Z tytułu wypłaty świadczenia Spółka będzie miała obowiązki płatnika w zakresie naliczenia, pobrania i odprowadzenia zaliczki na podatek dochodowy od tego przychodu pomniejszonego o koszty uzyskania przychodów w wysokości 20% uzyskanego przychodu zgodnie z art. 22 ust. 9 pkt 4 ustawy.
Określenie czy nagrody w konkursie mogą korzystać ze zwolnienia na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 68a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Czy Spółka może zaliczyć do podatkowych kosztów uzyskania przychodów wypłacane na rzecz Agencji wynagrodzenie tytułem obsługi i organizacji w imieniu Wnioskodawcy Konkursu.
Dotyczy ustalenia: - czy ponoszone przez Spółkę koszty związane ze współorganizacją imprezy charytatywnej (...) stanowią wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą i podlegają opodatkowaniu Ryczałtem, - czy ponoszone przez Spółkę koszty związane z realizacją voucherów udostępnionych szkołom, przedszkolom lub innym instytucjom stanowią wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą i podlegają
Obowiązki płatnika - konkursy i programy motywacyjne dla pracowników.
Na Muzeum nie spoczywają obowiązki płatnika związane z obliczeniem, pobraniem i odprowadzeniem zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych ani sporządzeniem informacji PIT-11 w związku z dodatkowymi świadczeniami (zwrotem kosztów podróży i zapewnieniem noclegów) na rzecz jurorów oraz nagrodzonych.
Ustalenie, czy wydatki ponoszone przez Spółkę na zakup nagród w ramach konkursów i programów motywacyjnych stanowią koszty uzyskania przychodów.
Opodatkowanie i dokumentowanie przekazania środków pieniężnych przez Klienta w celu pokrycia kosztów nagród pieniężnych oraz bonów MPV wydawanych jako nagrody w Akcjach promocyjnych oraz wliczenia do podstawy opodatkowania opłaty za organizację loterii.
Zastosowanie zwolnienia od podatku do środków otrzymanych w ramach programu (...).
Stanowisko Wnioskodawczyni w sprawie oceny prawnej przedstawionego stanu faktycznego oraz zdarzenia przyszłego jest nieprawidłowe w zakresie wyłączenia z przychodu Wnioskodawczyni, do którego – z tytułu odbywanej przez Wnioskodawczynię podróży służbowej – może mieć zastosowanie zwolnienie podatkowe określone w art. 21 ust. 1 pkt 16 lit. a ustawy PIT, środków pieniężnych przeznaczonych na pokrycie kosztów
Zastosowanie zwolnienia przedmiotowego, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 68a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Zastosowanie zwolnienia przedmiotowego, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 68a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Zastosowanie zwolnienia przedmiotowego, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 68a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Opodatkowanie podatkiem VAT kwoty nagród otrzymywanych w Konkursie oraz sposób ustalenia podstawy opodatkowania.
Brak zwolnienia dla usługi związanej z działalnością obiektu sportowego oraz zastosowanie właściwej stawki.
W zakresie przekazywania przez Wnioskodawcą drobnych upominków z logo lub bez logo na rzecz osób związanych z Wnioskodawcą stosunkiem cywilnoprawnym lub umową o pracę lub osób współpracujących, przekazywania przez Wnioskodawcą drobnych upominków z logo lub bez logo tytułem promocji lub tytułem nagród w konkursach na rzecz osób niezwiązanych z Wnioskodawcą stosunkiem cywilnoprawnym lub umową o pracę
Określenie podstawy opodatkowania przy otrzymanej dotacji oraz prawo do odliczenia.
w zakresie zastosowania zwolnienia przedmiotowego i pobrania podatku w odniesieniu do klientów niebędących pracownikami banku oraz klientów będących jednocześnie pracownikami banku w związku z organizowanymi przez Wnioskodawcę konkursami i sprzedażami premiowymi
Zwolnienia bądź stawki dla usługi związanej z działalnością obiektu sportowego.