Opodatkowanie dochodów pochodzących z działalności gospodarczej osiągniętych z realizacji nowej inwestycji określonej w decyzji o wsparciu.
Uznanie dzierżawy autobusów za czynność opodatkowaną podatkiem VAT. Prawo do pełnego odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Ustalenie czy wkład niepieniężny w postaci prawa do używania i pobierania pożytków, tj. prawa dzierżawy nieruchomości oraz środków trwałych, wyposażenia oraz elementów infrastruktury technicznej, niewykorzystywany do prowadzenia działalności gospodarczej, należy kwalifikować jako składnik majątku uprzednio prowadzonego przedsiębiorstwa, o którym mowa w art. 28k ust. 1 pkt 6 lit. b tiret pierwszy Ustawy
Wniesienie do spółki jawnej wkładu niepieniężnego w postaci prawa do korzystania z nieruchomości rolnej o nr ewidencyjnym 1, będzie czynnością podlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, która nie będzie zwolniona od podatku od towarów i usług na podstawie § 3 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie zwolnień od podatku od towarów i usług oraz warunków stosowania tych zwolnień
Wskazanie, czy wniesienie do spółki jawnej wkładu niepieniężnego w postaci prawa do korzystania z nieruchomości będzie czynnością podlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, która będzie zwolniona od podatku na podstawie § 3 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia w sprawie zwolnień.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków na zakup autobusów i ładowarek.
Odliczenie pełnych kwot podatku naliczonego z faktur dokumentujących nabycie basenu w drodze aportu oraz od wydatków ponoszonych z tytułu dzierżawy basenu i wydatków bieżących związanych z basenem.
Podatek VAT w zakresie opodatkowania wkładu niepieniężnego do spółki, zastosowania zwolnienia oraz ustalenia podstawy opodatkowania.
Wniesienie do Spółki aportu w postaci udziałów w działce będzie stanowiło czynność opodatkowaną podatkiem od towarów i usług. Spółka będzie uprawniona do odliczenia podatku VAT wykazanego na fakturze dokumentującej dokonany aport.
Czy Wnioskodawca powinien dalej kontynuować amortyzację budynków wzniesionych na gruncie (środków trwałych), czy też powinien uznać, iż ma do czynienia z ich zbyciem oraz ich ponownym nabyciem i na nowo ustalić wartość początkową tych środków trwałych?
Opodatkowanie aportu Infrastruktury do Spółki w zamian za udziały w Spółce, brak zwolnienia z VAT dla tej czynności, podstawa opodatkowania aportu, prawo do odliczenia od wydatków na Infrastrukturę wnoszoną aportem do Spółki, sposób dokonania korekty wieloletniej w związku ze zmianą przeznaczenia i aportem infrastruktury do Spółki.
Zawarcie umowy dzierżawy gruntu z podmiotem powiązanym, wybudowanie hali magazynowej na gruncie wziętym w dzierżawę i następne zaliczanie do kosztów odpisów amortyzacyjnych z tego tytułu nie spowoduje powstania u Wnioskodawcy dochodu z tytułu ukrytych zysków.
Gmina ma możliwość odliczenia w całości podatku VAT naliczonego przy zakupie autobusu wraz z ładowarką dla przewozu mieszkańców.
Planowana sprzedaż aktywów materialnych (w tym zapasów i materiałów) oraz wartości niematerialnych (w tym oprogramowania związanego z wyposażeniem), prawa z umowy dzierżawy nieruchomości, w której znajduje się Fabryka oraz pozostałych wskazanych we wniosku składników jest wyłączona z PCC jako opodatkowana w całości VAT.
Dotyczy ustalenia: - czy wydatki ponoszone na dzierżawę gruntów, za okres od podpisania umowy dzierżawy do momentu zakończenia budowy farmy fotowoltaicznej, mogą być zaliczane do wartości środków trwałych w budowie i stanowić jeden z elementów wartości początkowej środków trwałych po oddaniu inwestycji do użytkowania, od której dokonywane będą odpisy amortyzacyjne stanowiące koszt uzyskania przychodów
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z wykonaniem otworu geotermalnego.
Opodatkowanie podatkiem VAT czynności wniesienia przez Gminę aportem do Spółki wskazanej infrastruktury kanalizacyjnej.
Dotyczy ustalenia, czy zapłacony Czynsz za korzystanie z Aktywów, ustalony na warunkach opisanych powyżej, stanowić będzie dla Spółki - opodatkowany Ryczałtem - dochód z ukrytych zysków w rozumieniu art. 28m ust. 3 uCIT, a jeśli tak, to czy należy go ustalać w odniesieniu do kwot netto, czy brutto wykazywanych na fakturach wystawianych przez Wspólników.
Podatek od towarów i usług w zakresie: uznania świadczonej przez Gminę na rzecz Spółki usługi odpłatnego udostępniania autobusów na podstawie umów dzierżawy za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, niekorzystającą ze zwolnienia od podatku oraz prawa do odliczenia w całości podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących wydatki poniesione na zakup autobusów.
Ustalenie, czy: - darowizny przekazywane przez Wnioskodawcę w szczególności na rzecz organizacji pozarządowych, klubów sportowych stanowią wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą, w rozumieniu przepisu art. 28m ust. 1 pkt 3 uCIT i powinny zostać przez Wnioskodawcę opodatkowane, - koszty tworzenia przez Wnioskodawcę odpisów aktualizujących wartość należności zgodnie z Polityką Rachunkowości
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją inwestycji.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego wynikającego z wydatków poniesionych w związku z nabyciem autobusów zeroemisyjnych.
Czy dzierżawa środków materialnych i niematerialnych wchodzących w skład jednoosobowej działalności prowadzonej przez akcjonariusza spółki, na rzecz spółki X PSA będzie uznane za ukryty zysk określony w podatku ryczałtowym od dochodów spółek kapitałowych tzw. Estoński CIT, o którym mowa w art. 28m ust. 3 ustawy o CIT?
Dotyczy opodatkowania przychodu z najmu oraz zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od linii browarniczej.