Możliwość skorzystania ze zwolnienia podmiotowo-przedmiotowego w związku z nabyciem spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego wraz z miejscem postojowym w przypadku wydatkowania na ten cel przychodu ze sprzedaży udziału w innej nieruchomości.
Nie można zgodzić się z Wnioskodawcą, że sprzedaż Lokalu Użytkowego oraz Garażu nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, jako dokonana po upływie 5 lat od nabycia na mocy regulacji art. 10 ust 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Oznacza to, że sprzedaż Lokalu Użytkowego oraz Garażu stanowi dla Wnioskodawczyni źródło przychodu, o którym mowa w art
ustalenia źródła przychodów do jakiego należy zaliczyć przychody z najmu lokali mieszkalnych wraz z przyporządkowanymi do nich miejscami garażowymi
Opodatkowanie przychodów uzyskiwanych z najmu, ustalenie źródła przychodów.
Czy Wnioskodawczyni jest zobligowana do zapłacenia podatku dochodowego od połowy wartości garażu, w myśl art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, po sprzedaży garażu przed okresem 5 lat od daty nabycia spadku?
Czy kwota pochodząca ze zbycia nieruchomości, tj. prawa do miejsca postojowego, wydatkowana na remont mieszkania, tj. na własne cele mieszkaniowe, będzie korzystać ze zwolnienia z opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym z tytułu zbycia nieruchomości na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych sprzedaży mieszkania.
Czy Wnioskodawczyni sprzedając prawa i obwiązki wynikające z nakładów poczynionych na budowę garażu jest zwolniona z podatku dochodowego? Czy od powyższej transakcji należy zapłacić podatek dochodowy od osób fizycznych, jeżeli tak, to kto powinien zapłacić ten podatek?
Czy w zaistniałym stanie faktycznym można uznać, że ustawowy termin 5 lat należy liczyć od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło nabycie nieruchomości, czy może od wybudowania pomieszczeń i garażu, tj. czy termin 5 lat należy liczyć od końca 2008 r., czy też od końca 2011 r.?
możliwość zwolnienia z opodatkowania dochodu ze sprzedaży lokalu mieszkalnego w przypadku wydatkowania go na budowę garażu
Czy wnioskodawca może traktować najem kilku garaży jako najem prywatny, czy też koniecznym jest rozpoczęcie prowadzenia działalności gospodarczej
Czy na podstawie art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych sprzedaż ww. nieruchomości jest zwolniona od podatku dochodowego, czy też istnieje możliwość skorzystania ze zwolnienia z podatku w sytuacji złożenia oświadczenia o wykorzystaniu otrzymanej kwoty pieniędzy na poprawę swoich warunków mieszkaniowych, tj. zakupu nowej nieruchomości?
ponieważ sprzedaż przedmiotowego lokalu użytkowego nastąpiła po upływie 5 lat od końca roku kalendarzowego, w którym miało miejsce jego nabycie, zatem przychód uzyskany ze sprzedaży garażu nie będzie stanowić źródła przychodu, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 ww. ustawy, czyli nie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych.
Skutki podatkowe sprzedaży w 2010r. garażu w sytuacji gdy w 2000r. miało miejsce nabycie spółdzielczego własnościowego prawa do garażu, natomiast w 2009r. miało miejsce ustanowienie odrębnej własności lokalu.
Czy powstanie obowiązek złożenia PIT-39 i zapłaty podatku dochodowego z tytułu zbycia lokali użytkowych (garaży) w 2009 r. i 2010 r.?
Czy Wnioskodawczyni powinna dokonać wyceny gruntu oraz garażu i zapłacić od tego 19% podatku, w sytuacji jeśli grunt, dom oraz garaż stanowią jedną nieruchomość?
Czy sprzedaż ekspektatywy tj. roszczenia o ustanowienie spółdzielczego własnościowego prawa do garażu jest opodatkowana zryczałtowanym podatkiem dochodowym z tytułu zbycia nieruchomości i praw majątkowych?