Obowiązki płatnika w związku z zapewnieniem noclegów pracownikom i zleceniobiorcom mającym miejsce zamieszkania dla celów podatkowych na terytorium Polski.
Obowiązki płatnika w związku z przyznawaniem pracownikom i współpracownikom punktów w Programie Kafeteryjnym.
Interpretacja w zakresie skutków podatkowych dotyczących transakcji, w których płatność zostanie dokonana na rachunek bankowy kontrahenta niezarejestrowanego w Polsce na potrzeby podatku od towarów i usług ani nie posiadają w Polsce zakładu w rozumieniu updop oraz umów o unikaniu podwójnego opodatkowania, który to rachunek nie został zgłoszony do wykazu, o którym mowa w art. 96b ustawy o podatku od
Zleceniobiorcy, którym zleceniodawca pokrywa koszty zakwaterowania i dojazdu do miejsca wykonywania zlecenia, osiągają przychód z nieodpłatnych świadczeń - wyrok NSA z 13 sierpnia 2019 r., sygn. akt II FSK 2904/17.
Ocena możliwości pomniejszenia ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych o podatek zapłacony przez zleceniodawcę Wnioskodawcy w Holandii.
Od 1 stycznia 2017 r. do osób fizycznych przyjmujących zlecenie oraz świadczących usługi jednoosobowo w ramach samozatrudnienia należy stosować minimalną stawkę za godzinę pracy. Godzinowa stawka minimalna będzie miała zastosowanie do każdej tego rodzaju umowy zlecenia, niezależnie od sposobu ustalania wynagrodzenia przez jej strony, tj. godzinowego, dziennego, tygodniowego czy miesięcznego. Przy założeniu
Czy finansowanie zleceniobiorcom noclegów w hotelach pracowniczych i przewozu zleceniobiorców z miejsca zakwaterowania do miejsca wykonywania pracy jest dla zleceniobiorców przychodem do opodatkowania?
Czy finansowanie zleceniodawcom noclegów w hotelach pracowniczych i przewozu zleceniodawców z miejsca zakwaterowania do miejsca wykonywania pracy będzie dla zleceniodawców przychodem do opodatkowania?
Czy finansowanie pracownikom noclegów w hotelach pracowniczych i przewozu pracowników z miejsca zakwaterowania do miejsca wykonywania pracy jest dla pracowników przychodem do opodatkowania?
Czy finansowanie pracownikom noclegów w hotelach pracowniczych i przewozu pracowników z miejsca zakwaterowania do miejsca wykonywania pracy będzie dla pracowników przychodem do opodatkowania?
Jakie są skutki podatkowe wykorzystania przez zleceniobiorcę samochodu służbowego zleceniodawcy do celów prywatnych?
Jakie są skutki podatkowe wynikłe po stronie zleceniobiorców z tytułu odpłatnego użytkowania samochodów służbowych zleceniodawcy dla celów prywatnych?
Czy Spółka będzie miała prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki poniesione w celu świadczenia usług serwisowych, takie jak wydatki na usługi gastronomiczne i cateringowe, wydatki na przekazywane gadżety oraz wydatki na nieodpłatne świadczenia pieniężne, jeżeli wydatki te (powiększone o marżę) będą następnie doliczane do wynagrodzenia należnego Spółce z tytułu świadczenia usług na rzecz
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika
Czy podpisana umowa o pracę wpływa na wybraną przez Wnioskodawcę formę opodatkowania przychodów z działalności gospodarczej? Czy Wnioskodawca ma możliwość opłacania podatku liniowego z prowadzonej działalności gospodarczej przy jednoczesnym zatrudnieniu na podstawie umowy o pracę na stanowisku administratora?
Zleceniobiorcy mają prawo do zwrotu kosztów przejazdu własnym samochodem w związku z wykonywaniem umowy, jeśli strony tak postanowią w jej treści. Wypłacona z tego tytułu kwota będzie zwolniona z podatku i ze składek oraz będzie mogła zostać zaliczona do kosztów zleceniodawcy, jeżeli zostanie udokumentowana w ewidencji przebiegu pojazdu.
W październiku br. zamierzamy w całości sfinansować pracownikom i zleceniobiorcom stale współpracującym z nami szczepienia przeciw grypie. Czy takie świadczenie będzie stanowić dla nich przychód, od którego należy odprowadzić składki i podatek? Czy rozliczenie podatkowo-składkowe pracowników i zleceniobiorców będzie odmienne?
Ustawa wypadkowa ma zastosowanie nie tylko do pracowników, ale także do innych osób, które podlegają ubezpieczeniu wypadkowemu na podstawie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. W zależności od tego, z jakiego tytułu dana osoba podlega ubezpieczeniu wypadkowemu, w razie wystąpienia wypadku przy pracy należy stosować nieco odmienne procedury związane ze zgłoszeniem wypadku, ustaleniem jego okoliczności