Obowiązek sporządzić lokalną dokumentację cen transferowych dla Transakcji opisanym stanie faktycznym
Skutki podatkowe udzielenia przez Spółkę nieoprocentowanej pożyczki na rzecz Fundacji rodzinnej.
Podatek od towarów i usług w zakresie: - określenia miejsca świadczenia Usług Windykacji, - dokumentowania rozliczeń finansowych pomiędzy Partnerami.
Uznanie wykonywanych przez Wspólnika na rzecz Spółki powtarzających się świadczeń niepieniężnych za odpłatne świadczenie usług podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT, możliwość skorzystania przez Wspólnika ze zwolnienia podmiotowego określonego w art. 113 ustawy oraz dokumentowanie wykonywanych przez Wspólnika powtarzających się świadczeń niepieniężnych.
Brak opodatkowania nieodpłatnego ustanowienia służebności przesyłu oraz kosztów poniesionych na sporządzenie operatu szacunkowego określającego wartość służebności oraz wykonanie dokumentacji geodezyjnej w związku z ustanowieniem służebności przesyłu.
Czy wydatek z tytułu nabycia dokumentacji projektowej do realizacji Inwestycji, Spółka powinna uznać za wydatek zwiększający wartość początkową środka trwałego oraz odprowadzić go w koszt uzyskania przychodów poprzez odpis amortyzacyjny tego środka trwałego?
Od 23 stycznia 2023 r. weszły w życie przepisy, które przewidują utworzenie systemu teleinformatycznego do obsługi umów o pracę, umów zlecenia oraz umów uaktywniających. System ten ma być przeznaczony głównie dla mikroprzedsiębiorców i powinien zostać wdrożony w ciągu 3 lat od wejścia w życie nowelizacji.
w zakresie ustalenia, czy w związku z nieodpłatnym przekazaniem dokumentacji projektowej na realizację sieci kanalizacji sanitarnej na terenie miejscowości S, która stanowi samodzielny utwór w rozumieniu ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych dla którego wydane zostało odrębne pozwolenie na budowę, Wnioskodawca będzie mógł zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów koszty wykonania tej dokumentacji
Ustalenie, czy Wnioskodawca jest zobowiązany do sporządzenia lokalnej dokumentacji cen transferowych w związku z transakcją zakupu środków trwałych w 2020 r. stosownie do art. 11k ust. 1 oraz ust. 2 pkt 1 ustawy CIT, jeśli wartość zakupu środków trwałych była niższa niż 10 000 000 zł.
uznania opłaconych składek za ubezpieczenie świadczeń medycznych za świadczenie usług
w zakresie możliwości skorzystania z ulgi badawczo-rozwojowej, o której mowa w art. 18d ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
Brak opodatkowania nieodpłatnego przekazania dokumentacji konserwatorskiej dotyczącej elewacji budynku samorządowej instytucji kultury, będącej odrębnym podatnikiem VAT.
Możliwość odliczenia od dochodu darowizny składników majątku, których koszt nabycia został zaliczony zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych jako koszt uzyskania przychodów oraz określenie czy dokumentem wystarczającym do udokumentowania przekazania darowizny rzeczowej będzie umowa zawarta z obdarowanym.
brak opodatkowania czynności wycofania z działalności gospodarczej nieruchomości, maszyn i urządzeń w celu ich dalszego wykorzystania przez Wnioskodawcę na potrzeby najmu, brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego z tytułu nabycia ww. nieruchomości, maszyn i urządzeń, sposób udokumentowania ww. czynności wycofania z działalności gospodarczej nieruchomości, maszyn i urządzeń
Osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunowie otrzymają od 1 listopada 2018 r. wyższe świadczenia. Podwyższeniu ulegnie kwota zasiłku pielęgnacyjnego, specjalnego zasiłku opiekuńczego oraz zasiłku dla opiekuna. Zmiana kwoty specjalnego zasiłku opiekuńczego skutkuje zmianą podstawy wymiaru obowiązkowej składki zdrowotnej dla niektórych grup ubezpieczonych, m.in. dla osób korzystających z urlopu wychowawczego
Dokumentem niezbędnym do przyznania i wypłaty przez ZUS zasiłku chorobowego od 1 stycznia 2016 r. jest zaświadczenie płatnika składek złożone w formie papierowej lub dokumentu elektronicznego uwierzytelnionego z wykorzystaniem kwalifikowanego certyfikatu lub profilu zaufanego ePUAP. Do końca 2017 r. w użytku pozostaną stosowane także dotychczas ZUS ZLA.
VAT w zakresie: zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia z tytułu wykonanych robót budowlanych w ramach umowy konsorcjum oraz dokumentowania rozliczeń dokonywanych pomiędzy Liderem konsorcjum, a Partnerem konsorcjum.
w zakresie określenia miejsca świadczenia, opodatkowania i dokumentowania usług hostingowych oraz obowiązku wykazywania usług w informacji podsumowującej
Opodatkowanie opłaty wnoszonej za opóźnienia w załadunku/rozładunku podczas wykonywania usługi transportowej.
W zakresie prawa Spółki do zastosowania, na podstawie posiadanych dokumentów, stawki VAT 0% dla świadczonych na terytorium kraju usług transportu towarów, stanowiących część usługi transportu międzynarodowego.