Rozliczenie przez Spółkę zapłaconej Zaliczki w okresie przed jak i po rejestracji Kontrahenta jako czynnego podatnika VAT w Polsce.
Zwracane klientom zaliczki w związku z rozwiązaniem umowy sprzedaży pomniejszają przychód osiągnięty w danym miesiącu
Czy obowiązek podatkowy w podatku od towarów i usług z tytułu usługi transferu (przelewu) środków na rachunek Beneficjenta za który wynagrodzeniem będzie prowizja lub opłata dodatkowa powstaje u Wnioskodawcy w dacie potrącenia w/w opłat?
Ustalenie, czy wystawienie faktury zaliczkowej dokumentującej otrzymanie od Kontrahenta z UE sumy pieniężnej (mającej charakter zaliczki/przedpłaty w związku z realizowanymi zamówieniami) w ramach WDT, jak i samo otrzymanie takiej sumy pieniężnej nie spowoduje powstania po stronie Wnioskodawcy obowiązku podatkowego w podatku od towarów i usług.
Uznanie opisanej transakcji za świadczenie kompleksowe podlegające opodatkowaniu VAT w Polsce jako krajowa dostawa towarów, opodatkowanie zaliczek oraz prawo do odliczenia podatku przez nabywcę.
Dotyczy ustalenia: - czy Zaliczka zapłacona przez Klienta na rzecz Wnioskodawcy w modelu klasycznej sprzedaży będzie stanowiła dla Wnioskodawcy przychód - - - - czy Zaliczka zapłacona przez Klienta na rzecz Wnioskodawcy w modelu leasingu będzie stanowiła dla Wnioskodawcy przychód podatkowy już w momencie zapłaty tej Zaliczki, - w jakim momencie Wnioskodawca będzie mógł zaliczyć do kosztów uzyskania
Możliwość skorzystania ze zwolnienia z ewidencji przy zastosowaniu kasy rejestrującej w przypadku czynności otrzymywania zaliczek na poczet dostawy lokali mieszkalnych tj. w momencie ich wypłaty przez bank z otwartego mieszkaniowego rachunku powierniczego na rachunek bieżący Wnioskodawcy.