Czy nieodpłatne przekazanie w ramach umowy użyczenia składników majątkowych opisanych w opisie zdarzenia przyszłego Spółce przez Gminę będzie wyłączone z opodatkowania na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT
Nieopodatkowanie podatkiem VAT nieodpłatnego użyczenia Świetlicy oraz brak prawa do odliczenia podatku VAT od wydatków poniesionych w związku z realizacją projektu.
Brak opodatkowania podatkiem VAT nieodpłatnego przekazania (na podstawie umowy użyczenia) przez Skarb Państwa nieruchomości.
Czy w świetle przedstawionego zdarzenia przyszłego wartość nieodpłatnego świadczenia wynikająca z zawartej umowy użyczenia podlega wyłączeniu z przychodów podatkowych na podstawie art. 12 ust. 4 pkt 14 ustawy o CIT?
Czy Wnioskodawca powinien rozpoznać przychód podatkowy w związku z rozpoczęciem świadczenia usług dystrybucyjnych z wykorzystaniem infrastruktury należącej do Spółki N na zasadach bezpłatnego użyczenia.
Czy pozyskanie przez Wnioskującą nieodpłatnie opisanych wyżej tytułów prawnych do nieruchomości stanowiących własność osób trzecich, gwarantujących jej m.in. uprawnienie do wybudowania lub eksploatowania sieci (…) wraz z urządzeniami towarzyszącymi, pozostawienia ich w danym miejscu oraz prawo do uzyskania dostępu do tych urządzeń w celu ich eksploatowania, modernizacji, czy naprawy, powoduje powstanie
Podatnik dostanie do bezpłatnego używania środek trwały od zaprzyjaźnionej firmy. W czasie korzystania z tego środka trwałego będzie ponosił koszty ubezpieczenia tej rzeczy. Czy w tej sytuacji mamy do czynienia z umową użyczenia?
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT nieodpłatnego użyczenia pomieszczeń na rzecz podmiotów trzecich.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT nieodpłatnych świadczeń w związku z użyczeniem przez Wnioskodawczynię kamienicy oraz braku obowiązku zapłaty podatku VAT z tytułu udostepnienia kamienicy.
Skutki podatkowe związane z zawarciem umowy użyczenia nieruchomości.
Brak opodatkowanie nieodpłatnego udostępnienia pomieszczeń i opodatkowanie nieodpłatnego udostępnienia mediów.
W sytuacji użyczenia spółce cywilnej rzeczy lub praw do nieodpłatnego używania przez teściową oraz córkę Wnioskodawczyni, to Wnioskodawczyni jako wspólnik tej spółki uzyska przychód z tytułu nieodpłatnych świadczeń, proporcjonalnie do posiadanego przez nią prawa udziału w zysku. Przychód ten zwolniony będzie jednak od podatku dochodowego od osób fizycznych, z uwagi na to, że umowa użyczenia ma zostać
Czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym, powstanie obowiązek podatkowy w podatku dochodowym od osób fizycznych po stronie Wnioskodawcy jako biorącego w używanie prawa Wspólnika Spółki cywilnej?
Czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym, powstanie obowiązek podatkowy w podatku dochodowym od osób fizycznych po stronie Wnioskodawcy jako biorącego w używanie prawa Wspólnika Spółki cywilnej?
Czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym, powstanie obowiązek podatkowy w podatku dochodowym od osób fizycznych po stronie Wnioskodawcy jako biorącego w używanie prawa Wspólnika Spółki komandytowej?
Czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym, powstanie obowiązek podatkowy w podatku dochodowym od osób fizycznych po stronie Wnioskodawcy jako biorącego w używanie prawa Wspólnika Spółki komandytowej?
Czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym, powstanie obowiązek podatkowy w podatku dochodowym od osób fizycznych po stronie Wnioskodawczyni jako biorącej w używanie prawa lub rzeczy Wspólnika Spółki komandytowej?
Czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym, powstanie obowiązek podatkowy w podatku dochodowym od osób fizycznych po stronie Wnioskodawcy jako biorącego w używanie prawa lub rzeczy Wspólnika Spółki komandytowej?
Czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym, powstanie obowiązek podatkowy w podatku dochodowym od osób fizycznych po którejkolwiek ze stron umowy użyczenia, tj. po stronie Wnioskodawcy użyczającego rzeczy lub prawa, lub po stronie biorących w używanie Wspólników Spółki komandytowej?
Czy należne jest opłacanie podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie przychodów z tytułu otrzymania nieodpłatnych świadczeń?
Podatek od towarów i usług w zakresie obowiązku: odprowadzenia podatku VAT od czynności przekazania lokali w bezpłatne użyczenie, ustalenia podstawy opodatkowania dla tej czynności, odprowadzenia podatku VAT w związku z ponoszeniem kosztów mediów oraz odliczenia podatku VAT od remontów i napraw lokali, które nie będą przedmiotem użyczenia synowi.
Czy nieodpłatne przekazanie w ramach umowy użyczenia Stowarzyszeniu części budynku świetlicy wiejskiej stanowiącej własność Gminy z możliwością jego podnajmowania z przeznaczeniem na prowadzenie działalności na rzecz rozwoju wsi, działalności kulturalno-oświatowej oraz organizowanie imprez okolicznościowych podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?