Brak utraty prawa do opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek w związku z wniesieniem udziałów w Spółce do Spółki cywilnej.
Skutki podatkowe sprzedaży spółki cywilnej na rzecz podmiotu trzeciego.
Dotyczy skutków podatkowych związanych z wypłatą przez spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością powstałą w wyniku przekształcenia spółki jawnej, zysków wypracowanych w okresie poprzedzającym uzyskanie przez tą spółkę statusu podatnika podatku dochodowego od osób prawnych.
Ustalenia przychodów i kosztów z tytułu udziału w zyskach spółki jawnej za rok obrotowy w związku z wystąpieniem w trakcie roku wspólnika.
Czy Wnioskodawca poprawnie rozlicza się za rok 2022 roku przyjmując, że Spółka jest transparentna podatkowo i on sam powinien rozliczać się w oparciu o art. 5 ustawy o CIT.
Wspólnik ustępujący i wstępujący odpowiadają solidarnie za zobowiązania spółki. Tym samym opisana darowizna nie wyczerpuje dyspozycji art. 1 ust. 1 pkt 1 lit. d) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Ustalenie przychodów, kosztów uzyskania przychodów oraz dochodu z tytułu udziału w zyskach i stratach w spółce jawnej za 2022 r. w związku ze zmianą w trakcie roku podatkowego udziału w zyskach i stratach w spółce jawnej w zw. ze zmianą osobową spółki.
Rozliczenie strat występującego wspólnika w związku z nabyciem praw i obowiązków w spółce osobowej.
Czy w chwili odpłatnego zbycia przez Wnioskodawczynię zabudowanej nieruchomości (domu) przed upływem pięciu lat licząc od końca roku kalendarzowego, w którym doszło do podziału majątku (prawomocna ugoda o podział majątku z dnia 29 marca 2013 r.) powstanie po stronie Wnioskodawczyni przychód do opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Jakie skutki podatkowe w zakresie podatku od czynności cywilnoprawnych spowoduje przekazanie całości lub części udziałów pomiędzy wspólnikami spółki jawnej na podstawie umowy darowizny, gdy darczyńcą będzie teść (ojciec) wspólnika ‒ Wnioskodawcy?
Jakie skutki podatkowe w zakresie podatku od spadków i darowizn spowoduje przekazanie całości lub części udziałów pomiędzy wspólnikami spółki jawnej na podstawie umowy darowizny, gdy darczyńcą będzie teść (ojciec) wspólnika ‒ Wnioskodawcy?
Zasady ewidencji i identyfikacji podatników i płatników w zakresie zachowania numeru NIP spółki cywilnej w sytuacji śmierci jednego z dwóch wspólników i wejścia spadkobierców na jego miejsce.
Podatek od towarów i usług w zakresie konsekwencji związanych ze śmiercią jednego z dwóch wspólników spółki cywilnej i wejścia spadkobierców na jego miejsce
1. Czy zapis w umowie spółki cywilnej o następującej treści: Zastrzega się, że spadkobiercy wspólnika wchodzą do spółki na jego miejsce gwarantuje, że w przypadku śmierci jednego z dwóch wspólników spółki cywilnej i wejścia spadkobierców na jego miejsce, nie dojdzie do rozwiązania spółki w rozumieniu przepisu art. 14 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz.U. Nr
1. Czy zapis w umowie spółki cywilnej o następującej treści: Zastrzega się, że spadkobiercy wspólnika wchodzą do spółki na jego miejsce gwarantuje, że w przypadku śmierci jednego z dwóch wspólników spółki cywilnej i wejścia spadkobierców na jego miejsce, nie dojdzie do rozwiązania spółki w rozumieniu przepisu art. 14 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz.U. Nr
CIT - w zakresie: skutków podatkowych sprzedaży przedmiotu leasingu spółce cywilnej w sytuacji zmiany składu osobowego w trakcie jej trwania
Czy z tytułu przystąpienia do Spółki cywilnej, po stronie przystępującego wspólnika pojawi się przychód do opodatkowania podatkiem dochodowym w postaci np. ,,świadczenia w naturze? W razie pozytywnej odpowiedzi na to pytanie, to czy ma on być rozpoznany w momencie przystąpienia do Spółki, czy też w dacie wpisania go do księgi wieczystej nieruchomości stanowiącej majątek jej wspólników?
Czy przez fakt przystąpienia do spółki cywilnej nowego wspólnika powstają dodatkowe zobowiązania podatkowe i czy należy sporządzić remanent likwidacyjny?
W jaki sposób należy wyliczyć dochód na dzień śmierci wspólnika spółki jawnej jeżeli działalność gospodarcza jest dalej kontynuowana przez drugiego wspólnika i spadkobierców wspólnika zmarłego ?
Podatnik prosi o udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w sprawie zmiany wspólników w spółce jawnej i konsekwencji z tym związanych w zakresie zasad ewidencji i identyfikacji podatników i płatników.
Spółka cywilna zajmuje się opracowywaniem dokumentacji technicznej (brak materiałów, surowców). Prowadzi księgę przychodów i rozchodów. Jak należy przeprowadzić remanent, gdy następuje wymiana wspólników (brak robót w toku), a jak gdy następuje w tej spółce zmiana udziałów wspólników?
Czy przeniseienie udziału kapitałowego na syna, który za zgodą drugiego wspólnika wchodzi w miejsce ustępującego rodzi opodatkowanie po stronie wystepującej ze spółki wspólniczki.Czy wystąpi również opodatkowanie u występującego syna zarówno w podatku dochodowym od osób fizycznych jak i w podatku od darowizny.
Podatnik prowadzi działalność gospodarczą w formie spółki cywilnej dwóch osób fizycznych. W umowie spółki figuruje zapis precyzujący, kto w przypadku śmierci każdego ze wspólników wejdzie na ich miejsce do spółki.Czy taka forma zapisu jest wystarczająca, aby w wypadku śmierci podatnika urząd skarbowy uznał, że spółka kontynuuje działalność i że nie doszło do jej likwidacji?