Interpretacje

Interpretacja
28.11.2016 Podatki

w zakresie rozpoznania i przeliczania przychodu z tytułu świadczenia usług na rzecz klienta oraz dotyczącej podatku od towarów i usług.

Interpretacja
15.05.2015 Podatki

Określenie kursu do przeliczenia na PLN kosztów uzyskania przychodów poniesionych w walucie obcej.

Interpretacja
03.04.2015 Podatki

Obowiązki płatnika dotyczące prawidłowego przyjęcia kursu walut obcych, do ustalania dla celów podatkowych wartości przekazanych zleceniobiorcom biletów.

Interpretacja
05.06.2014 Podatki

W sytuacji gdy przychód został wyrażony w walucie obcej podatnik zobowiązany jest przychód ten przeliczyć według kursu średniego tej waluty ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień uzyskania przychodu tj. wykonania usługi.

Interpretacja
30.08.2013 Podatki

Czy słuszne jest stanowisko Wnioskodawcy, iż momentem powstania przychodu u wykonawcy jest moment złożenia dyspozycji przelewu wynagrodzeń oraz obciążenia konta firmowego po raz pierwszy?

Interpretacja
28.02.2013 Podatki

Czy w konsekwencji przeprowadzonej transakcji wniesienia udziałów Spółki Kanadyjskiej do Spółki Luksemburskiej, wartość przychodu powstałego u Wnioskodawcy na tej transakcji powinna zostać ustalona w oparciu o średni kurs NBP dla dolara amerykańskiego (USD) z dnia 25 kwietnia 2012 r.; wartość kosztu powinna zaś zostać ustalona w oparciu o średni kurs NBP dla dolara kanadyjskiego (CAD) z dnia 25 kwietnia

Interpretacja
22.02.2013 Podatki

Sposób ujęcia w rachunku podatkowym (miesięcznie czy kwartalnie) kosztów kontroli i zarządzania, którymi obciąża Spółkę amerykański udziałowiec oraz kurs do przeliczenia na złote tych kosztów

Interpretacja
31.05.2011 Podatki

Czy do przeliczenia wynagrodzenia ze stosunku pracy należy stosować średni kurs waluty obcej ogłaszanego przez Bank, natomiast za datę powstania przychodu ze stosunku pracy, dzień obciążenia rachunku bankowego pracodawcy?

Interpretacja
16.02.2011 Podatki

Czy firma Wnioskodawczyni prawidłowo ustala kurs średni NBP do wyceny kosztów i przychodów, jako taki sam dla przychodu i odpowiadającego mu kosztu bezpośredniego - średni kurs NBP z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień osiągnięcia przychodu (przy metodzie memoriałowej)?

Interpretacja
14.12.2010 Podatki

Według jakiego kursu walutowego dla celów podatku dochodowego Spółka powinna przeliczać na złote wartości wykazane w walutach obcych na otrzymywanych fakturach?

Interpretacja
10.12.2010 Podatki

1. Czy przy obliczaniu podatku należnego wykazanego na fakturze VAT Spółka prawidłowo zastosowała zasady wynikające z § 10 ust. 5 rozporządzenia w powiązaniu z wymogiem zawartym w § 5 ust. 6 rozporządzenia i w konsekwencji wykazała prawidłową wielkość należnego podatku od towarów i usług wyrażoną w złotych? 2. Czy w przedstawionym stanie faktycznym Spółka wykazała na fakturze VAT prawidłową wielkość

Interpretacja
02.07.2010 Podatki

Czy Spółka prawidłowo doliczyła do wartości początkowej środka trwałego naliczone do dnia przekazania środka do użytkowania odsetki od kredytów i pożyczek? Czy zastosowała do ich przeliczenia prawidłowy kurs?

Interpretacja
17.12.2009 Podatki

Po jakim kursie należy przeliczyć lokatę terminową założoną w walucie w EUR i naliczone odsetki bankowe od tej lokaty?

Interpretacja
29.06.2009 Podatki

Czy prawidłowe jest przeliczenie przychodu z tytułu odsetek w walucie obcej od środków pieniężnych Wnioskodawcy zdeponowanych na rachunku lokaty, według kursu średniego ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień uzyskania przychodu (czyli dzień uznania kwotą odsetek rachunku bankowego Wnioskodawcy)?

Interpretacja
29.05.2009 Podatki

1. Po jakim kursie winny być przeliczane faktury VAT wystawione przez polskich dostawców w walucie obcej? 2. Czy różnice kursowe powstające w momencie zapłaty faktury VAT wystawionej przez polskich dostawców w walucie obcej stanowią koszt uzyskania przychodu, jeżeli zapłata jest dokonywania również w walucie obcej?

Interpretacja
20.01.2009 Podatki

1. Otrzymując kwotę w PLN zgodnie z fakturą, powstaje różnica na skutek innego kursu zastosowanego dla celów VAT (wartość VAT na fakturze pokazana jest w PLN), a innego dla celów podatku dochodowego. Czy ta różnica w PLN stanowi przychody lub koszty w rozumieniu podatku dochodowego? 2. W momencie otrzymania pozostałej kwoty na rachunek dewizowy w EUR z faktury (wartości netto) powstaną różnice na skutek

Interpretacja
24.10.2007 Podatki

Jaki kurs waluty powinien być zastosowany w ustaleniu przychodu z tytułu WDT dla celów podatku VAT?

Interpretacja
06.04.2007 Podatki

Czy stanowią różnice kursowe, o których mowa w art. 15 ust. 1 i 1a oraz art. 12 ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, różnice kursowe powstałe w efekcie rozliczeń dokonywanych według metody - systemu rozliczeniowego Intercompany Settlement (IS), przyjętego przez przedsiębiorstwa z grupy kapitałowej, polegającego na dokonywaniu rozliczeń w jego ramach (między spółkami z grupy) przez jeden

Interpretacja
03.04.2007 Podatki

Jak przeliczać zobowiązania wyrażone w walutach obcych i różnice kursowe z tytułu ponoszenia wyrażonych w walutach kosztów delegacji pracowników? Spółka nabywa towary i usługi z krajów Unii Europejskiej, importuje towary z państw spoza Unii, na które otrzymuje dowód odprawy celnej JDA SAD, ponosi wydatki związane z delegacjami pracowników za granicę, sprzedaje do krajów Unii i eksportuje towar. 1472