Opodatkowanie podatkiem VAT czynności, w ramach których wykorzystują Państwo majątek będący przedmiotem Inwestycji oraz braku prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego od wydatków poniesionych w ramach Inwestycji
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT darowizn pieniężnych otrzymanych w związku z organizacją wydarzenia kulturalnego.
Prawo do odliczenia części podatku naliczonego dokumentujące wydatki inwestycyjne z zastosowaniem klucza odliczenia wyliczonego według udziału liczby metrów sześciennych.
Zwolnienie z opodatkowania przychodu z tytułu Pomocy otrzymanej przez Spółkę na podstawie Umowy.
Określenia powiązań Wnioskodawcy pomiędzy Województwem (organizatorem) lub Ministrem Kultury (współprowadzącym) na podstawie art. 11a ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT.
określenie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski, ustalanie proporcji o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy, kalkulacji proporcji, o której mowa w art. 89 ust. 1b ustawy oraz opodatkowania usługi bramki płatności - opodatkowanie nabywanych usług na terytorium Polski, rozliczanie w Polsce podatku w związku z świadczeniem usług na rzecz polskich Sprzedawców
w zakresie ustalenia, czy w przedstawionym we wniosku stanie faktycznym, otrzymana od Skarbu Państwa - Funduszu Aktywizacji Zawodowej Skazanych oraz Rozwoju Przywięziennych Zakładów Pracy dotacja stanowi przychód Wnioskodawcy i jest wolna od podatku dochodowego w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Gminie przysługuje/będzie przysługiwało prawo do częściowego odliczenia podatku naliczonego z tytułu montażu instalacji na budynku urzędu oraz prawo do pełnego odliczenia podatku naliczonego z tytułu montażu instalacji na budynku hydroforni. Ponadto z uwagi na fakt że budynki dla instytucji kultury zostały nieodpłatnie użyczone to Gminie nie przysługuje nie będzie przysługiwało prawo do odliczenia
Zastosowanie stawki 0% dla świadczonych usług badawczo-doświadczalnych.
Brak zwolnienia od podatku usług świadczonych na podstawie zawartej z gminą umowy dotyczącej zorganizowania uroczystości.
Opodatkowanie otrzymanych od Instytutu środków pieniężnych w związku z organizacją Konferencji oraz stawka podatku na organizację Konferencji.
W zakresie uznania Funduszu za instytucję wspólnego inwestowania oraz uznania Wnioskodawcy za podatnika polskiego podatku dochodowego od osób prawnych.
Czy w świetle art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych przychodem Instytucji będzie wartość otrzymanej dotacji, a odpisy amortyzacyjne od nieruchomości i środków trwałych sfinansowanych dotacją będą stanowiły koszt uzyskania przychodów?
w zakresie uznania Funduszu za instytucję wspólnego inwestowania, wypełnienia poszczególnych warunków zwolnienia podmiotowego oraz kwalifikacji prawnopodatkowej dochodów z działalności inwestycyjnej Funduszu
a) Czy dochody uzyskane przez Spółkę z refundacji ww. kosztów przez instytucję pośredniczącą, a pochodzące ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Społecznego podlegają zwolnieniu od podatku dochodowego od osób prawnych w oparciu o art. 17 ust. 1 pkt 23 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?b) Czy ww. wydatki nie uważa się za koszty uzyskania przychodów w oparciu o art. 16 ust. 1 pkt 58
Czy korzysta ze zwolnienia w podatku dochodowym dotacja ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego realizacji projektu w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 20042006 projektu stworzenia sieci współpracy i transferu wiedzy między przedsiębiorstwami wodociągowymi z rejonu Mazowsza i Podlasia, a wydatki na realizację projektu nie są kosztami uzyskania przychodów?