w zakresie ustalenia, czy Spółka ma prawo zaliczyć do kosztów podatkowych wydatki poniesione na niezakończoną inwestycję.
W przypadku pozytywnej odpowiedzi na pytanie nr 2, w którym momencie Spółka będzie uprawniona do ujęcia poniesionych w związku z realizacją Inwestycji wydatków wskazanych w puntach a-e oraz h-o, jako koszt uzyskania przychodów w związku z podjęciem decyzji o zaprzestaniu prowadzenia Inwestycji i na podstawie stosownej uchwały właściwych organów Spółki? (pytanie oznaczone we wniosku nr 3)
Czy w przypadku podjęcia decyzji o zaprzestaniu prowadzenia Inwestycji i w konsekwencji podjęcia przez organy Spółki stosownej uchwały, zgodnie z rozważanym scenariuszem, Spółka będzie uprawniona do ujęcia poniesionych w związku z realizacją tej Inwestycji wydatków, wymienionych w opisie zdarzenia przyszłego w puntach a-e oraz h-o, jako koszt uzyskania przychodu? (pytanie oznaczone we wniosku nr 2)
Fakt zawieszenia wykonywania przez Wnioskodawcę działalności gospodarczej nie implikuje zgłoszenia do US zaprzestania wykonywania czynności podlegających opodatkowaniu podatkiem VAT skutkującej wykreśleniem Podatnika z grona czynnym podatników podatku VAT.
W związku z niewykonaniem czynności podlegających opodatkowaniu przez co najmniej 10 miesięcy, dokonując odliczenia podatku naliczonego przy nabyciu samochodu osobowego w wysokości określonej przepisami art. 86 ust. 3 ustawy o podatku od towarów i usług, a następnie wykazując go w remanencie likwidacyjnym, jako zwolniony od podatku od towarów i usług, Wnioskodawca zobowiązany był do skorygowania podatku
Wnioskodawca może sprzedać w okresie zawieszenia działalności wyprodukowane towary handlowe lecz dotyczy to tylko towarów zamówionych i wyprodukowanych przed datą zawieszenia działalności (przepis art. 14a ust. 3 ustawy o swobodzie działalności gospodarczej zakazuje bowiem, w okresie zawieszenia działalności, osiągania bieżących przychodów z prowadzonej działalności). Ponadto Spółka może w okresie
Czy kwoty dotacji otrzymywanych od dnia 1 maja 2004r. przez Związek od gmin na realizację zadań określonych w § 7 Statutu Związku podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT?
Jak należy rozliczyć podatek VAT z tytułu wykupu leasingowanego samochodu po zakończeniu działalności gospodarczej?
Czy można wyrejestrować się z ewidencji podatników VAT, z uwagi na niewykonywanie czynności opodatkowanych tym podatkiem ?
1) Czy prowadzona działalność w zakresie tworzenia procedur, modeli i mechanizmów wykorzystywanych w programach informatycznych ( komputerowych), które to prace wykonywane są w oparciu o zawarte umowy o dzieło podlega opodatkowaniu podatkiem VAT,2) Czy do faktur wystawionych od dnia 01.06.2005r. ( tj. od dnia wejścia w życie nowelizacji ustawy o podatku VAT) Podatnik winien wystawić faktury korygujące
Czy przez wykonanie czynności podlegających opodatkowaniu należy rozumieć również dokonywanie nabycia towarów lub usług związanych z przyszłymi czynnościami opodatkowanymi?
Z przedstawionego przez Pana stanu faktycznego wynika, iż prowadzi Pan działalność gospodarczą w zakresie między innymi doradztwa ekonomiczno finansowego. W dniu ....... 2005 roku w ramach prowadzonej działalności gospodarczej podpisał Pan umowę zlecenie, jako Przyjmujący zlecenie, z osobą fizyczną nie prowadzącą działalności gospodarczej, na pomoc i doradztwo przy nabyciu całości lub części nieruchomości
Czy w momencie odsprzedaży kontenerów podmiotowi trzeciemu i zrealizowaniu przychodu na takiej sprzedaży, Spółka będzie miała prawo do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu osiągniętego ze sprzedaży kontenerów za okres w którym nie wykorzystywała ich do prowadzonej działalności gospodarczej?
Czy należy opodatkować podatkiem od towarów i usług lokal użytkowy w związku z zaprzestaniem przez podatnika wykonywania czynności podlegających opodatkowaniu?
Czy nadwyżka podatku naliczonego, będąca wynikiem korekty rocznej, może być wykazana do zwrotu pomimo braku obrotu w styczniu i prawdopodobnie w kolejnych miesiącach?
Podatnik ma wątpliwość, czy w przypadku sprzedaży przedmiotowego lokalu podatnik ma obowiązek opodatkować tą czynność w całości czy tylko w części, proporcjonalnie do wartości, która została odliczona przy zakupie. Jednocześnie podatnik pyta, czy w przypadku likwidacji działalności konieczne będzie opodatkowanie podatkiem VAT całej wartości lokalu, czy tylko w części, z której podatek został odliczony.Wątpliwość