Przychód uzyskany ze zbycia wierzytelności (faktoring) powinien być rozpoznany jako przychód opodatkowany na zasadach ogólnych, oraz na potrzebę ustalenia klucza alokacji kosztów przypisany do przychodów opodatkowanych.
Skutki podatkowe realizacji wierzytelności nabytej w darowiźnie od matki.
Możliwość obniżenia podstawy opodatkowania wynikającej z tytułu umorzenia pożyczki o nie doliczone w poprzednich latach koszty kwalifikowane działalności badawczo-rozwojowej.
Uwzględnienie w kosztach podatkowych w momencie rozpoznania przychodu ze sprzedaży udziałów pełnej ceny nabycia tych udziałów, moment uwzględnienia umorzonej wierzytelności w kosztach podatkowych oraz klasyfikacji umorzonej wierzytelności do źródła przychodów
W zakresie opodatkowania wierzytelności nabytej w spadku oraz naliczonych odsetek.
Zbycie nieruchomości. Zwrotne przeniesienie nieruchomości i ponowne jej zbycie. Czy pierwsze zbycie stanowi źródło przychodu? Podstawa obliczenia podatku w związku ze zbyciem tej samej nieruchomości po raz drugi (koszty uzyskania przychodów).
1. możliwość do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odsetek od Pożyczek podlegających Konwersji Wierzytelności FIZ w dacie Konwersji Wierzytelności FIZ 2. kwalifikacja kosztów odsetek od Pożyczek do odpowiedniego źródła przychodów
Niepodleganie opodatkowaniu wydzielenia wierzytelności pożyczkowych do Spółki OZE.
Przychód, jaki uzyska Wnioskodawca z tytułu spłaty nabytej wierzytelności w opisanym zdarzeniu przyszłym: - nie będzie przychodem ze źródła kapitały pieniężne (art. 17 ust. 1 updof); - będzie przychodem z praw majątkowych (art. 10 ust. 1 pkt 7 w zw. z art. 18 updof).
W zakresie konieczności rozpoznania przychodu podatkowego w związku ze spłatą części kapitałowej i odsetkowej wierzytelności pożyczkowej otrzymanej darowizną od ojca.
Skutki podatkowe otrzymania wierzytelności w drodze darowizny oraz jej spłaty wraz z należnymi odsetkami.
W zakresie skutków podatkowych związanych umorzeniem zobowiązań w postępowaniu układowym wobec przedsiębiorcy prowadzącego działalność rolniczą.
Czy przychody osiągnięte w związku uregulowaniem Wierzytelności przez Podmiot K. stanowią dla Wnioskodawcy przychody z innych źródeł przychodów?
Uznanie przychodów związanych ze spłatą wierzytelności (bonów dłużnych) za przychody z papierów wartościowych, do których znajdzie zastosowanie art. 7b ust. 1 pkt 6 lit. b updop. W konsekwencji przychody powstałe po stronie Spółki, związane ze spłatą należnej wierzytelności powinny być kwalifikowane do źródła przychodów jakimi są zyski kapitałowe.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodu z przedawnionej wierzytelności.
W przypadku Wnioskodawcy doszło do przedawnienia wierzytelności, a wierzyciel z uwagi na przedawnienie roszczenia nie ma możliwości skutecznego wyegzekwowania tej wierzytelności, wówczas Wnioskodawca osiąga realne przysporzenie majątkowe, które jako przychód z innych źródeł podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym. W związku z powyższym, wierzyciel ma obowiązek sporządzić informację PIT-8C na imię
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodu z tytułu przedawnionej wierzytelności.
1. w zakresie braku obowiązku poboru zryczałtowanego podatku dochodowego w związku z cesją wierzytelności na rzecz Kontrahenta (nierezydenta), wynikających z udzielonych uprzednio pożyczek
1. Czy przychód uzyskany w wyniku odzyskania należności z tytułu nabytych wierzytelności będzie przychodem w ramach działalności gospodarczej? 2. Czy dochód do opodatkowania uzyskany wyniku odzyskania należności z tytułu nabytych wierzytelności będzie różnicą pomiędzy kwotą odzyskanych należności i wydatkami Wnioskodawcy na ich nabycie?
Czy w przypadku zbycia, zgodnie z przedstawionym zdarzeniem przyszłym, wierzytelności dotyczącej wynagrodzenia kosztem uzyskania przychodu z tytułu jej zbycia będzie jej wartość nominalna?
Czy Wnioskodawczyni jako darczyńca dokonujący darowizny na rzecz męża wierzytelności przysługującej Jej w stosunku do niego uzyska przychód podatkowy z tytułu odsetek?