Od 4 maja 2019 r. zmieniły się dane osobowe, jakich pracodawca może żądać od kandydata do pracy i pracownika. To spowodowało modyfikację treści kwestionariuszy osobowych, których pomocnicze wzory w formie elektronicznej udostępnia Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Jeśli pracodawca stosował własne druki, też musi je dostosować do nowych przepisów.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na studia podyplomowe poniesionych w trakcie prowadzenia działalności gospodarczej.
Czy finansowanie pracownikom szkoleń w ramach podnoszenia kwalifikacji zawodowych zwolnione są z podatku dochodowego od osób fizycznych bez względu posiadania przez organizatora akredytacji?
Czy przychody z tytułu uczestnictwa w wyżej wskazanych szkoleniach są wolne od podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 90 ustawy z dnia 26 lipca 1991r. o podatku dochodowym od osób fizycznych bez względu na to, czy organizator szkolenia posiada akredytację czy też takiej akredytacji nie posiada?
Czy wartość ewentualnych świadczeń przyznanych pracownikom przez Spółkę, polegających na sfinansowaniu podnoszenia kwalifikacji zawodowych i wykształcenia ogólnego w formach innych niż szkolne, podlega zwolnieniu z podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 90 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Dotyczy zwolnienia od podatku - na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 90 ustawy z dnia 26.07.1991r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2000r. Nr 14, poz. 176 ze zm.) - świadczeń w postaci sfinansowanych przez pracodawcę kosztów szkoleń pracowników w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy.