Skutki podatkowe otrzymania kwoty zwrotu wpłaconego kapitału w wyniku ugody z bankiem.
Opodatkowanie odrębnego świadczenia Banku na rzecz kredytobiorcy (czyli świadczenie inne niż umorzenie kredytu oraz inne niż zwrot nadpłaconego kredytu i odsetek).
Skutki podatkowe przewalutowania kredytu oraz otrzymania kwoty tytułem zwrotu nadwyżki.
Obowiązki banku związane ze zwrotem kosztów sądowych i opłat z tytułu ubezpieczenia niskiego wkładu własnego w ramach zawartych ugód sądowych i pozasądowych.
Środki pieniężne otrzymane od województwa w związku z prowadzoną w latach 2013-2014 działalnością gospodarczą, będą stanowiły przychód dla Wnioskodawczyni, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (z tytułu pozarolniczej działalności gospodarczej), który będzie podlegał opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych.
Czy koszt ugody jest kosztem uzyskania przychodów na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych tj. kosztami poniesionymi w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów ?
1. Czy w przedstawionym stanie faktycznym kwota uzyskana z tytułu spłaty - w zgodzie z umową ugody - stanowi przychód z odpłatnego zbycia udziału w nieruchomości, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? 2. Czy w związku z tym podlega dodatkowemu opodatkowaniu?
Czy w świetle prawa podatkowego wartość kwoty ugody można zaliczyć do kosztów odpłatnego zbycia nieruchomości ?
Czy od kwoty 100.000 zł otrzymanej od I.J. Wnioskodawczyni powinna odprowadzić podatek dochodowy i uwzględnić w PIT-36 za 2012 r.?
Czy kwota wypłaconego Wnioskodawcy odszkodowania za szkody powstałe w wyniku budowy gazociągu wysokiego ciśnienia na działkach stanowiących gospodarstwo rolne Wnioskodawcy podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Ponieważ wypłacenie byłemu już pracownikowi wynagrodzenie związane było z wiążącym byłego pracownika z byłym pracodawcą stosunkiem pracy, stanowi ono przychód ze stosunku pracy, który mieści się w katalogu przychodów wymienionych w art. 10 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Zatem odsetki od tego wynagrodzenia nie będą podlegały opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych
Czy zastosowane rozwiązanie jest zgodne z art. 21 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, który w katalogu zwolnień nie wymienia ugody pozasądowej?
Czy wypłacone osobie fizycznej odszkodowanie na podstawie ugody pozasądowej stanowi przychód dla osoby fizycznej i podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy wypłacone pasażerowi odszkodowanie stanowi przychód dla osoby fizycznej i podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy kwota umorzonych odsetek od przeterminowanego kredytu bankowego w wyniku zawarcia umowy ugody z bankiem w przedstawionym powyżej stanie faktycznym stanowi przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym osób fizycznych?
Czy Wnioskodawczyni jest zobowiązana do zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych od otrzymanego odszkodowania zadośćuczynienia?
Czy Podatnik powinien zapłacić podatek dochodowy od osób fizycznych od kwoty 10.500zł., którą otrzymał na podstawie ugody zawartej dnia 11.10.2006r.?
Czy, od wypłaconego odszkodowania pracownikowi na podstawie zawartej ugody sądowej Spółka jako płatnik ma obowiązek odprowadzić zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych, czy też w/w odszkodowanie korzysta ze zwolnienia przewidzianego w art. 21 ust. 3b w/w ustawy?