Możliwość zastosowania art. 15 ust. 6 ustawy o podatku od towarów i usług skutkującego uznaniem, że Miasto w zakresie czynności wniesienia aportem nieruchomości niezabudowanej do Spółki nie będzie działało jako podatnik VAT, a w konsekwencji przedmiotowa transakcja nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem VAT.
Skutki podatkowe przejęcia do działalności składnika majątkowego wykorzystywanego wcześniej (amortyzowany) w działalności współmałżonka oraz możliwość uznania za podlegający amortyzacji środek trwały oddanej do użytkowania części budynku.
Opodatkowanie podatkiem VAT czynności wniesienia w formie aportu niezabudowanych działek oraz podstawy opodatkowania tej czynności.
Wniesienie wkładu niepieniężnego w postaci nieruchomości gruntowych oraz sieci wod-kan, podlegać będzie opodatkowaniu, wniesienie wkładu niepieniężnego w postaci działek nie będzie korzystało ze zwolnienia, aport w postaci sieci wod-kan będzie korzystać ze zwolnienia z możliwością rezygnacji ze zwolnienia.
Opodatkowanie wniesienia do Spółki wkładu niepieniężnego (aportu) w postaci działki.
Dotyczy m.in. podatku od towarów i usług w zakresie ustalenia, czy planowany przez Wnioskodawcę aport jednej z działek należących do składników majątkowych Wnioskodawcy będzie stanowił transakcję zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa, a w konsekwencji, czy zamierzona transakcja będzie wyłączona z opodatkowania VAT na podstawie art. 2 pkt 27e w zw. z art. 6 pkt 1 ustawy o VAT.
Zastosowanie zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o podatku od towarów i usług aportu działki wraz z naniesieniami.
Wniesienie aportem do Spółki Nieruchomości A będzie stanowić czynność podlegania opodatkowaniu podatkiem VAT, korzystające ze zwolnienia, o którym mowa w art. 43 ust. 1 pkt. 9, natomiast wniesienie aportem do Spółki Nieruchomości B będzie stanowić czynność podlegającą opodatkowaniu, niekorzystającą ze zwolnienia od podatku, o którym mowa w art. 43 ust. 1 pkt 9 i pkt 2 ustawy.
Nieuznanie czynności wniesienia aportem Inwestycji do Spółki za wyłączoną z opodatkowania podatkiem VAT transakcję zbycia przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa, -Zwolnienie z opodatkowania VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy wniesienia aportem prawa własności zabudowanych działek nr 1, nr 2, 3, nr 4, -Uznanie wniesienia aportem prawa własności niezabudowanych działek
Odpłatne zbycie udziału w działkach gruntu nabytego w drodze zapisu testamentowego.
Nie stanowi przychodu odpłatne zbycie działki rolnej nabytej do majątku wspólnego małżeńskiego, po spadku i dziale spadku. Wyjaśnienia, że stanowisko prawidłowe, mimo wskazania, że sprzedaż jest zwolniona z podatku dochodowego.
Zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 43 ust.1 pkt 10 i 10a aportu do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością działek A i B wraz z naniesieniami w postaci budynku i budowli.
Opodatkowanie transakcji wniesienia aportem nieruchomości gruntowej (niezabudowanej działki nr 1) do nowo utworzonej Spółki.
Ulga rehabilitacyjna, wydatki na wykonanie utwardzonych ścieżek i podjazdów, likwidację progów i schodów na terenie przylegającym do domu na działce wchodzącej w skład rodzinnych ogrodów działkowych, dla osoby pozostającej na utrzymaniu podatnika.
zastosowanie zwolnienia od podatku dla aportu oczyszczalni ścieków do Zakładu
zwolnienie od podatku VAT aportu działki nr 1, brak zwolnienia od podatku VAT aportu działki nr 2
Koszty uzyskania przychodów w odniesieniu do sprzedaży działki na rzez spółki z o.o. Koszty uzyskania przychodów w odniesieniu do aportu działki na rzez spółki z o.o.
w zakresie: - zwolnienia od podatku sprzedaży prawa użytkowania wieczystego nieruchomości oraz prawa własności budynku wzniesionego na gruncie oddanym w użytkowanie wieczyste, - zrezygnowania przez Strony transakcji ze zwolnienia z VAT, - ustalenia podstawy opodatkowania VAT dla transakcji sprzedaży prawa użytkowania wieczystego nieruchomości oraz prawa własności budynku wzniesionego na gruncie oddanym