Interpretacje

Interpretacja
22.04.2024 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do częściowego odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu na zasadach określonych w art. 86 ust. 1 w związku z art. 86 ust. 2a ustawy i przepisów rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 17 grudnia 2015 r. w sprawie sposobu określania zakresu wykorzystywania nabywanych towarów i usług do celów działalności gospodarczej w przypadku niektórych podatników

Interpretacja
05.10.2023 Podatki

Prawo do odliczenia kwoty podatku VAT naliczonego na podstawie zapisów w systemie finansowo-księgowym dokonywanych na podstawie faktur otrzymanych od kontrahentów w sytuacji, gdy podstawa opodatkowania lub kwota podatku naliczonego po wprowadzeniu do systemu finansowo-księgowego w wyniku automatycznie dokonanych przeliczeń lub zaokrągleń różni się od podstawy opodatkowania i/lub kwoty podatku naliczonego

Interpretacja
12.09.2019 Podatki

1. Kwestie związane z art. 24b updop: - czy w ramach powierzchni użytkowej oddanej do używania należy uwzględnić powierzchnie przeznaczone do wspólnego korzystania przez Spółkę oraz najemców oraz do wspólnego korzystania przez najemców (np. korytarze, toalety) - czy w ramach powierzchni całkowitej budynku, należy uwzględnić powierzchnię klatek schodowych, szybów dźwigowych oraz wszystkich innych pomieszczeń

Interpretacja
11.09.2019 Podatki

1. Kwestie związane z art. 24b updop: - czy warunek, o którym mowa w przepisie art. 24b ust. 1 pkt 2 updop, oddania budynku do używania jest spełniony w przypadku wynajmu krótkoterminowego sal szkoleniowych oraz konferencyjnych podmiotom trzecim kilka godzin dziennie, kilka/kilkanaście dni w roku lub kilka/kilkanaście dni w roku w wymiarze całego dnia, w sytuacji gdy w pozostałym okresie pomieszczenia

Interpretacja
17.01.2014 Podatki

Czy drobne kwoty wynikające z zaokrągleń podatku VAT zarachowane przez Spółkę odpowiednio do pozostałych kosztów lub przychodów operacyjnych są przychodem podatkowym lub kosztem uzyskania przychodów?

Interpretacja
04.07.2012 Podatki

Skoro jak wskazał Wnioskodawca proporcja za 2011 r. wyniosła 99,04%, to zgodnie z art. 90 ust. 4 ustawy proporcję tę zaokrągla się w górę do najbliższej liczby całkowitej. W konsekwencji zaokrąglenia proporcji wyniesie ona 100%. Zatem, w przedmiotowym przypadku Wnioskodawca, pomimo wystąpienia kwoty podatku naliczonego niepodlegającego odliczeniu przekraczającego 500 zł, może rozliczać w 100% odliczenie

Interpretacja
08.11.2011 Podatki

Czy w przedstawionej sytuacji, Wnioskodawca - właściciel lokaty jednodniowej, klient banku likwidujący tę lokatę ma zapłacić od tej lokaty i tych zysków kapitałowych podatek (19%) ?

Interpretacja
05.04.2011 Podatki

Czy w sytuacji, gdy z uwagi na małą kwotę odsetek bank nie ma obowiązku pobrania zryczałtowanego podatku dochodowego od osób fizycznych od odsetek wypłaconych lub kapitalizowanych dziennie w odniesieniu do przedmiotowych lokat, wnioskodawczyni również nie będzie obowiązana do samodzielnego obliczenia i wpłaty podatku dochodowego z tytułu odsetek i zadeklarowania tego dochodu w ciągu roku, ani potem

Interpretacja
29.01.2010 Podatki

Czy w przedstawionym stanie faktycznym cena jednostkowa gazu ziemnego, będąca niezbędnym elementem faktury VAT, zgodnie z § 5 ust. 1 pkt 7 ww. rozporządzenia podlega obowiązkowi zaokrąglenia, na podstawie zasady określonej w § 5 ust. 6 zdanie drugie, tj. końcówki poniżej 0,5 grosza pomija się, a końcówki 0,5 grosza i wyższe zaokrągla się do 1 grosza?

Interpretacja
05.08.2009 Podatki

Czy cena jednostkowa, będąca niezbędnym elementem faktury VAT, zgodnie z § 5 ust. 1 pkt 7 ww. rozporządzenia, podlega obowiązkowi zaokrąglenia na podstawie § 5 ust. 6, zdanie drugie, tj. końcówki poniżej 0,5 grosza pomija się, a końcówki 0,5 grosza i wyższe zaokrągla się do pełnego grosza?

Interpretacja
15.07.2009 Podatki

Czy cena jednostkowa, będąca niezbędnym elementem faktury VAT, zgodnie z § 5 ust. 1 pkt 7 ww. rozporządzenia, podlega obowiązkowi zaokrąglenia na podstawie § 5 ust. 6, zdanie drugie, tj. końcówki poniżej 0,5 grosza pomija się, a końcówki 0,5 grosza i wyższe zaokrągla się do pełnego grosza?

Interpretacja
10.04.2008 Podatki

Czy planowany przez Spółkę sposób wyliczania kwoty podatku należnego, wykazywanego na paragonach i fakturach w związku ze sprzedażą artykułów będzie prawidłowy, w szczególności, czy prawidłowe będzie pomijanie przez Spółkę końcówek kwot podatku VAT o wartości mniejszej niż grosz?

Interpretacja
12.02.2007 Podatki

Czy w deklaracji VAT-7 należy wpisać kwotę podatku należnego wynikającą z rejestru dostaw VAT, czy też wynikąjącą z przemnożenia podstawy opodatkowania przez odpowiednią stawkę podatku ?

Interpretacja
16.05.2006 Podatki

Jak należy zaokrąglać należy podstawę do opodatkowania oraz zaliczek na podatek dochodowy -PIT na kartach poszczególnych pracowników w danych miesiącach ?

Interpretacja
11.04.2006 Podatki

Czy zaokrągleń należy dokonywać w deklaracjach, doumentach źródłowych i informacjach o dochodach?

Interpretacja
06.04.2006 Podatki

W jaki sposób należy dokonać zaokrągleń kwot, przy sporządzaniu zeznania podatkowego ?

Interpretacja
07.03.2006 Podatki

Czy zaokrągleń nowym sposobem należy doonywać w doumentach źródłowych czy dopiero w deklaracjach VAT?

Interpretacja
06.03.2006 Podatki

W jaki sposób powinny być zaokrąglane zaliczki na podatek dochodowy od wynagrodzeń pracowników odprowadzane do Urzędu Skarbowego , w groszach ,czy w pełnych złotych ?

Interpretacja
08.07.2004 Podatki

Czy niezgodność kwot wynikających z podsumowania w rejestrze sprzedaży (w związku z występowaniem zaokrągleń na fakturach) z kwotą podatku VAT w deklaracji VAT-7 stanowi nieprawidłowość?

Poprzednia Następna