Interpretacje

Interpretacja
06.06.2023 Podatki

1) Czy przeniesienie Wierzytelności własnych na podstawie umowy datio in solutum na Pożyczkodawcę stanowi odpłatne zbycie praw majątkowych, o których mowa w art. 14 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: „u.p.d.o.p”). 2) W przypadku uznania, że przeniesienie Wierzytelności własnych na podstawie umowy datio in solutum na Pożyczkodawcę nie stanowi odpłatnego zbycia praw majątkowych

Interpretacja
03.11.2022 Podatki

Powstanie przychodu podatkowego z tytułu wydania Wnioskodawcy przez spółkę komandytową majątku likwidacyjnego w postaci środków pieniężnych oraz innych składników majątku w tym prawa własności Znaków, wierzytelności wekslowych z tytułu wystawionych przez Wnioskodawcę oprocentowanych weksli własnych w części kapitałowej i odsetkowej.

Interpretacja
30.09.2022 Podatki

Zbycie wierzytelności własnych nie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. Zatem czynność przeniesienia przez Państwa Wierzytelności na rzecz Zbywcy, jako formy uregulowania ceny za Nieruchomość nie stanowi czynności, o których mowa w art. 7 i art. 8 ustawy o VAT.

Interpretacja
14.07.2017 Podatki

Czy sprzedaż (cesja wierzytelności) oraz zwrot wierzytelności podlega opodatkowaniu podatkiem VAT?

Interpretacja
19.05.2016 Podatki

Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych otrzymania środków pieniężnych i / lub innych składników majątkowych w związku z likwidacją Spółki Osobowej oraz z rozwiązaniem Spółki Osobowej.

Interpretacja
24.03.2016 Podatki

Obowiązek zastosowania prewspółczynnika w związku z wykonywaną działalnością w zakresie nabywania wierzytelności trudnych i egzekwowania ich na własny rachunek (art. 86 ust. 2a ustawy o VAT).

Interpretacja
17.11.2014 Podatki

wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych nabycia polikwidacyjnego majątku w postaci przedsiębiorstwa.

Interpretacja
06.03.2014 Podatki

1. Czy przekazanie Spółce w ramach likwidacji majątku Wnioskodawcy składającego się ze środków pieniężnych i wierzytelności własnych względem Spółki z tytułu objętych obligacji nie spowoduje powstania po stronie Wnioskodawcy dochodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?2. Czy w związku z likwidacją i przekazaniem pozostałego majątku Spółce, Wnioskodawca będzie jako płatnik

Interpretacja
06.03.2014 Podatki

1. Czy przekazanie Spółce w ramach likwidacji majątku Wnioskodawcy składającego się ze środków pieniężnych i wierzytelności własnych nie spowoduje powstania po stronie Wnioskodawcy dochodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?2. Czy w związku z likwidacją i przekazaniem pozostałego majątku Spółce, Wnioskodawca będzie jako płatnik zobowiązany do pobrania CIT i odprowadzenia