Możliwość odliczenia od dochodu darowizny składników majątku, których koszt nabycia został zaliczony zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych jako koszt uzyskania przychodów oraz określenie czy dokumentem wystarczającym do udokumentowania przekazania darowizny rzeczowej będzie umowa zawarta z obdarowanym.
Czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym, przekazanie Wspólnikowi majątku Spółki (w tym udziałów w Spółce Węgierskiej) w formie dywidendy likwidacyjnej wywoła po stronie Spółki konsekwencje podatkowe w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych i doprowadzi do powstania przychodu podatkowego po stronie Spółki?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania przychodu podatkowego z tytułu nieodpłatnych lub częściowo odpłatnych świadczeń w związku z nakładami poczynionymi przez najemcę oraz zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków w postaci dokonywanego na rzecz najemcy zwrotu nakładów.
Czy sprzedaż udziału w ruchomościach nabytych przez Wnioskodawcę w drodze spadku po zmarłym ojcu, należących wcześniej do prowadzonego przez niego przedsiębiorstwa, na rzecz spółki cywilnej, której jest wspólnikiem, po upływie pół roku, licząc od końca stycznia 2013 r., będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
W zakresie obowiązku dokonania korekty kosztów uzyskania przychodów w związku z zakupem rzeczy innych niż środki trwałe lub wartości niematerialne i prawne na raty
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości netto części środka trwałego odłączonej w celu sprzedaży, likwidacji, czy też przyłączenia do innego środka trwałego, określenia wartości początkowej środka trwałego, którego część została odłączona w wyniku sprzedaży, likwidacji, czy przyłączenia do innego środka trwałego, a który następnie został
Czy prowadząc podatkową księgę przychodów i rozchodów metodą uproszczoną, gdzie za dzień poniesienia kosztu uzyskania przychodu, co do zasady, uważa się dzień wystawienia faktury (rachunku) lub innego dowodu stanowiącego podstawę do zaksięgowania (ujęcia) kosztu co wynika wprost z art. 22 ust. 6b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych Wnioskodawca powinien wartość gratisów zaksięgować w koszty
1. Czy transakcje zakupu kontenerów przez Spółkę X od Spółki Y należy potraktować jako wewnatrzwspólnotowe nabycie towarów? 2. Czy podmiotem zobowiązanym do rozliczenia transakcji będzie Spółka X?
Podatek od towarów i usług w zakresie miejsca świadczenia oraz rozliczenia importu usług.