Określenie czy finansowanie przez partię polityczną wydatków na zatrudnienie kierowcy oraz ochroniarzy skutkuje powstaniem przychodu z tytułu świadczeń nieodpłatnych.
Wydanie interpretacji w zakresie zwolnienia przedmiotowego - kierowca.
Usługi dowozu osób niepełnosprawnych zamieszkujących na terenie Gminy na zabiegi lecznicze i rehabilitacyjne podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, natomiast czynność udostępniania pojazdu specjalistycznego Busa wraz z kierowcą jednostkom oświatowym, stanowiącym jednostki budżetowe Gminy, nie podlegają opodatkowaniu tym podatkiem.
Zastosowanie zwolnienia od podatku dla usług medycznych, w postaci badań psychologicznych przeprowadzanych w ramach badań profilaktycznych
Zastosowanie zwolnienia od podatku dla usług medycznych, w postaci badań psychologicznych przeprowadzanych w ramach badań profilaktycznych
prawo do odliczenia z faktury dokumentującej nabycie usługi transportowej wraz z kierowcą
W zakresie właściwej stawki podatku dla usług wynajmu samochodów z kierowcą .
Zwolnienie od podatku VAT dla świadczonych usług szkoleniowych kandydatów na prawo jazdy kat. B.
Czy kwota zapłaconej przez Spółkę składki ubezpieczeniowej jest dla pracownika przychodem ze stosunku pracy?
Czy wypłacane kierowcom diety podlegają zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych na podstawie art. 21 pkt 16 lit. a) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy składka roczna na ubezpieczenie kierowców wykonujących zagraniczne podróże służbowe ustalana od jednej osoby stanowi przychód każdego pracownika - kierowcy z tytułu stosunku pracy określony w art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a tym samym czy podlega ona opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych i zakład pracy jako płatnik powinien od tych składek pobierać
Czy prowadząc działalność gospodarczą w zakresie świadczenia usług transportu towarów w kraju i za granicą można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki poniesione lecz nie zaewidencjonowane z tytułu podróży służbowych (wyżywienie, noclegi) w wysokości ustawowych diet?
Czy diety w przypadku świadczenia usług kierowcy w kraju i zagranicą stanowią koszty uzyskania przychodów?
dotyczy możliwości zaliczenia wartości diet z tytułu podróży służbowych do kosztów uzyskania przychodów w działalności gospodarczej, prowadzonej jako podmiot jednoosobowy w zakresie świadczenia usług kierowcy na trasach krajowych i zagranicznych.