Skutki podatkowe nabycia środków pieniężnych po zmarłym ojcu z Pracowniczego Programu Emerytalnego z Wielkiej Brytanii.
Skutki podatkowe uzyskania uprawnienia do amerykańskich rachunków IRA i TOD oraz zlecenia wypłaty środków.
Opisane świadczenie pieniężne otrzymane z ZUS jako „wypłata gwarantowana” po śmierci ojca Wnioskodawcy, zgodnie z art. 922 § 2 Kodeksu cywilnego nie została nabyte tytułem spadku. Otrzymane świadczenie nie stanowi także innego z tytułów wymienionych w art. 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn.
w zakresie skutków podatkowych darowizny środków pieniężnych wypłaconych darczyńcy po śmierci członka otwartego funduszu emerytalnego.
Wypłacone Wnioskodawczyni środki stanowią przychody z innych źródeł w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 9 w zw. z art. 20 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i są opodatkowane 19% zryczałtowanym podatkiem dochodowym, o którym mowa art. 30a ust. 1 tejże ustawy.
Stwierdzić należy, że w wyniku dokonanej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, w związku z realizacją ciążących na nim obowiązków wynikających z przepisów ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, jednorazowej wypłaty środków zaewidencjonowanych na subkoncie Wnioskodawczyni, które objęte były przedmiotem małżeńskiej wspólności majątkowej u Wnioskodawczyni powstał przychodów z innych źródeł, o których
Skutki podatkowe jednorazowej wypłaty środków zaewidencjonowanych na subkoncie.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie wypłaty środków z otwartego funduszu emerytalnego.
kwota wypłacona uposażonemu po śmierci członka otwartego funduszu emerytalnego - art. 3 pkt 5 psd
opodatkowania kwoty wypłaconej uposażonemu po śmierci członka otwartego funduszu emerytalnego.
Czy Otwarty Fundusz Emerytalny dokonując wypłaty na rzecz wnioskodawcy środków zgromadzonych przez zmarłego syna słusznie potrącił od całej kwoty 19% podatek ?
opodatkowanie środków wypłaconych środków na rzecz małżonka na podstawie dyspozycji członka Funduszu.
Czy obecnie w przypadku wypłaty Członkowi najbliższej rodziny środków zgromadzonych na rachunku w Funduszu Zmarłego Członka, który zmarł przed dniem 17 lutego 2001 r. Towarzystwo powinno obliczyć, pobrać zryczałtowany podatek w wysokości 19% i wpłacić go organowi podatkowemu?