Nieumorzona wartość likwidowanego środka trwałego obciąży bieżące koszty operacyjne Spółki pomniejszając podstawę opodatkowania podatkiem CIT i nie wpłynie na zwiększenie wartości początkowej nowo wytworzonego w tym miejscu środka trwałego. W konsekwencji nie będzie stanowiła kosztu uzyskania przychodu poprzez dokonywane odpisy amortyzacyjne
Amortyzacja podatkowa środków trwałych niezmienionych w wyniku Modernizacji, zastosowanie art. 16g ust. 16 i ust. 17 updop do środków trwałych o wartości początkowej zmienionej w wyniku Modernizacji, wycofanie z używania środków trwałych przeznaczonych na sprzedaż oraz zaliczenie do KUP nie w pełni umorzonej wartości początkowej likwidowanych środków trwałych.
1. Czy koszty likwidacji zbędnych budynków, tj. koszty ich rozbiórki zwiększają koszt wytworzenia nowo budowanego środka trwałego, generując jego wartość początkową. 2. Czy nieumorzona wartość wyburzonych w związku z inwestycją budynków zwiększy wartość wytworzenia nowo budowanego środka trwałego, generując jego wartość początkową podlegającą amortyzacji, czy też stanowiła będzie jednorazowy pozostały
1. Czy wartość niezamortyzowanej na dzień 31 grudnia 2023 r. części środków trwałych opisanych w stanie faktycznym, która uległa likwidacji w rezultacie przebudowy, może zostać jednorazowo rozpoznana jako koszt uzyskania przychodów w miesiącu likwidacji? 2. Czy nowe części placów (…) które powstały, w rezultacie przebudowy placów (…) powinny stanowić odrębne środki trwałe podlegające amortyzacji?
Dotyczy ustalenia: - czy wszystkie budynki i budowle nabyte przez Spółkę są środkami trwałymi podlegającymi amortyzacji, niezależnie od okresu ich wykorzystywania w działalności gospodarczej; - w jakim momencie nieumorzona wartość budynków i budowli stanowi koszt uzyskania przychodów.
Czy Spółka jest uprawniona do rozpoznania kosztów uzyskania przychodów w zakresie nieumorzonych wartości przekazanych środków trwałych w związku ze zbyciem zorganizowanej części przedsiębiorstwa jako że nie zostały spełnione warunki wynikające z art. 16 ust. 1 pkt 6 updop?
czy niezamortyzowana część zlikwidowanych środków trwałych sfinansowanych częściowo dotacją będzie stanowić koszt uzyskania przychodów w całości bez rozbicia na część objętą dofinansowaniem i część nieobjętą dofinansowaniem.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów niezamortyzowanej wartości początkowej lokalu mieszkalnego przy ustalaniu dochodu z jego sprzedaży
1) Czy strata powstała w wyniku likwidacji Pozostałych środków trwałych stanowi koszt bezpośredni realizacji inwestycji polegającej na wzniesieniu Nowych hal magazynowych, który po oddaniu do użytkowania powiększy wartość początkową Nowych hal magazynowych? 2) Czy Wydatki na rozbiórkę stanowią koszt bezpośredni realizacji inwestycji polegającej na wzniesieniu Nowych hal magazynowych i po oddaniu do
w zakresie ustalenia, czy w momencie sprzedaży nie w pełni zamortyzowanego środka trwałego, którego zakup częściowo został sfinansowany dotacją, kosztem uzyskania przychodu będzie cała niezamortyzowana wartość środka trwałego bez rozbicia na część objętą dofinansowaniem i część nieobjętą dofinansowaniem
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Czy koszty poniesione na realizowaną modernizację domu wczasowego, która została zaniechana, mogą zostać zaliczone przez Wnioskodawcę do kosztów uzyskania przychodu, jako koszty zaniechanej inwestycji?
Czy w związku z likwidacją dotychczasowego domu wczasowego, Wnioskodawca będzie uprawniony do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu strat powstałych w wyniku likwidacji nie w pełni umorzonego środka trwałego - budynku domu wczasowego?
Czy w związku z likwidacją dotychczasowego domu wczasowego, Wnioskodawca będzie uprawniony do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu strat powstałych w wyniku likwidacji nie w pełni umorzonego środka trwałego - budynku domu wczasowego?
Czy koszty poniesione na realizowaną modernizację domu wczasowego, która została zaniechana, mogą zostać zaliczone przez Wnioskodawcę do kosztów uzyskania przychodu, jako koszty zaniechanej inwestycji?
Podatek dochodowego od osób prawnych w zakresie amortyzacji składników majątku w związku ze zniesieniem współwłasności nieruchomości.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów straty z tytułu likwidacji środków trwałych sfinansowanych dotacją oraz ustalenia jej wysokości.
Czy w związku z wyksięgowaniem dotychczasowej wartości środków trwałych (z powodu otrzymania ich aportem w nowej wartości rynkowej), Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu nieumorzoną część wartości środków trwałych finansowaną ze środków własnych? (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)
Czy w przypadku sprzedaży nie w pełni zamortyzowanych Środków trwałych, których zakup częściowo został sfinansowany dotacją, kosztem uzyskania przychodu Spółki będzie ich niezamortyzowana wartość, bez jej rozbicia na część objętą dotacją oraz nieobjętą dotacją?
w zakresie możliwości i momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów niezamortyzowanej wartości ulepszonego środka trwałego w sytuacji jego sprzedaży
Czy w przypadku sprzedaży maszyn i urządzeń, Wnioskodawca będzie obowiązany do wykazania dochodu podlegającego opodatkowaniu w wysokości różnicy między przychodem ze sprzedaży maszyn i urządzeń, a kosztami uzyskania przychodu równymi niezamortyzowanej części wydatków poniesionych na ich nabycie, bez względu na okoliczność, czy w momencie sprzedaży wygaszone już będzie zezwolenie strefowe, na podstawie
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości netto części i całości środka trwałego odłączonej w celu sprzedaży, likwidacji, czy też przyłączenia do innego środka trwałego oraz kwalifikacji podatkowej nieumorzonej wartości likwidowanego środka trwałego w związku z wytworzeniem nowego środka trwałego.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów nieumorzoną wartość likwidowanych środków trwałych.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy w przypadku odpłatnego zbycia środków trwałych objętych rekompensatami z tytułu zwrotu kosztów osieroconych Wnioskodawca powinien rozpoznać koszty uzyskania przychód w wysokości wartości netto aktywów, tj. wysokości wydatków na nabycie poszczególnych środków trwałych pomniejszonych o sumę dokonanych odpisów amortyzacyjnych oraz po obniżeniu