Obowiązków płatnika przy wypłacie kwoty byłemu pracownikowi za rozwiązanie umowy o pracę, na mocy porozumienia stron, a zwolnienia z art. 21 ust. 1 pkt 3 i pkt 3b ustawy o PIT.
Mając zatem na uwadze okoliczności wskazane we wniosku, w szczególności zaś fakt, że opisane we wniosku zaliczki na poczet zwiększonych kosztów pobytu i wykonania zlecenia będą zwracane bądź potrącane z wynagrodzeń, należy uznać, że zaliczki te nie będą stanowiły definitywnego przysporzenia w majątku danego podatnika, a w konsekwencji nie będą stanowiły przychodu w rozumieniu art. 11 ust. 1 ustawy
Brak wystąpienia skutków podatkowych otrzymania przez Spółkę jednorazowej premii, stanowiącej zachętę do zawarcia nowej umowy najmu.
Czy w związku z otrzymaną jednorazową kwotą stanowiącą zachętę do zawarcia długoterminowej umowy najmu, Spółka prawidłowo nie naliczyła podatku od towarów i usług oraz wystawiła notę obciążeniową na rzecz Wynajmującego?
Czy Wnioskodawcy przysługuje prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących wypłacenie wynagrodzenia dla Najemców w postaci incentive fee?
Czy w opisanym stanie faktycznym, tj. w sytuacji, gdy bez konieczności ponoszenia kosztów usługi grawiury Spółka korzysta z grawiury nabytej lub wykonanej przez AW i odsprzedanej bezpośrednio koncernowi tytoniowemu (model rozliczeń powyżej opisany jako drugi), Spółka uzyskuje przychód z tytułu nieodpłatnych lub częściowo odpłatnych świadczeń w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 2 UPDOP?
Dotyczy zaliczenia wydatków z tytułu usług świadczonych na rzecz Spółki na podstawie umowy kierowania łańcuchem dostaw do kosztów uzyskania przychodów Spółki w świetle art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 15.02.1992r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2000r. Nr 54, poz. 654 ze zm.)