Opodatkowanie sprzedaży mieszkania z garażem wykorzystywanego w działalności gospodarczej i wprowadzonego do ewidencji środków trwałych.
Kwestia zwolnienia lub braku zwolnienia z podatku VAT refaktury mediów w lokalach mieszkalnych w budynkach wspólnoty mieszkaniowej i lokalach użytkowych, opodatkowania opłaty za najem pomieszczeń dodatkowych oraz opodatkowania opłaty eksploatacyjnej kalkulowanej w czynsz za najem.
Skutki podatkowe sprzedaży lokalu mieszkalnego i garażu podziemnego wycofanych z ewidencji środków trwałych.
PIT - wartość początkowa środka trwałego, indywidualna stawka amortyzacyjna, przychody i koszty z najmu prywatnego.
Jednolita transakcja - dostawa lokali mieszkalnych ze wspólnymi częściami.
w zakresie opodatkowania podatkiem VAT jako jednolitego świadczenia dostawy lokalu wraz z komórką lokatorską, udziałem w częściach wspólnych oraz prawem do wyłącznego korzystania z miejsca postojowego
Z uwagi na panujący w małżeństwie Wnioskodawczyni ustrój małżeńskiej wspólności majątkowej nie można wyodrębnić udziałów, które Wnioskodawczyni oraz jej mąż posiadali w chwili nabycia własności działki budowlanej, na której wybudowali dom oraz garaż wolnostojący, wobec których otrzymali zgodę na użytkowanie w 2008 r. Z tego względu Wnioskodawczyni nie mogła ponownie nabyć udziału w przedmiotowym prawie
Obowiązki płatnika w związku z używaniem przez pracownika samochodu służbowego w celu przejazdu z miejsca garażowania lub parkowania do miejsca wykonywania pracy i z powrotem.
Obowiązki płatnika w związku z używaniem przez pracownika samochodu służbowego w celu przejazdu z miejsca garażowania lub parkowania do miejsca wykonywania pracy i z powrotem.
Czy w związku z przedstawionym stanem faktycznym używanie samochodów służbowych przez Użytkowników w zakresie przejazdów pomiędzy miejscem garażowania lub parkowania samochodu służbowego a miejscem wykonywania obowiązków służbowych powstaje przychód podatkowy po stronie tych Użytkowników na podstawę art 11 ust. 1 oraz art 12 ust. 1 w zw. z ust 2a ustawy PIT a Wnioskodawca jako płatnik podatku dochodowego
Czy zakupione prawo do korzystania z naziemnego miejsca postojowego jest środkiem trwałym, czy kosztem podatkowym w momencie poniesienia tego kosztu?
Czy przejazdy pracowników Wnioskodawcy, z którymi zostanie zawarta Umowa z miejsca garażowania/parkowania samochodu służbowego do miejsca wykonywania obowiązków służbowych (do siedziby Wnioskodawcy bądź innego miejsca wykonywania pracy) i z powrotem, spowodują powstanie przychodu ze stosunku pracy na gruncie podatku dochodowego od osób fizycznych, a w konsekwencji obowiązków płatnika podatku dochodowego
stawka podatku mająca zastosowanie do sprzedaży kompleksu zabudowy mieszkaniowo-usługowej, wielorodzinnej, wraz z garażami podziemnymi i zagospodarowaniem terenu, infrastrukturą na terenie działki oraz gruntem
Koszty uzyskania przychodów (garaż zakupiony w celu garażowania samochodu będącego środkiem trwałym).
skutki podatkowe zwrotu nakładów na budowę garażu, wybudowanego na cudzym gruncie
Czy wydatek poniesiony na zakup miejsca postojowego stanowi koszt uzyskania przychodów w prowadzonej działalności gospodarczej?Czy wydatek poniesiony na zakup miejsca postojowego należy uznać za wartość początkową podlegającą amortyzacji?Czy naliczany czynsz za miejsce postojowe można zaliczać do kosztów uzyskania przychodu?
Czy miejsca postojowe stanowią odrębne środki trwałe podlegające amortyzacji według stawki 4,5%?
Stawka podatku dla transakcji sprzedaży lokalu mieszkalnego z udziałem w nieruchomości wspólnej, wraz z jednoczesnym ustanowieniem prawa do korzystania z miejsc postojowych w budynku garażowym
Opodatkowanie pobieranych przez Spółdzielnię opłat za użytkowanie garaży.
Czy dla lokali użytkowych oraz garaży znajdujących się w budynkach mieszkalnych prawidłowo zastosowano stawkę wynikającą z wykazu stawek jak dla lokali niemieszkalnych (2,5 %) oraz co będzie stanowić podstawę dokonywania odpisów amortyzacyjnych dla tych lokali?
Czy Spółdzielnia ma prawo zaliczyć w koszty uzyskania przychodów część amortyzacji budynków administracji oraz budynków zaplecza techniczno-remontowego?
Czy amortyzacja lokali użytkowych oraz garaży spełnia warunki uznania za koszty uzyskania przychodów zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w zakresie działalności opodatkowanej?