Stawka ryczałtu dla usług mieszczących się w grupowaniach PKWiU 62.01.12.0, 62.02.30.0, 62.09.20.0.
Opodatkowanie usług informatycznych zryczałtowanym podatkiem dochodowym.
Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 62.02.30.0.
Określenie stawki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych z tytułu świadczenia usług sklasyfikowanych wg PKWiU 62.01.12.0.
Brak możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 62.01.12.0.
Czy w przypadku gdy w roku poprzedzającym wybór ryczałtu od dochodów spółek ponad 50% przychodów uzyskiwanych przez Wnioskodawcę pochodzić będzie ze świadczenia usług, w ramach których Spółka udziela licencji do korzystania z oprogramowania w sposób opisany w stanie faktycznym, Wnioskodawcy przysługiwać będzie prawo do opodatkowania uzyskanych przychodów ryczałtem od dochodów spółek, Czy jeżeli Wnioskodawca
Brak zastosowania ograniczenia wynikającego z art. 15e ust. 1 updop do usług o charakterze informatycznym.
Co do zasady, przychody uzyskiwane przez Pana ze świadczenia wskazanych we wniosku usług sklasyfikowanych wg PKWiU pod symbolem 61.90.10.0 będą mogły być opodatkowane 8,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, określoną w art. 12 ust. 1 pkt 5 lit. a ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne, jeżeli spełnione są pozostałe ustawowe
Brak zastosowania ograniczeń z art. 15e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w odniesieniu do części Usług podzleconych przez Spółkę innym podmiotom powiązanym z Grupy, wobec zastosowania wyłączenia wynikającego z art. 15e ust. 11 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatku
w zakresie ustalenia, czy do wydatków z tytułu wynagrodzenia dla Podmiotu powiązanego za świadczenie na rzecz Wnioskodawcy usług informatycznych oraz usług udostępniania systemów teleinformatycznych znajdzie zastosowanie ograniczenie wynikające z art. 15e ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
w zakresie ustalenia, czy do wydatków z tytułu wynagrodzenia dla Podmiotu powiązanego za świadczenie na rzecz Wnioskodawcy usług informatycznych oraz usług udostępniania systemów teleinformatycznych znajdzie zastosowanie ograniczenie wynikające z art. 15e ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
Czy koszty ponoszone przez Wnioskodawcę z tytułu wynagrodzenia za Licencję na rzecz Licencjodawcy podlegają ograniczeniu w zaliczaniu do kosztów uzyskania przychodów, o którym mowa w art. 15e ust. 1 ustawy o PDOP?
Interpretacja w zakresie braku zastosowania ograniczenia wynikającego z art. 15e ust. 1 updop do usług o charakterze informatycznym.
dot. ustalenia czy art. 15e ust. 1 pkt 1 UPDOP znajdzie zastosowanie do usług teleinformatycznych nabywanych przez Wnioskodawcę od Usługodawcy.
Czy przepis art. 15e ust. 1 pkt 1 UPDOP znajdzie zastosowanie do opisanych w stanie faktycznym /zdarzeniu przyszłym usług teleinformatycznych nabywanych przez Wnioskodawcę od Usługodawcy?
W odniesieniu do wydatków mieszanych realizowanych w ramach projektu pn. ... (wydatków, których Gmina nie ma możliwości przypisania do poszczególnych kategorii działalności, tj. opodatkowanej VAT, zwolnionej z podatku VAT i niepodlegającej VAT), ma prawo do częściowego odliczenia podatku naliczonego w oparciu o proporcję sprzedaży, o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy o VAT.
Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych za pomocą kasy rejestrującej usług dostępu do internetu.
zastosowanie preferencyjnej stawki podatku VAT dla świadczenia usług sklasyfikowanych pod symbolem 60.20.1 jako Usługi związane z nadawaniem programów telewizyjnych.
W zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego od zaniechanych inwestycji
Czy osiągając przychody w ramach prowadzonej działalności gospodarczej z tytułu usług telekomunikacyjnych i sprzedaży urządzeń telekomunikacyjnych oraz akcesoriów dla odbiorców indywidualnych - osób nieprowadzących działalności gospodarczej oraz gospodarstw rolnych Podatnik może skorzystać ze zwolnienia (nie rejestrować w kasie fiskalnej obrotów z tytułu usług telekomunikacyjnych, a rejestrować za
Wniosek dotyczy momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu usług telekomunikacyjnych i wynajmu urządzeń teleinformatycznych wykonywanych na rzecz kontrahentów polskich.
Czy Podatnik ma prawo do wystawienia faktury VAT za usługę dostępu do internetu dla dbiorców indywidualnych, uprzednio zaewidencjonowaną w rejestrze sprzedaż?
Czy w deklaracji VAT - 7 za m-c maj 2004 r. winien być ujęty podatek należny od dokonanej sprzedaży, wynikający z faktur wystawionych do 30 kwietnia 2004 r. dla których obowiązek podatkowy przypada na maj 2004 r. (np. faktury za roboty budowlano-montażowe) ?Czy faktury wystawione do 30 kwietnia 2004 r. (tj. pod rządami starej ustawy), a otrzymane w maju 2004 r. (pod rządami nowej ustawy), dają prawo