Obowiązki płatnika w związku z wypłatą nagród w ramach programu poleceń pracowniczych.
Otrzymanie nagrody lub jej części w formie wypłaty pieniężnej w zw. z udziałem w programie motywacyjnym jako przychód z innych źródeł w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 9 w zw. z art. 20 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Otrzymanie nagrody lub jej części w formie wypłaty pieniężnej od spółki amerykańskiej, jako przychód z innych źródeł w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 9, w zw. z art. 20 ust. 1 ustawy o PIT.
– Kwalifikacja przychodu otrzymanego w ramach nagrody do właściwego źródła. – Obowiązki informacyjne związane z przyznawaniem nagród za polecenie kandydatów do pracy.
Skutki podatkowe wypłaty nagród na rzecz sportowców, trenerów i artystów.
Ocena charakteru organizowanych przedsięwzięć („konkursów”), wypłacanych nagród oraz związane z tym obowiązki w odniesieniu do uczestników.
Organizowane przez Wnioskodawcę przedsięwzięcie – mające na celu motywację pracowników i zleceniobiorców do podnoszenia jakości oferowanych usług – nie stanowi konkursu w rozumieniu art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Do jakiego rodzaju (źródła) przychodu należy zakwalifikować nagrodę przyznaną przez Ministra Edukacji i Nauki? Czy przychód z tytułu przyznanej nagrody należy zakwalifikować do przychodów osiąganych ze stosunku pracy, czy jest to jednak przychód z innego źródła?
Obowiązki płatnika związane z przyznaniem strażakom nagród finansowych za wyróżniającą postawę w działaniach ratowniczych prowadzonych w ramach ochrony pożarowej.
obowiązków płatnika z tytułu opodatkowania dodatków i nagród spisowych
Czy tak wypłacone dodatki spisowe i nagrody dla zastępcy Gminnego Komisarza Spisowego, członków Gminnego Biura Spisowego i dla pracowników Urzędu Gminy niewchodzących w skład Gminnego Biura Spisowego należy potraktować jako przychody z działalności wykonywanej osobiście na podstawie art. 13 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy dodatki i nagrody spisowe przyznane członkom Gminnego Biura Spisowego (pracownikom Urzędu Gminy ) na podstawie ustawy o powszechnym spisie rolnym w 2020 r. oraz ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. należy zakwalifikować do przychodu ze stosunku pracy i tym samym naliczyć podatek dochodowy od osób fizycznych na podstawie art. 10 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od
Czy mając na uwadze zapisy art. 23 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 31 lipca 2019 r. o powszechnym spisie rolnym w 2020 r. (Dz. U. z 2019 r., poz. 1728) oraz art. 10 ust. 1 pkt 2, w związku z art. 13 pkt 6 i w związku z art. 22 ust. 9 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (t.j. Dz. U. z 2019 r., poz. 1387, ze zm.) dodatki spisowe i nagrody spisowe ze środków przekazanych przez GUS na realizację
Czy dodatki spisowe i nagrody dla członków Gminnego Biura Spisowego i Gminnego Komisarza Spisowego należy zaliczyć do przychodów z działalności wykonywanej osobiście art. 13 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i w związku z tym należy zastosować koszty uzyskania przychodu w wysokości określonej w art. 22 ust. 9 pkt 4 ustawy, czy do przychodów ze stosunku pracy i tym samym należy naliczyć