Uznanie transferu Aktywów z FIZ do ASI za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT.
1. Czy Transfer Aktywów z FIZ do ASI na podstawie art. 32a USIR będzie zwolniony z opodatkowania CIT po stronie FIZ? 2. Czy w odniesieniu do Transferu Aktywów z FIZ do ASI, zastosowanie znajdą przepisy o cenach transferowych a FIZ będzie zobowiązany do sporządzenia dokumentacji cen transferowych?
Czy w sytuacji opisanej w stanie faktycznym oraz zdarzeniu przyszłym, Środki z inwestycji uzyskiwane przez Fundusz w związku z inwestycjami sfinansowanymi Środkami POIR są wolne od podatku dochodowego od osób prawnych, na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 53a ustawy o CIT?
W związku z prowadzeniem planowanej przez Fundusz działalności polegającej m.in. na lokowaniu środków pieniężnych w celu wzrostu wartości swoich aktywów poprzez odpłatne wynajmowanie powierzchni Nieruchomości oraz świadczeniu usług, których przedmiotem są Instrumenty Finansowe, Fundusz będzie uznany za podatnika VAT w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o VAT.Fundusz będzie uprawniony do skorzystania
zwolnienie z opodatkowania przychodów Funduszu: 1) w związku z otrzymaniem od polskiej S.K.A. części Środków Pieniężnych na podstawie umowy darowizny, 2) w związku z otrzymaniem od polskiej S.K.A. części Obligacji na podstawie umowy darowizny
Należy stwierdzić, iż czynność przeniesienia na FIZ własności nieruchomości i ruchomości tytułem wynagrodzenia rzeczowego (niepieniężnego) za umorzenie świadectw użytkowych w SKA posiadanych przez FIZ, jako szczególny rodzaj umowy niewymienionej w art. 1 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, nie będzie podlegać opodatkowaniu tym podatkiem.