Brak obowiązków płatnika w związku z wypłatą świadczenia wyrównawczego byłym agentom.
Opodatkowanie świadczeń między stronami umowy o przedsięwzięciu oraz brak zastosowania zwolnienia od podatku dla świadczonych usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 37 ustawy o podatku od towarów i usług.
Czy otrzymane świadczenie wyrównawcze podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, czy też jest zwolnione z tego podatku?
Opodatkowanie premii pieniężnych wypłacanych Wnioskodawcy przez Brokera z tytułu zawarcia przez Wnioskodawcę umów ubezpieczenia lub przystąpienia do umów przez Finansującego lub Korzystającego za pośrednictwem Brokera.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania premii pieniężnych wypłacanych przez Brokera.
Brak uzyskania przychodu z tytułu nieodpłatnych świadczeń wobec wykonywania w imieniu Wnioskodawcy czynności agencyjnych przez osoby fizyczne zatrudnione u Partnera
Należy uznać, że Wnioskodawca świadczył będzie odrębne od usługi ubezpieczeniowej usługi obsługi administracyjnej, które wiążą się z dodatkowymi czynnościami administracyjnymi wykonywanymi przez pracowników Spółki, które to czynności nie są wykonywane w przypadku wybrania przez klienta jedynie usługi ubezpieczeniowej korzystającej ze zwolnienia od podatku. Wobec odrębności świadczeń i nakładów pracy
dotyczy uznania usługi serwisowej za usługę kompleksową i całości wynagrodzenia z tytułu tej usługi opodatkowania podstawą stawką podatku VAT (leasing, ubezpieczenie, rozłożenie na raty, obsługa administracyjna)
dotyczy uznania, że brak jest czynności opodatkowanej podatkiem od towarów i usług na rzecz klienta w przypadku kiedy ubezpieczającym leasingowany pojazd jest klient i Spółka działa jedynie jako pośrednik (agent płatniczy) przekazujący składkę ubezpieczeniową do zakładu ubezpieczeniowego lub agenta ubezpieczeniowego
Zwolnienie od podatku szkoleń przygotowawczych do egzaminów dla osób ubiegających się o licencję agenta ubezpieczeniowego.
Kiedy powstanie u agenta ubezpieczeniowego przychód z działalności gospodarczej - czy w miesiącu wykonania usługi, czy w miesiącu wystawienia faktury, zatwierdzonej przez towarzystwo ubezpieczeniowe? Czy przychód za usługi pośrednictwa wykonane w czerwcu, należy ująć w podatkowej księdze przychodów i rozchodów w czerwcu, czy dopiero w lipcu, np. 25 lipca z chwilą wystawienia faktury?
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości zastosowania zwolnienia od podatku VAT do świadczonych usług na rzecz agenta ubezpieczeniowego.
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości zastosowania zwolnienia od podatku VAT do świadczonych usług na rzecz agenta ubezpieczeniowego.
Zwolnienie od podatku usług związanych z działalnością ubezpieczeniową.
Czy kwota otrzymanego świadczenia wyrównawczego podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?