Skutki podatkowe prowadzenia działalności usługowej zarejestrowanej w Niemczech przez rezydenta polskiego.
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawczyni, że umowy najmu długoterminowego mogą być opodatkowane zryczałtowanym podatkiem dochodowym stawką 8,5%, a najmu krótkoterminowego na zasadach ogólnych 18 % stawką podatku, bez prowadzenia działalności gospodarczej?
Czy w przedstawionej sytuacji, w związku z wykonywaniem najmu krótkotrwałego, prawidłowe jest opodatkowanie tej działalności stawką podatku w wysokości 17%, jak dla działalności gospodarczej?
1. Czy prawidłowe jest stanowisko, że w stanie faktycznym przedstawionym we wniosku, przychody uzyskiwane za wynajem mieszkania powinny być zakwalifikowane do źródła przychodów, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych najem, podnajem, dzierżawa, poddzierżawa ? 2. Czy prawidłowe jest stanowisko, że w stanie faktycznym przedstawionym we wniosku, Wnioskodawczyni
Ustalenie do jakiego źródła przychodów należy zaliczyć przychody z najmu krótkoterminowego i długoterminowego mieszkania oraz możliwość opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne przychodów z najmu tego mieszkania.
Czy wynajem krótkotrwały mieszkania można rozliczyć jak typową długotrwałą umowę najmu stawką 8,5% zryczałtowanego podatku dochodowego?
Wypłacenie żołnierzowi zawodowemu należności z tytułu zwrotu kosztów remontu kwatery nie stanowi przychodu, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Wnioskodawca nie jest więc obowiązany do wystawienia informacji o przychodach z innych źródeł oraz o niektórych dochodach z kapitałów pieniężnych według ustalonego wzoru PIT-8C.