Możliwość dokonania korekty VAT naliczonego na podstawie ustawy o VAT w związku ze zmianą przeznaczenia użytkowania: - środka trwałego (budynku) na podstawie art. 91 ust. 7 i 7a ustawy o VAT, - wyposażenia na podstawie art. 91 ust. 7 i 7c ustawy o VAT.
Obowiązek złożenia informacji VAT-23 i zapłaty podatku VAT nabytych pojazdów w związku ze zmianą ich przeznaczenia na działalność gospodarczą, korekta deklaracji JPK_V7M wraz ze złożeniem wniosku o stwierdzenie nadpłaty, moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu nietransakcyjnego WNT pojazdów, określenie podstawy opodatkowania oraz ustalanie kursu waluty obcej do przeliczania podstawy opodatkowania
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z faktur zakupowych wystawianych na Gminę w związku z wydatkami inwestycyjnymi na realizację projektu.
Opodatkowanie dostawy Nieruchomości i korekty podatku naliczonego w związku ze zmianą przeznaczenia tej Nieruchomości.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego związanego z wydatkami bieżącymi ponoszonymi na świetlice, prawo do odliczenia podatku naliczonego związanego z wydatkami inwestycyjnymi w drodze korekty wieloletniej przy zmianie przeznaczenia świetlic.
Obowiązek dokonania korekty podatku VAT naliczonego w związku ze zmianą przeznaczenia nieruchomości, tj. w związku z zamiarem skorzystania od 1 stycznia 2024 r. ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy.
Obowiązek dokonania korekty podatku odliczonego w wysokości 5/10 od zakupu ogrodzenia. Brak obowiązku dokonania korekty podatku odliczonego od zakupu formownicy zagonów, łopaty mechanicznej i deszczowni.
Podatek od towarów i usług w zakresie: braku zwolnienia od podatku VAT aportu infrastruktury wodociągowej i kanalizacji sanitarnej, stawki podatku VAT, prawa do odliczenia pełnych kwot podatku VAT poniesionych na realizację przedmiotowej Inwestycji oraz sposobu dokonywania odliczenia podatku naliczonego od wydatków ponoszonych na realizację Infrastruktury wodociągowej i kanalizacji sanitarnej.
Odpłatne usługi udostępnienia Infrastruktury na rzecz Centrum jako działalność gospodarcza oraz czynności podlegające opodatkowaniu VAT, niekorzystające ze zwolnienia z podatku; prawo do odliczenia VAT naliczonego wynikającego z wydatków na Infrastrukturę; sposób odliczenia podatku naliczonego od wydatków na Infrastrukturę poniesionych przed i po decyzji o zmianie przeznaczenia obiektu.
Przysługuje Panu prawo do dokonania korekty nieodliczonego podatku naliczonego w deklaracji podatkowej składanej za pierwszy okres rozliczeniowy roku następującego po roku podatkowym, za który dokonuje się korekty, w wysokości 1/10 kwoty podatku naliczonego związanego z częścią budynku, co do której nastąpiła zmiana przeznaczenia, z uwzględnieniem 10-letniego okresu tej korekty.
Sposób dokonania korekty podatku naliczonego od środków trwałych o wartości powyżej 15 000 zł, w związku z powrotem do zwolnienia z VAT.
dotyczy ustalenia, czy: 1. w przypadku realizacji budowy Środków Trwałych, Koszty Użytkowania ponoszone przez Wnioskodawcę do dnia przekazania ich do używania będą zwiększały wartość początkową Środków Trwałych, 2. w przypadku realizacji inwestycji w ramach której powstaną Towary, Koszty Użytkowania stanowić powinny koszty uzyskania przychodów bezpośrednio związane z przychodami ze sprzedaży Towarów
Czy w przypadku realizacji budowy Środków Trwałych, Koszty Użytkowania ponoszone przez Wnioskodawcę do dnia przekazania ich do używania będą zwiększały wartość początkową Środków Trwałych. Czy w przypadku realizacji inwestycji w ramach której powstaną Towary, Koszty Użytkowania stanowić powinny koszty uzyskania przychodów bezpośrednio związane z przychodami ze sprzedaży Towarów i w konsekwencji powinny
Koszty Użytkowania Śluzy stanowią pośrednie koszty uzyskania przychodu a tym samym nie będą zwiększać wartości początkowej Środków Trwałych ani nie stanowią bezpośrednich kosztów uzyskania przychodów związanych z przychodami ze sprzedaży Towarów
prawo do odliczenia podatku VAT z faktur otrzymanych przed zmianą przeznaczenia Nieruchomości dokumentujących zakup Nieruchomości lokalowej i ulepszenia poprzez dokonanie korekty jednorazowej podatku VAT, ze względu na zmianę przeznaczenia przed oddaniem Nieruchomości do użytkowania, na podstawie art. 91 ust. 8 ustawy prawo do odliczenia podatku VAT z faktur otrzymanych przed zmianą przeznaczenia Nieruchomości
Prawo do częściowego odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją zadania pn. () oraz prawa do dokonania korekty jednorazowej na podstawie art. 91 ust. 8 ustawy.
Prawo do odliczenia części podatku naliczonego od wydatków na budowę Infrastruktury w drodze korekty wieloletniej przy zastosowaniu, przy braku możliwości dokonania bezpośredniej alokacji, prewspółczynnika metrażowego.
Brak prawa do dokonania korekty podatku naliczonego z tytułu poniesionych wydatków inwestycyjnych w związku z odpłatnym udostępnieniem Infrastruktury.
Wskazana w opisie stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego usługa przesyłu energii cieplnej, świadczona przez Gminę na rzecz Spółki z wykorzystaniem majątku Inwestycji, będzie podlegała opodatkowaniu VAT i jednocześnie nie będzie korzystała ze zwolnienia z VAT. Gmina będzie miała prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego z faktur VAT dokumentujących wydatki na Inwestycję, z uwzględnieniem
prawo do dokonania korekty podatku VAT naliczonego z tytułu wydatków poniesionych w związku z realizacją inwestycji polegającej na budowie PSZOK, prawo do odliczenia podatku VAT z tytułu wydatków bieżących związanych z funkcjonowaniem PSZOK
Wnioskodawcy przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego w drodze korekty w związku ze zmianą przeznaczenia powstałej w ramach realizacji projektu infrastruktury.
Dokonanie korekty podatku o której mowa w art. 91 ust. 2 ustawy o VAT dotyczącej środków trwałych oraz dokonania korekty rocznej.
Składanie informacji VAT-23 o wewnątrzwspólnotowym nabyciu używanego środka transportu oraz zapłaty podatku z tego tytułu.
Korekta podatku w przypadku zmiany przeznaczenia lokalu mieszkalnego ze sprzedaży na najem na cele mieszkaniowe; korekta podatku w przypadku zmiany przeznaczenia lokalu usługowego ze sprzedaży na własną działalność administracyjną; wskazanie, co należy rozumieć pod pojęciem daty oddania lokalu do użytkowania; jednorazowa korekta podatku w przypadku sprzedaży lokalu mieszkalnego; brak obowiązku dokonania