Utrata statusu małego podatnika w kolejnym lub bieżącym roku podatkowych na skutek dokonania aportu nieruchomości.
Czy Spółka w roku wniesienia aportu w postaci ZCP będzie dalej uprawniona do zastosowania stawki 9% podatku dochodowego od osób prawnych?
Dotyczy ustalenia, czy Spółka na podstawie stanu faktycznego jest uprawniona do zastosowania stawki 9% podatku dochodowego od osób prawnych.
Czy Spółka począwszy od 2024 r. będzie uprawniona do zastosowania stawki 9% podatku dochodowego od osób prawnych, o której mowa w przepisie art. 19 ust. 1 pkt 2 ustawy o cit?
Dotyczy ustalenia: - czy Wnioskodawca będzie mógł korzystać z opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek (estońskiego CIT-u), jeżeli wymóg zatrudnienia, o którym mowa w przepisie art. 28j ust. 1 pkt 3 lit. a ustawy o CIT zostanie spełniony, jeśli Wnioskodawca zatrudni większą niż 3 liczbę osób w niepełnym wymiarze, które po zsumowaniu wyniosą 3 pełne etaty. Czy w kontekście tego, że Spółka jest małym
Możliwość dokonania jednorazowego odpisu amortyzacyjnego nabytego systemu fotowoltaicznego.
Czy w związku z sytuacją, w której zostanie dokonany aport przedsiębiorstwa w spadku, które zarządzane jest przez zarządcę sukcesyjnego do Wnioskodawcy, Wnioskodawca w roku podatkowym w jakim zostanie dokonany aport oraz w roku podatkowym następującym bezpośrednio po nim, będzie małym podatnikiem w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i będzie korzystał z 9% podatku dochodowego
Kalendarium wydarzeń październik 2023 r. Sąd Najwyższy przychylił się do stanowiska Państwowej Inspekcji Pracy wskazującego, że uruchomienie wypożyczalni sprzętu sportowego czy biblioteki w placówce, która zasadniczo jest nastawiona na handel, aby prowadzić działalność handlową w niedziele, stanowi obejście prawa. W wyroku z 13 września 2023 r. (sygn. akt III KK 155/23) Sąd Najwyższy wskazał, że zorganizowanie
Dotyczy ustalenia, czy Spółka począwszy od 2024 r. będzie uprawniona do zastosowania stawki 9% podatku dochodowego od osób prawnych.
Czy Spółka począwszy od 2024 r. będzie uprawniona do zastosowania stawki 9% podatku dochodowego od osób prawnych.
kalendarium wydarzeń od 30 grudnia 2022 r. do 24 stycznia 2023 r. Minister Finansów wydał rozporządzenie przedłużające do końca 2024 r. zaniechanie poboru podatku od części dochodów związanych z kredytem mieszkaniowym. Celem MF jest wsparcie kredytobiorców i kredytodawców w ramach programu zawierania ugód dotyczących „kredytów frankowych”.
Kalendarium wydarzeń od 1 listopada do 5 grudnia 2022 r. 2 grudnia 2022 r. zostało opublikowane rozporządzenie w sprawie towarów i usług, dla których obniża się stawkę podatku od towarów i usług, oraz warunków stosowania stawek obniżonych. Wynika z niego, że w 2023 r. zostanie m.in. utrzymana stawka 0% na żywność oraz darowizny na cele związane z pomocą ofiarom skutków działań wojennych na terytorium
Czy po fakcie wniesienia przedsiębiorstwa- spółki z o.o. sp.k. i podniesieniu tym samym kapitału podstawowego odpowiednie będzie stosowanie w dalszym ciągu stawki podatku dochodowego od osób prawnych w wysokości 9% w spółce Wnioskodawcy.
21 października 2022 r. MF poinformowało o udostępnieniu zaktualizowanej wersji testowej Aplikacji Podatnika KSeF. Umożliwia ona m.in. wystawianie i odbieranie faktur z KSeF oraz podgląd faktur. Aktualizacja uwzględnia uwagi i sugestie zgłoszone podczas testów. Od 1 stycznia 2023 r. będą obowiązywać nowe, minimalne stawki podatku od środków transportowych. Nowe stawki będą wyższe od obowiązujących
Wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie ustalenia czy Spółka począwszy od 2023r. będzie uprawniona do zastosowania stawki 9% podatku dochodowego od osób prawnych.
W VAT, CIT, PIT i ustawie o rachunkowości obowiązują limity kwotowe, które muszą być zachowane, aby podatnik posiadał określony status albo mógł stosować określone w tych przepisach rozwiązania. Limity te są określone w euro i należy je corocznie przeliczać na złote według średniego kursu NBP obowiązującego w pierwszym dniu roboczym października. W przypadku sprzedaży e-commerce i importu towarów do
Dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie pojęcia małego podatnika oraz możliwości zastosowania jednorazowej amortyzacji. Brak możliwości zastosowania jednorazowego odpisu amortyzacyjnego przez wspólników spółki cywilnej ze względu na przekroczenie limitu przychodu 2 000 000 euro przez spółkę cywilną.
Określenie wartości przychodu ze sprzedaży przy określaniu statusu małego podatnika.
W sprawie nie znajdzie zastosowania ograniczenie z art. 19 ust. 1a pkt 5 ustawy CIT dla Spółki komandytowej, do której w 2020 r. wspólnik wniósł przedsiębiorstwo, ponieważ wtedy nie była ona jeszcze podatnikiem CIT. Stąd w 2021 r. Spółka może stosować 9% stawkę podatku.