Za datę nabycia przez Wnioskodawcę przedmiotowej nieruchomości należy uznać dzień 9 stycznia 2008 r., w którym Wnioskodawca nabył spółdzielcze własnościowe prawo do sprzedanego w dniu 6 maja 2019 r. lokalu mieszkalnego.
Odpłatne zbycie przez Zainteresowanych nieruchomości nie będzie stanowiło źródła przychodu, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ponieważ od końca roku, w którym nastąpiło nabycie przedmiotowej nieruchomości, minął okres dłuższy niż 5 lat. Tym samym z tego tytułu na Zainteresowanych nie będzie ciążył obowiązek podatkowy w podatku dochodowym od
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT dla wpłat dokonywanych przez Uczestników na rzecz Gminy na poczet realizacji Inwestycji, pełnego prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją przedmiotowej Inwestycji, braku opodatkowania czynności nieodpłatnego przekazania przez Gminę prawa własności Instalacji na rzecz Uczestników bez dodatkowego wynagrodzenia po upływie tzw. okresu
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych sprzedaży obrazu.
Należało z urzędu, dokonać zmiany pisemnej interpretacji indywidualnej wydanej przez Dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie, działającego w imieniu Ministra Finansów, gdyż uznanie przez ten organ, m. in. że Przychodem Wnioskodawczyni z tytułu zbycia przedmiotowej nieruchomości będzie wartość rynkowa tej nieruchomości, którą należy określić na podstawie cen rynkowych stosowanych w obrocie rzeczami lub
w zakresie skutków podatkowych w związku ze zbyciem udziału w nieruchomości (lokalu mieszkalnym) w drodze umowy dożywocia.
Czy przychód z tytułu odpłatnego zbycia nieruchomości w formie umowy dożywocia podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych i należy uiścić podatek dochodowy dokonując rocznego rozliczenia za 2014 rok w sytuacji przedstawionej powyżej we wniosku?
Nabycie, w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 8 powołanej ustawy, następuje w momencie ustanowienia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego.
Zakres opodatkowania przychodu ze sprzedaży nieruchomości oraz określenia źródła przychodu.
opodatkowanie dzierżawy (najmu) nieruchomości, w tym moment uzyskania przychodu
sprzedaż działki, która powstała z podziału działki nabytej w 1996 r. w drodze spadku
opodatkowanie najmu dwóch nieruchomości zryczałtowanym podatkiem dochodowym a obowiązek rozpoczęcia działalności gospodarczej z tytułu najmu
sprzedaż po 5 latach, licząc od końca roku w którym nastąpiło nabycie, nieruchomości z rozpoczętą budową domu mieszkalnego
Przychód uzyskany z wynajmowania nieruchomości może być zaliczony do źródła przychodów, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Przychody uzyskiwane przez Wnioskodawcę z tytułu najmu nieruchomości mogą być opodatkowane zryczałtowanym podatkiem dochodowym od przychodów ewidencjonowanych w wysokości 8,5%.
Czy sprzedaż nieruchomości odzyskanej od Skarbu Państwa jest zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych i czy sprzedając ją (działkę budowlaną wywłaszczoną zgodnie z art. 6 ust. 1 ustawy z dnia 12 marca 1958 r. o zasadach i trybie wywłaszczenia nieruchomości) przed upływem pięciu lat licząc od końca roku kalendarzowego należy zapłacić podatek?
Czy organ podatkowy ma prawo podzielić na połowę wartość faktur wystawionych w całości, imiennie na nazwisko Wnioskodawcy i zaliczyć tylko w połowie koszty poniesione przez Wnioskodawcę na cele mieszkaniowe? Czy jest podstawa prawna takiego postępowania?
Czy w opisanej przez Wnioskodawcę sytuacji, przychód ze sprzedaży w 2008 r. własnej niezabudowanej działki, podlega podatkowi dochodowemu od osób fizycznych, skoro Zainteresowany był wcześniej jej właścicielem w stanie współwłasności, jako części wchodzącej w skład większej nieruchomości?