Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT aportu basenu i prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją inwestycji.
Podatek od towarów i usług w zakresie odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur w związku z dostawą w formie aportu.
Uznanie dzierżawy autobusów za czynność opodatkowaną podatkiem VAT. Prawo do pełnego odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Czynność wniesienia przez Gminę wierzytelności aportem do Spółki w zamian za objęcie udziałów w jej podwyższonym kapitale nie będzie stanowiła czynności podlegającej opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. Gminie nie przysługuje prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego od wydatków ponoszonych na realizację Inwestycji.
Uznanie aportu majątku Inwestycji za czynność podlegającą opodatkowaniu, niekorzystającą ze zwolnienia; ustalenie podstawy opodatkowania z tytułu wniesienia wkładu niepieniężnego do Spółki oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków na realizację Inwestycji.
Prawo do odliczenia podatku VAT z faktury dokumentującej wniesienie do spółki aportu.
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT czynności wniesienia aportem środków trwałych do Spółki oraz prawo do pełnego odliczenia podatku VAT naliczonego związanego z zakupem środków trwałych.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT wskazanego na fakturach związanych z art. spożywczymi i usługami cateringowymi.
Wniesienie do Spółki aportu w postaci udziałów w działce będzie stanowiło czynność opodatkowaną podatkiem od towarów i usług. Spółka będzie uprawniona do odliczenia podatku VAT wykazanego na fakturze dokumentującej dokonany aport.
Podatkowe skutki wniesienia aportu przez Gminę do spółki (art. 6 pkt 1, podleganie opodatkowaniu, podstawa opodatkowania, pełne prawo do odliczenia).
Opodatkowanie podatkiem VAT wniesienia nakładów oraz prawo do odliczenia podatku VAT od poniesionych wydatków.
Możliwość złożenia zgłoszenia aktualizacyjnego VAT-R oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z wewnątrzwspólnotowym nabyciem jachtu.
Uznanie aportu majątku powstałego w ramach inwestycji do Spółki za czynność podlegającą opodatkowaniu VAT, niekorzystającą ze zwolnienia z tego podatku oraz prawo do odliczenia pełnej kwoty VAT naliczonego od wydatków poniesionych na realizację Inwestycji. Podstawa opodatkowania.
Podatek od towarów i usług w zakresie: braku wyłączenia z opodatkowania na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy wniesienia aportem Starej i Nowej Oczyszczalni do Spółki, opodatkowania czynności wniesienia aportem Starej i Nowej Oczyszczalni do Spółki, ustalenia podstawy opodatkowania dla ww. czynności, prawa do odliczenia w całości podatku naliczonego związanego z realizacją Inwestycji zwanej Nową Oczyszczalnią
Brak opodatkowania dotacji uzyskanej na usuwanie azbestu oraz braku prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur dotyczących realizacji projektu.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją inwestycji.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT z faktur dotyczących realizacji zadania pn. „(...)”.
Uznanie czynności usunięcia wyrobów azbestowych za usługi podlegające opodatkowaniu, sposób opodatkowania tych usług, podstawy opodatkowania tych usług oraz prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego z tytułu zakupów związanych z tymi usługami.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu.
W przedmiotowej sprawie nie macie / będziecie mieć Państwo obowiązku rozliczenia na zasadach odwrotnego obciążenia podatku VAT z tytułu nabycia usług związanych z realizacją czynności w zakresie usuwania azbestu.
Opodatkowanie czynności wniesienia aportem Inwestycji do Spółki oraz prawo do odliczenia podatku VAT od wydatków związanych z budową kanalizacji.