Zwolnienie od podatku VAT dla usług obejmujących udostępnienie samochodów szkoleniowych przez ośrodek szkolenia kierowców na praktyczny egzamin państwowy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego oraz niewliczanie tych usług do limitu sprzedaży, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy.
Brak zastosowania zwolnienia od podatku VAT dla świadczonych usług szkoleniowych oraz obowiązek wliczania ich do limitu zwolnienia 200 000 zł.
Prawo do skorzystania ze zwolnienia na podstawie art. 113 ust. 1 w zw. z ust. 9 ustawy (usługi warsztatowo-coachingowe).
Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a ustawy usług szkoleniowych.
Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy świadczonych usług szkoleniowych na rzecz osób wykonujących zawód lekarza dentysty, asystentek stomatologicznych, higienistek, techników sterylizacji, właścicieli gabinetów stomatologicznych, osób pracujących na recepcji medycznej, personelu pracującego w branży stomatologicznej.
Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy o podatku od towarów i usług szkoleń dla fizjoterapeutów.
Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy świadczonych usług.
Zwolnienie od podatku VAT usług kształcenia zawodowego lub przekwalifikowania zawodowego oraz konferencji.
Zwolnienie od podatku świadczonych usług szkoleniowych z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy oraz p. poż.
Brak posiadania stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski, miejsce opodatkowania usług świadczonych na rzecz Klientów końcowych oraz brak prawa do odliczenia podatku naliczonego.
Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy, usług szkoleniowych świadczonych bezpośrednio na rzecz Uczestników wykonujących zawody medyczne, tj. lekarza, fizjoterapeuty, pielęgniarki i położnej. Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy, usług szkoleniowych dla lekarzy, fizjoterapeutów, pielęgniarek i położnych świadczonych jako podwykonawcę
Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy, usług szkoleniowych świadczonych bezpośrednio na rzecz Uczestników wykonujących zawody medyczne, tj. lekarza, fizjoterapeuty, pielęgniarki i położnej. Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy, usług szkoleniowych dla lekarzy, fizjoterapeutów, pielęgniarek i położnych świadczonych przez Państwa jako
Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a kursów obejmujących kształcenie ustawiczne w obszarze szeroko rozumianego obrotu nieruchomości.
Czy w związku z wdrożonym modelem biznesowym Spółka posiada w Polsce zakład w rozumieniu art. 4a ust. 11 ustawy o CIT i art. 6 UPO PL-USA dla potrzeb podatku CIT?
Możliwość zastosowania zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT w związku ze świadczeniem usług szkoleniowych oraz usług zarządzania i administrowania nieruchomościami mieszkaniowymi na zlecenie oraz możliwości dokonania korekty faktury poprzez wystawienie noty korygującej w związku z błędną podstawą prawną zwolnienia od podatku VAT.
Zwolnienie od podatku VAT świadczonych usług szkoleniowych na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a w związku z art. 44 Rozporządzenia Wykonawczego Rady (WE) nr 282/2011.
Zwolnienie od podatku od towarów i usług świadczonych przez Państwa usług szkoleniowych na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy o VAT.
Zastosowanie zwolnienia od podatku dla świadczonych usług szkoleniowych.
Zastosowanie zwolnienia od podatku VAT usług szkoleniowych finansowanych w całości lub w 70% ze środków publicznych.
Brak prawa do zwolnienia od podatku VAT świadczonych usług szkoleniowych na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a ustawy oraz obowiązku zapłaty podatku VAT z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia środka transportu wraz z należnymi odsetkami.
Brak zastosowania zwolnienia od podatku dla świadczonych usług ściśle związanych z usługą podstawową.
Usługi szkoleniowe na uzyskiwanie unijnych świadectw kwalifikacji w żegludze (...) korzystają ze zwolnienia od podatku VAT.