Spółka, jako płatnik podatku dochodowego od osób fizycznych, dokonując wypłaty zysku za rok obrotowy 2023 na rzecz Osób Fizycznych po przekształceniu Spółki w spółkę komandytową, nie może zastosować pomniejszenia.
Wykonanie polecenia darczyńcy w postaci wypłaty środków odpowiadających dywidendzie należnej z uprzednio darowanych udziałów.
W zakresie ustalenia czy wypłata przez Wnioskodawcę Przekształconemu przedsiębiorcy będącemu udziałowcem Spółki z o.o. środków pieniężnych, które już zostały opodatkowane podatkiem dochodowym od osób fizycznych jako przychód z pozarolniczej działalności gospodarczej Przekształcanego przedsiębiorcy (art. 10 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych), będzie
Skutki podatkowe wypłaty zysku wypracowanego przed przekształceniem jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.
W przypadku wypłaty dywidendy Spółka pełniąca funkcje płatnika powinna przyjąć jako podstawę opodatkowania zryczałtowanym podatkiem kwotę przeznaczonego do podziału wspólnikom zysku netto.
Obowiązki podatkowe z tytułu przyszłych spłat wierzytelności pożyczkowych nabytych w ramach datio in solutum.
W zakresie oceny skutków podatkowych związanych z dokonywaniem wpłat z zysku w rozumieniu ustawy o wpłatach z zysku.
Skutki podatkowe wypłaty przez spółkę z o.o., powstałą w wyniku przekształcenia spółki komandytowej, zysku wypracowanego przed zmianą formy prawnej.
Skutki podatkowe wypłaty przez spółkę z o.o. powstałej z przekształcenia spółki komandytowej zysku wypracowanego przed zmianą formy.
Skutki podatkowe wypłaty przez spółkę komandytową zysku wypracowanego przez spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością przed przekształceniem.
Obowiązek pobrania zaliczki na PIT od wypłacanych zaliczek z tytułu zysku komplementariuszom.
Obowiązki płatnika zryczałtowanego podatku dochodowego w związku z wypłatą komplementariuszowi w trakcie roku podatkowego zaliczki na poczet zysku.
Skutki podatkowe wypłaty zysków wypracowanych na podstawie uchwał o podziale zysku podjętych przed przekształceniem.
Ustalenie, czy Spółka - wypłacając komplementariuszowi w trakcie roku podatkowego zaliczki na poczet zysku - będzie zobowiązana jako płatnik podatku dochodowego od osób fizycznych do poboru zaliczek na tenże podatek.
Rozpoznanie ukrytych zysków z tytułu odroczonej zapłaty za zakup nieruchomości od podmiotu powiązanego oraz ustalenia podstawy opodatkowania ukrytego zysku.
Skutki podatkowe wypłaty zysków po przekształceniu spółki jawnej w spółkę z o.o.
Czy Wnioskodawca będzie zobowiązany do rozpoznania dochodu z tytułu ukrytych zysków w rozumieniu art. 28m ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy o CIT i zapłacenia w związku z tym Ryczałtu w zakresie dywidendy należnej Udziałowcowi, objętej czynnością zwolnienia z długu Czy zwolnienie Spółki z długu w zakresie dywidendy należnej Udziałowcowi będzie podlegało opodatkowaniu CIT po stronie Spółki Czy Wnioskodawca
Czy nieodpłatne korzystanie przez Spółkę (po przekształceniu) z kapitału Wnioskodawcy w postaci Niepodzielonych Zysków Spółki (a w spółce z o.o. wykazanych jako zobowiązania względem wspólników) będą stanowić ukryte zyski w rozumieniu art. 28m ustawy o CIT.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą zysku dla wspólników z tytułu przekształcenia spółki jawnej.
Skutki podatkowe wypłaty zysku na rzecz wspólnika spółki jawnej w formie rzeczowej (datio in solutum).
Dotyczy ustalenia: - czy wypłata przez spółkę przekształconą (spółkę z o.o.) Zainteresowanym zysku wypracowanego i opodatkowanego przez Zainteresowanych w okresie funkcjonowania spółki jawnej, na podstawie uchwały podjętej przez Zainteresowanych przed przekształceniem spółki jawnej w spółkę z o.o., która to wypłata nastąpi w przeciągu kolejnych 5 lat, wiąże się z obowiązkiem zapłaty podatku dochodowego
Skutki podatkowe wypłaty skumulowanych zysków wypracowanych przez spółkę jawną dokonanej po przekształceniu w spółkę z o.o.
Opodatkowanie ryczałtem od dochodów spółek zysków powstałych przed przekształceniem jednoosobowej działalności w spółkę z o.o.
Po upływie okresu, o którym mowa w art. 15cb ust. 2 ustawy CIT tj. roku, w którym została podjęta uchwala o przekazaniu zysku na kapitał rezerwowy lub zapasowy Spółki oraz dwóch następnych lat, Spółka ma prawo przeznaczyć zyski, stanowiące faktyczną podstawę kalkulacji kosztów uzyskania przychodu, o których mowa w art. 15cb ust. 1 ustawy CIT na pokrycie straty bilansowej, zachowując przy tym prawo