Ustalenie, czy w związku z brakiem wypłaty wynagrodzenia za wykonywanie funkcji członków zarządu przez fundatorów będących jednocześnie beneficjentami Fundacji Rodzinnej Fundacja Rodzinna uzyskuje przychód z tytułu nieodpłatnego świadczenia w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz czy w związku z brakiem wypłaty wynagrodzenia za wykonywanie funkcji członków
Powstanie przychodu z tytułu nieodpłatnych świadczeń w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy CIT w związku pełnieniem funkcji prezesa zarządu bez wynagrodzenia.
Uznanie planowanych kosztów szkoleń, nauki, kursów, wyjazdów poniesionych na rzecz Prezesa Zarządu Fundacji Rodzinnej oraz korzystania z nieruchomości Fundacji Rodzinnej przez beneficjentów Fundacji za świadczenia w postaci ukrytych zysków.
Skutki podatkowe związane z otrzymaniem przedsiębiorstwa w spadku i dziale spadku oraz dalszego jego wykorzystywania w ramach działalności gospodarczej przez spadkobierczynię.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie przejęcia Przedsiębiorstwa w spadku, obowiązku sporządzenia spisu z natury, amortyzacji oraz wartości początkowej środków trwałych.
Obowiązki płatnika z tytułu opłaconych składek na polisę na ubezpieczenie na życie.
Ustalenie zasad amortyzacji środków trwałych otrzymanych w spadku po zmarłym ojcu, a będących uprzednio w majątku przedsiębiorstwa w spadku pod zarządem sukcesyjnym.
Czy kwoty wynagrodzeń wypłacanych przez Spółkę na rzecz Usługodawcy z tytułu świadczenia przez Usługodawcę Usług na rzecz Spółki na podstawie Umowy o współpracy Spółka może zaliczać do kosztów uzyskania przychodów?
Czy wskutek pełnienia przez członka zarządu Spółki swoich funkcji bez wynagrodzenia, będącego jednocześnie pracownikiem Udziałowca, po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód z tytułu nieodpłatnego świadczenia podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Czy, jeśli Spółka nie ponosi kosztu wynagrodzenia członków jej zarządu, którzy są jednocześnie członkami zarządu Spółki Dominującej w Grupie, Spółka uzyskuje przysporzenia skutkujące powstaniem przychodu z tytułu nieodpłatnego świadczenia?
Ustalenie czy korzystanie z samochodu przez prezesa zarządu fundacji rodzinnej będzie opodatkowane jako świadczenie.
Powstanie przychodu w związku z wykorzystywaniem samochodu służbowego do celów prywatnych.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia benefitów pozapłacowych w postaci kart A, B oraz C oraz braku opodatkowania podatkiem od towarów i usług ich nieodpłatnego przekazania na rzecz Prezesa Zarządu.
Czy po stronie Spółki powstanie przychód z tytułu nieodpłatnego świadczenia w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy CIT, jeśli w zarządzie Spółki zasiadają osoby zatrudnione w Spółce dominującej (jedyny udziałowiec).
Ustalenie w zakresie powstanie po stronie Spółki przychód z tytułu nieodpłatnego świadczenia w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy CIT, jeśli w zarządzie Spółki zasiadają osoby zatrudnione w Spółce dominującej (jedyny udziałowiec).
W zakresie ustalenia, czy w związku pełnieniem funkcji Prezesa lub członka zarządu bez wynagrodzenia powstanie przychód z nieodpłatnych świadczeń.
Z tytułu wynagrodzenia wypłacanego na rzecz Członka Zarządu będącego rezydentem podatkowym Hiszpanii – na Wnioskodawcy będzie ciążył obowiązek pobrania zryczałtowanego 20% podatku dochodowego od osób fizycznych, o którym mowa w art. 29 ust. 1 ustawy 1 ustawy o podatku dochodowych od osób fizycznych – stosownie do obowiązków wynikających z art. 41 ust. 1 w zw. z ust. 4 tejże ustawy.
Ustalenie, czy w związku z tym, że członkowie zarządu Spółki, którzy są także członkami zarządu jej jedynego udziałowca i jednocześnie Spółki dominującej w grupie nie otrzymują od Spółki wynagrodzenia, po stronie Państwa powstanie przychód z tytułu nieodpłatnego świadczenia na gruncie art.12 ust.1 pkt 2 ustawy o CIT.
Ustalenie, czy w związku z tym, że członkowie zarządu Spółki, którzy są także członkami zarządu jej jedynego udziałowca i jednocześnie Spółki dominującej w grupie nie otrzymują od Spółki wynagrodzenia, po stronie Państwa powstanie przychód z tytułu nieodpłatnego świadczenia na gruncie art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT.
Po stronie Wnioskodawcy nie powstanie przychód z tytułu nieodpłatnego świadczenia na gruncie art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT, jeżeli członkowie zarządu Spółki, którzy są także członkami zarządu jej jedynego udziałowca i jednocześnie Spółki dominującej w Grupie, nie otrzymują od Spółki wynagrodzenia,
Ustalenie, czy w związku z tym, że członkowie zarządu Spółki, którzy są także członkami zarządu jej jedynego akcjonariusza i jednocześnie Spółki dominującej w Grupie nie otrzymują od Spółki wynagrodzenia, po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód z tytułu nieodpłatnego świadczenia na gruncie art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT.
W zakresie ustalenia czy wskutek pełnienia funkcji przez Prezesa Zarządu i Wiceprezesa Zarządu Spółki bez wynagrodzenia, będących jednocześnie wspólnikami Spółki, po stronie Spółki powstanie przychód z tytułu nieodpłatnego świadczenia w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
1. Czy w przypadku gdy pracownicy 100% udziałowca Spółki są powołani do pełnienia funkcji Członków Rady Nadzorczej i nie będą pobierali wynagrodzenia wypłacanego przez Spółkę z tytułu pełnienia tej funkcji, po stronie Spółki powstanie przychód z nieodpłatnego świadczenia w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych dalej: "ustawa o CIT"? 2.
Czy Spółka ma prawo do zaliczania do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych innych niż przekazane zakładowi w trwały zarząd, wniesionych przez Miasto na pokrycie kapitału zakładowego w związku z likwidacją i przekształceniem zakładu w Spółkę, które zostały nabyte przez zakład ze środków pochodzących z dotacji przekazanej przez