Czy w wyniku przeprowadzenia procedury Wykupu po stronie Wnioskodawcy nie wystąpi przychód z tytułu nieodpłatnego przysporzenia zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT?
dotyczy m.in. ustalenia: - co stanowić będzie przychód podatkowy Wnioskodawcy z tytułu sprzedaży Obligacji, - co stanowić będzie przychód podatkowy Wnioskodawcy z tytułu wykupu Obligacji, - w jakim źródle przychodów powstanie przychód podatkowy Wnioskodawcy z tytułu sprzedaży lub wykupu Obligacji, - co stanowić będzie koszt uzyskania przychodu Wnioskodawcy z tytułu wykupu Obligacji, - w związku z tym
Czy Wnioskodawca jest uprawniony w 2020 r. zgodnie za art. 15cb ustawy CIT do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu kwoty odpowiadającej iloczynowi stopy referencyjnej Narodowego Banku Polskiego obowiązującej w ostatnim dniu roboczym poprzedzającym rok podatkowy powiększonej o 1 punkt procentowy oraz kwoty zysku za rok obrotowy 2018 przekazanego w roku 2019 na podstawie uchwały Zwyczajnego Walnego
czy wydatki ponoszone przez Zainteresowanych w związku ze zwrotem Spółce Matce Kosztów Wykupu podlegają ograniczeniom, o których mowa w art. 15e ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
w zakresie obowiązków informacyjnych związanych z przymusowym wykupem akcji
czy koszty poniesione w związku z organizacją procesu przymusowego wykupu akcji, a w szczególności wyceny akcji przez biegłego, organizacji walnego zgromadzenia akcjonariuszy, publikacji wymaganych prawem ogłoszeń w Monitorze Sądowym i Gospodarczym oraz obsługi procesu przymusowego wykupu przez instytucję finansową, można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu Spółki.
Sposób ustalenia kosztu uzyskania przychodu wspólnika w przypadku sprzedaży udziałów w spółce zależnej po jej podziale.
W zakresie ciążących na spółce obowiązkach informacyjnych w związku z pośrednictwem w przymusowym wykupie akcji spółki niepublicznej.
wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy wydatki związane z przeprowadzeniem procesu przymusowego wykupu akcji stanowią koszty uzyskania przychodów.
kwalifikacja do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z realizacją przymusowego wykupu akcji
Czy X w związku z odkupem akcji Y od pracowników tej spółki lub ich spadkobierców winien wystawić informację PIT-8C?
Czy przymusowy wykup akcji spółki X S.A., zgodnie z art. 418 § 1 Kodeksu spółek handlowych, podlega czy też nie podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Opodatkowanie dochodu uzyskanego z tytułu umorzenia (wykupu) akcji (lub innych tytułów uczestnictwa) przez Spółkę Luksemburską.
Opodatkowanie dochodu uzyskanego z tytułu umorzenia (wykupu) akcji (lub innych tytułów uczestnictwa) przez Spółkę Luksemburską.
Czy przymusowy wykup akcji podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych? Czy należny jest podatek od czynności cywilnoprawnych w wypadku gdy akcjonariusz nie odebrał należności za swoje przymusowo wykupione akcje (a pieniądze za nie znajdują się w kasie Spółki lub w depozycie sądowym)?
Czy umowy skupu akcji własnych Spółki w celu ich odsprzedaży, zawierane przez pełnomocników Spółki, przy współudziale Domu Maklerskiego polegającym na blokowaniu akcji; potwierdzaniu numeru rachunku depozytowego sprzedawcy akcji w Domu Maklerskim w oparciu o otrzymane informacje o osobach zamierzających zawrzeć umowę sprzedaży akcji; potwierdzaniu, że zbywane akcjestanowią własność sprzedawcy oraz
Czy umowy skupu akcji własnych Spółki w celu ich odsprzedaży, zawierane przez pełnomocników Spółki, przy współudziale Domu Maklerskiego polegającym na blokowaniu akcji; potwierdzaniu numeru rachunku depozytowego sprzedawcy akcji w Domu Maklerskim w oparciu o otrzymane informacje o osobach zamierzających zawrzeć umowę sprzedaży akcji; potwierdzaniu, że zbywane akcje stanowią własność sprzedawcy oraz
Opodatkowanie dochodu z tytułu umorzenia (wykupu) akcji lub innych tytułów uczestnictwa Funduszu z siedzibą w Luksemburgu.
Opodatkowanie dochodów powstałych po stronie pracowników z tytułu nabycia przez nich akcji art. 24 ust. 11.
Czy zdeponowaną w kasie Spółki cenę wykupu, wpłaconą przez akcjonariusza większościowego za akcje, które w wyniku procesu przymusowego wykupu akcji nie zostały złożone w Spółce, a następnie zostały unieważnione w trybie art. 418 Kodeksu spółek handlowych w związku z art. 358 Kodeksu, należy potraktować jak przychód z kapitałów pieniężnych w rozumieniu art. 17 ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym
Czy prawidłowe jest stanowisko, iż w świetle art. 1 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, w stanie faktycznym przedstawionym we wniosku, przymusowy wykup akcji, o którym mowa w art. 418 Kodeksu spółek handlowych, nie podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Czy przymusowy wykup akcji podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?