Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych sprzedaży sztabek złota.
Skutki podatkowe sprzedaży samochodu poleasingowego wykorzystywanego w działalności gospodarczej
Czy sukcesywne zbywanie przedmiotów z kolekcji malarstwa i rzeźby, po jednym lub kilka, będzie stanowić działalność gospodarczą w rozumieniu art. 5a pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? Czy sukcesywne zbywanie poszczególnych przedmiotów z kolekcji malarstwa i rzeźby należy uznać jako źródło przychodów w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy, który to przychód nie będzie podlegał opodatkowaniu
Skutki podatkowe sprzedaży samochodu poleasingowego oraz korekta kosztów uzyskania przychodów w przypadku wykupu samochodu będącego przedmiotem leasingu
Skutki podatkowe sprzedaży samochodu poleasingowego wykorzystywanego w działalności gospodarczej
skutki podatkowe sprzedaży prywatnej kolekcji zabytkowych samochodów
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych sprzedaży obrazu.
Czy wyprzedaż kolekcji za pomocą portali internetowych będzie stanowiła dla Wnioskodawcy czynność podlegającą podatkowi dochodowemu od osób fizycznych?
Czy po pół roku od końca miesiąca, w którym została zawarta umowa kupna-sprzedaży Wnioskodawczyni będzie mogła sprzedać samochód i ta sprzedaż będzie zwolniona z opodatkowania? Czy w przedmiotowym przypadku datą wiążącą (czyli tą od której liczy się pół roku) jest data: koniec miesiąca, w którym została zawarta umowa czy data wwiezienia samochodu na teren Polski?
Czy uzyskane przychody ze sprzedaży używanych telefonów komórkowych nie prowadzonej w ramach działalności gospodarczej podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Kierując się treścią wniosku, a zwłaszcza zawartego w nim oświadczenia, że przedmioty należące do kolekcji Wnioskodawca posiadał od wielu lat - stwierdzić należy, że sprzedaż przedmiotów wchodzących w skład kolekcji w związku z tym, że zostanie dokonana po upływie pół roku, licząc od końca miesiąca, w którym nastąpiło nabycie danego dzieła - nie będzie stanowić źródła przychodu w rozumieniu ustawy
Kierując się treścią wniosku, a zwłaszcza zawartego w nim oświadczenia, że przedmioty należące do kolekcji Wnioskodawca posiadał ponad 20 lat - stwierdzić należy, że sprzedaż przedmiotów wchodzących w skład kolekcji w związku z tym, że zostanie dokonana po upływie pół roku, licząc od końca miesiąca, w którym nastąpiło ich nabycie - nie będzie stanowić źródła przychodu w rozumieniu ustawy o podatku
Czy wyprzedaż długoletniej kolekcji za pośrednictwem internetowego serwisu aukcyjnego powinna być wykazana w zeznaniu?
Czy wyprzedaż kolekcji antyków będzie stanowiła czynność podlegającą podatkowi dochodowemu od osób fizycznych?
Czy dochód z zakupu używanych kosmetyków i ich regularnej sprzedaży na portalu internetowym po upływie 6 miesięcy od dnia zakupu należy opodatkować podatkiem dochodowym?
Czy w świetle przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych dokonana przez Wnioskodawcę sprzedaż części samochodowych podlega opodatkowaniu?
W jaki sposób ustalić dochód ze sprzedaży poszczególnych składników majątku wykorzystywanych przy produkcji działów specjalnych produkcji rolnej, jeżeli podatnik nie prowadzi ksiąg podatkowych i nie potrafi ustalić wartości poszczególnych składników majątkowych?
Czy dokonana przez Wnioskodawczynię sprzedaż nie podlega podatkowi dochodowemu od osób fizycznych ponieważ nie spełnia ona warunków opisanych w art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. d) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?