Czy Spółka prawidłowo rozliczy koszty związane z powyższymi czynnościami zaliczając je bezpośrednio w bieżące koszty uzyskania przychodu (jako wydatki remontowe) i uznając jako prace związane z przywróceniem pierwotnego stanu budynku a niezwiększające jego wartość początkową.
Czy w przedstawionym stanie faktycznym, tj. udostępnieniu części powierzchni biurowej, niespełniającej definicji środka trwałego, lecz położonej w budynku Banku, stanowiącym środek trwały, zachowuje prawo do zaliczenia w ciężar kosztów uzyskania przychodów odpisów z tytułu zużycia środków trwałych dokonywanych zgodnie z przepisami art. 16a-16m UPDOP?
Czy w świetle opisanego zdarzenia przyszłego Wnioskodawca będzie mógł zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów taką część stanowiących koszt podatkowy odpisów amortyzacyjnych z tytułu zużycia środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych, znajdujących się w ewidencji Spółki, która odpowiada udziałowi Wnioskodawcy w zysku Spółki ustalonemu zgodnie z postanowieniami umowy Spółki?
W zakresie ustalenia: czy nieodpłatne przekazania towarów dokonane w okresie od dnia 1 grudnia 2005r. do dnia 31 marca 2011r. przez Wnioskodawcę nie podlegały opodatkowaniu VAT, z jednoczesnym zachowaniem przez Wnioskodawcę prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego związanego z nabyciem towarów, które zostały następnie nieodpłatnie przekazane oraz w zakresie ustalenia,
1. Czy po zlikwidowaniu działalności gospodarczej można samochód wykorzystywany wcześniej dla potrzeb działalności gospodarczej i który został całkowicie zamortyzowany przekazać w drodze umowy użyczenia córce, która rozpoczęła prowadzenie działalności gospodarczej?2. Czy córka korzystając z samochodu przekazanego w drodze umowy użyczenia będzie mogła zaliczać do kosztów uzyskania przychodów wydatki