Uznanie udzielonej pożyczki za odpłatne świadczenie usług i zwolnienie z opodatkowania na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 38 ustawy o VAT udzielenia pożyczki.
Skutki podatkowe przekazania praw do logo w celu zwolnienia się z długu w ramach świadczenia w miejsce wykonania (datio in solutum).
Sposobu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odsetek od pożyczek wykorzystanych m.in. na sfinansowanie wytworzenia środków trwałych.
Czy udzielenie pożyczki stanowi u pożyczkodawcy odpłatne świadczenie usług w rozumieniu art. 8 ust. 1 ustawy VAT, które jest zwolnione z opodatkowania podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 38 ustawy VAT.
Sposobu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odsetek od pożyczek/kredytów wykorzystanych m.in. na sfinansowanie wytworzenia środków trwałych
Czy udzielenie pożyczki przez polską spółkę na rzecz Państwa (Pożyczkobiorcy) - spółki nie prowadzącej w Polsce żadnej działalności, nie posiadającej w Polsce oddziałów, ani przedstawicielstw podlega opodatkowaniu podatkiem VAT oraz czy czynność udzielenia pożyczki przez polską spółkę na rzecz Państwa (Pożyczkobiorcy) - spółki nie prowadzącej w Polsce żadnej działalności, nie posiadającej w Polsce
Przepis określający zwolnienie od podatku dotyczący udzielania pożyczek przez wspólnika spółce kapitałowej, nie może mieć zastosowania do umowy spółki komandytowo-akcyjnej i jej zmiany. W związku z tym w opisanej sytuacji nie ma zastosowania zwolnienie określone w art. 9 pkt 10 lit. i) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Obowiązki płatnika w związku ze zwrotem na rzecz kredytobiorcy świadczenia głównego, odsetek ustawowych i kosztów procesu.
Obowiązki podatkowe z tytułu przyszłych spłat wierzytelności pożyczkowych nabytych w ramach datio in solutum.
Skutki podatkowe otrzymania wierzytelności pożyczkowej nabytej w drodze datio in solutum.
1. Czy udzielenie Spółce nieoprocentowanej pożyczki, a co za tym idzie korzystanie przez Wnioskodawcę z kapitału pożyczki nieodpłatnie podlega opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek? 2. Czy udzielenie Spółce nieoprocentowanej pożyczki, a co za tym idzie nieodpłatne korzystanie przez Wnioskodawcę z kapitału pożyczki podlega opodatkowaniu CIT? 3. Czy Wnioskodawca będzie zobowiązany do rozpoznania
Skutki podatkowe spłaty wierzytelności pożyczkowych otrzymanych w ramach datio in solutum.
Skutki podatkowe udzielenia przez Spółkę nieoprocentowanej pożyczki na rzecz Fundacji rodzinnej.
Czy umowa pożyczki pomiędzy Pożyczkodawcą a Pożyczkobiorcą jest objęta zakresem opodatkowania podatkiem od towarów i usług i jednocześnie zwolniona od tego podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 38 ustawy o VAT.
Czy usługi polegające na udzielaniu przez Pożyczkodawcę pożyczek pieniężnych, których przedmiotem jest pieniądz bezgotówkowy, transferowany drogą przelewu z rachunku bankowego, położonego na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, na rachunek bankowy Pożyczkobiorcy położony w (…), gdzie siedzibę ma Pożyczkobiorca, były i będą w przyszłości czynnościami zwolnionymi od podatku VAT na podstawie art. 43 ust
Skutki podatkowe otrzymania zasądzonej należności głównej, odsetek oraz zwrotu kosztów postępowania sądowego w związku z unieważnieniem umów pożyczek.
Czy opisana pożyczka stanowi dla Pożyczkodawcy odpłatną usługę podlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, która korzysta ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 38 UoVAT.
Czy udzielanie pożyczek przez Pożyczkodawcę na rzecz Pożyczkobiorcy, będzie stanowiło odpłatne świadczenie usług, które będzie zwolnione z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 38 ustawy o podatku od towarów i usług.
Czy prawidłowe jest stanowisko, zgodnie z którym pożyczka udzielana przez Spółkę A na rzecz Spółka B stanowi usługę objętą podatkiem od towarów i usług, kwalifikowaną jako świadczenie usług za wynagrodzeniem, o którym mowa w art. 8 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług i podlegającą zwolnieniu z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 38 ustawy o VAT.
Czy opisana pożyczka pieniężna udzielona stanowi odpłatne świadczenie usług w rozumieniu art. 8 ust. 1 Ustawy VAT, a jednocześnie korzysta ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 38 Ustawy VAT.