W zakresie sposobu określenia wartości rynkowej przedmiotu czynności cywilnoprawnej.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia części nieruchomości nabytej do majątku wspólnego małżeńskiego, po podziale majątku.
W zakresie ustalenia: Czy - w przypadku uznania, iż Spółka nie była zobowiązana do zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych (PCC) i wystąpienia przez Spółkę o stwierdzenie i zwrot nadpłaty tego podatku - Spółka będzie zobowiązana do rozpoznania przychodu podatkowego dla celów podatku dochodowego od osób prawnych w wysokości tej części zwróconego podatku, który zaliczono uprzednio do kosztów podatkowych
Skutki podatkowe otrzymania spłaty w wyniku dokonanego zniesienia współwłasności.
W jakiej dacie Ml jako spółka wnosząca aport powinna rozpoznać przychód podatkowy? (pytanie oznaczone we wniosku nr 2) Czy po stronie spółki U doszło do nieodpłatnego przysporzenia w związku z korzystaniem z nieruchomości wniesionej nieskutecznym aportem i powinna z tego tytułu rozpoznać przychód w podatku dochodowym od osób prawnych? (pytanie oznaczone we wniosku nr 3)
Możliwość zastosowania zwolnienia, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w części dotyczącej zakupu i remontu budynku mieszkalnego oraz spłaty.
Za datę nabycia przez Wnioskodawczynię mieszkania należy uznać datę jego nabycia do majątku wspólnego, tj. 2008 r. Późniejsza w 2020 r. umowa o przeniesieniu własności tej nieruchomości na Wnioskodawczynię nie stanowi o ponownym jej nabyciu. Zatem sprzedaż przez Wnioskodawczynię mieszkania, o którym mowa we wniosku, nie będzie stanowić dla niej źródła przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie określenia momentu powstania przychodu u agenta ubezpieczeniowego.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie określenia momentu powstania przychodu.
Stwierdzić należy, iż za datę nabycia mieszkania można uznać dopiero datę podpisania aktu notarialnego, co miało miejsce w dniu 20.04.2004 r. W konsekwencji sprzedaż przez Wnioskodawcę w 2008 r., a więc przed upływem 5 lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło nabycie, lokalu mieszkalnego, będzie stanowić źródło przychodu podlegające opodatkowaniu 10% podatkiem dochodowym, chyba
Dotyczy prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur wystawionych po dacie aportu
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie rozliczania różnic kursowych według przepisów o rachunkowości.
Czy Oddział postąpi(ł) prawidłowo, zaliczając do przychodów za miesiąc luty 2011 r. na podstawie art. 12 ust. 3 w poł. z ust. 3a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, kwotę w wysokości 41.875,00 zł za wykonanie ww. usługi, która została potwierdzona w wystawionej przez Oddział na rzecz Zamawiającego fakturze?
Czy w przypadku umowy o wybudowanie i sprzedaży lokalu, data wybudowania lokalu (będąca jednocześnie datą jego odbioru) może być podstawą obliczenia 5-letniego terminu decydującego o tym, czy dana sprzedaż podlega, czy nie podlega opodatkowaniu?
Stosowanie przepisów w przypadku dokonywania transakcji pomiędzy podmiotami tworzącymi podatkową grupę kapitałową
Opodatkowanie przychodów (dochodów) akcjonariusza spółki komandytowo-akcyjnej.
Czy w świetle przedstawionego stanu faktycznego opisane wyżej wydatki, związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem publicznej oferty akcji Spółki, stanowią dla Spółki koszty uzyskania przychodu potrącalne w dacie ich poniesienia.
Dla określenia zasad skorzystania ze zwolnienia podatkowego, jak również ewentualnych obowiązków podatkowych, gdyby Wnioskodawczyni nie mogła wypełnić warunków tego zwolnienia, niezbędne jest ustalenie, którą datę przyjąć za datę nabycia nieruchomości: czy będzie to moment podpisania umowy o ustanowieniu spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu?
Należy stwierdzić, iż nabycie przedmiotowego lokalu mieszkalnego w przypadku Wnioskodawcy nastąpiło w dniu 15 czerwca 2005 r., zatem pięcioletni termin, określony zgodnie z art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, upłynie z końcem 2010 r. Przychód uzyskany ze sprzedaży nieruchomości przed upływem ww. terminu będzie stanowił źródło przychodu, o którym mowa w art. 10 ust.
Czy Wnioskodawczyni musi zapłacić podatek dochodowy od sprzedaży mieszkania?
Pytanie podatnikaczy poniesione koszty związane z opracowaniem ww. Koncepcji należy zakwalifikować jako koszty prac rozwojowych, podlegających amortyzacji zgodnie z art. 16b ust. 2 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych , czy też uznać je za koszt uzyskania przychodu w dacie poniesienia ??.