Możliwość zaliczenia opłat za aplikację radcowską (opłaty rocznej i składki członkowskiej) do kosztów uzyskania przychodów z prowadzonej działalności.
Ustalenie, czy poniesione przez Wnioskodawcę wydatki, tj. opłata za wpis na listę aplikantów radcowskich, opłaty roczne za I, II, III rok aplikacji radcowskiej (2018-2020 r.), składki członkowskie z tytułu przynależności do samorządu radcowskiego za lata 2018-2020, opłata za egzamin radcowski oraz opłata za decyzję w sprawie wpisu na listę radców prawnych, mogą być zakwalifikowane do kosztów uzyskania
W zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności opłat za aplikację radcowską (opłaty rocznej i składki członkowskiej).
Spółka partnerska adwokatów i radców prawnych wśród swoich pracowników ma aplikantów radcowskich. Czy wydatki poniesione na ich aplikacje może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów?
Brak możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu wydatków poniesionych w celu uzyskania uprawnień do wykonywania zawodu radcy prawnego ze względu na poniesienie ich przed rozpoczęciem prowadzenia działalności gospodarczej.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z odbywaniem aplikacji radcowskiej oraz składek członkowskich.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej wydatków ponoszonych na aplikację radcowską.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z aplikacja radcowską
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z odbyciem aplikacji radcowskiej, poniesionych przed rozpoczęciem wykonywania pozarolniczej działalności gospodarczej.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z aplikacją radcowską.
Radca prawny lub doradca podatkowy może zaliczyć do kosztów podatkowych wydatki poniesione na zdobycie uprawnień, na aplikację lub kurs, mimo że poniósł je przed rozpoczęciem działalności - wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu z 12 grudnia 2012 r. (sygn. akt I SA/Po 896/12).
Niepoinformowanie pracodawcy o zamiarze podjęcia nauki na aplikacji prawniczej może być poczytane jako nielojalność pracownika. Rozpoczęcie aplikacji bez poinformowania pracodawcy stanowiłoby faktycznie jednostronną zmianę warunków zatrudnienia przez pracownika (wyrok Sądu Najwyższego z 13 czerwca 2012 r., II PK 315/11).
W zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej wydatków ponoszonych na aplikację radcowską.
Zatrudniamy aplikantów radcowskich na podstawie stosunku pracy. Osoby te uzyskały naszą zgodę na odbywanie aplikacji. W marcu 2017 r. część z nich złożyła wniosek o udzielenie zwolnienia od pracy w celu uczestniczenia w obowiązkowych zajęciach szkoleniowych oraz urlopu na przygotowanie się do egzaminu radcowskiego. Jak obliczyć wynagrodzenie za czas tych nieobecności? Przepisy ustawy o radcach prawnych
w koszty uzyskania przychodów wydatków na aplikację radcowską oraz obowiązkową składkę członkowską
Czy koszty opłaty rocznej za szkolenie w ramach odbywanej przez Wnioskodawcę aplikacji radcowskiej oraz koszty obligatoryjnych składek członkowskich z tytułu przynależności do samorządu radcowskiego, opłacanych w czasie trwania aplikacji radcowskiej w latach 2013 2014, a także obowiązkowa opłata związana z przystąpieniem przez Wnioskodawcę do egzaminu radcowskiego w 2015 r., ponoszone przez Wnioskodawcę
Możliwości zaliczenia w koszty uzyskania przychodów wydatków na aplikację radcowską oraz obowiązkową składkę członkowską.
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej wskazanych we wniosku wydatków związanych z odbywaniem aplikacji radcowskiej
moment powstania przychodów, przedpłaty, zaliczka, zadatek, przychód
Możliwe jest zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności wydatków poniesionych na odbycie aplikacji po dniu rozpoczęcia działalności gospodarczej.
ustalenie prawa do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej wskazanych we wniosku wydatków poniesionych przed jej rozpoczęciem