amortyzacja degresywna
Porada
04.04.2019 Podatki

Podatnik w lutym zamortyzował jednorazowo fabrycznie nowy środek trwały o wartości poniżej 100 000 zł. W kwietniu dokonał ulepszenia tego środka trwałego. Jak rozliczyć taki wydatek?

Artykuł
10.02.2019 Podatki

Samochody osobowe i ciężarowe to środki transportu powszechnie wykorzystywane w firmach. W 2019 r. ustawodawca wprowadził nowe zasady zaliczania do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z nabyciem i używaniem samochodów osobowych, zwłaszcza tych droższych. Zasady te nie zmieniły się natomiast w stosunku do samochodów ciężarowych. Nie objęły także podatku naliczonego od wydatków dotyczących

Interpretacja
07.08.2013 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zasad amortyzacji środków trwałych.

Interpretacja
03.01.2013 Podatki

Czy Spółka ma prawo potraktować całą elektrownię (w skład której wchodzą: turbina, wieża, fundamenty, stacja kontenerowa wraz z przyłączem) jako jeden środek trwały sklasyfikowany w KŚT w rodzaju 346 oraz czy ma ona prawo dokonywać odpisów amortyzacyjnych tzw. metodą degresywną o której mowa w art 16k ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

Interpretacja
30.06.2008 Podatki

W jaki sposób prawidłowo ustalić wartość początkową dla odpisów amortyzacyjnych środków trwałych ulepszonych w roku nabycia, dla których zastosowana jest metoda degresywna?

Interpretacja
20.01.2006

Czy samochód ciężarowy powinien być amortyzowany przy zastosowaniu stawek podwyższonych do roku, w którym nastąpi zrównanie rocznej kwoty amortyzacji obliczonej metodą liniową z zastosowaniem stawek podstawowych z kwotą amortyzacji obliczona metodą degresywną? Czy w świetle przepisów o podatku dochodowym samochód spełnia wymogi samochodu ciężarowego i czy suma odpisów amortyzacyjnych może być równa