usługi spedycji międzynarodowej
Interpretacja
25.03.2024 Podatki

Opodatkowanie stawką w wysokości 0% importowej i eksportowej usługi spedycyjnej, realizowanych na trasach między Turcją a Polską oraz Turcją a państwem UE oraz opodatkowanie na terytorium kraju usługi wewnątrzwspólnotowej usługi spedycyjnej

Interpretacja
25.01.2024 Podatki

Brak prawa do zastosowania stawki 0% dla świadczonych usług spedycji międzynarodowej.

Interpretacja
05.05.2023 Podatki

Możliwość zastosowania stawki podatku 0% dla usługi organizacji transportu morskiego i ubezpieczenia cargo w ramach świadczenia usługi spedycyjnej

Interpretacja
13.03.2023 Podatki

Dotyczy stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (PKD 52.29.C).

Interpretacja
21.02.2023 Podatki

Dotyczy stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (74.90.12.0 i 52.29.12.0).

Interpretacja
04.11.2022 Podatki

Czy opisana działalność gospodarcza może być opodatkowana ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych? Czy w opisanej sytuacji właściwą stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych jest stawka 8,5%?

Interpretacja
20.09.2022 Podatki

Uznanie czynności wykonywanych przez Spółkę za jedną usługę transportu towarów; powstanie obowiązku podatkowego dla wykonywanych usług; prawidłowość dokumentacji świadczonych usług dla zastosowania stawki podatku w wysokości 0%; zastosowanie stawki podatku w wysokości 0% w stosunku do otrzymywanych zaliczek; moment korekty faktur dokumentujących świadczone usługi; prawo do zastosowania stawki podatku

Interpretacja
09.02.2021 Podatki

Określenie czy posiadane przez Wnioskodawcę dokumenty są dokumentami wystarczającymi dla zastosowania stawki podatku w wysokości 0% dla usług transportu drogowego stanowiącego część transportu międzynarodowego.

Interpretacja
11.02.2013 Podatki

określenie stawki podatku VAT dla usług wystawiania dokumentów tranzytowych T1

Interpretacja
24.06.2010 Podatki

Czy Wnioskodawca postępuje właściwie wystawiając faktury dla kontrahentów na konwoje i postoje związane z transportem międzynarodowym stosując stawkę 0%? Czy dla transportów, odbywających się poza terenem Unii, nie przebiegającym w jakikolwiek sposób na terenie Unii, a także postojów i konwojów związanych z tym transportem można stosować stawkę VAT 0% na podstawie stawki art. 83 ust. 3?

Interpretacja
08.01.2010 Podatki

Czy wydatki poniesione na uregulowanie wskazanych w opisie stanu faktycznego opłat będą stanowiły dla wnioskodawcy koszty uzyskania przychodów?

Interpretacja
03.12.2009 Podatki

z uwagi na fakt, że Wnioskodawca nie posiada dokumentu wymienionego w art. 83 ust. 5 pkt 2 ustawy o VAT, wystawiając fakturę VAT na świadczoną przez siebie usługę spedycyjną związaną z międzynarodowym transportem towarów nie ma prawa do zastosowania stawki 0%. Wnioskodawca jest zobowiązany zastosować dla swojej usługi 22% stawkę podatku VAT, którą może skorygować dopiero w momencie posiadania dokumentu

Interpretacja
05.10.2009 Podatki

Opodatkowanie czynności, za które wypłacane jest wynagrodzenie w postaci zwrotu kosztów postoju oraz sposobu ich udokumentowania.

Interpretacja
14.08.2009 Podatki

w zakresie stawki podatku na świadczone usługi spedycji międzynarodowej oraz transportu międzynarodowego

Interpretacja
23.02.2009 Podatki

Czy opłaty naliczone przez P. za okres postoju wagonów z towarem, wynikłego z okoliczności przez Spółkę niezawinionych i niemożliwych do przewidzenia, można w całości zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

Interpretacja
23.09.2008 Podatki

Czy Spółka uprawniona jest do stosowania stawki 0% VAT w odniesieniu do świadczonych usług spedycji międzynarodowej związanych z międzynarodowym transportem towarów importowanych?

Interpretacja
29.07.2008 Podatki

Jakie koszty należy wliczać do podstawy opodatkowania przy wewnątrzwspólnotowym nabyciu towarów, jeżeli podmiot trzeci (spedytor) organizuje fracht morski, transport drogowy do Polski, uiszcza opłaty portowe, ubezpiecza towar, pokrywa wszystkie koszty, a następnie obciąża Wnioskodawcę tymi kosztami tj. fakturą VAT i notą obciążeniową?

Interpretacja
14.12.2007 Podatki

Czy w opisanym stanie faktycznym kwoty odszkodowania za przestoje podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT stosownie do art. 5 ustawy o VAT, czy też czynność ta nie mieści się w katalogu czynności opodatkowanych zawartych w w/w artykule ustawy i nie podlega ustawie o VAT?

Interpretacja
07.11.2006 Podatki

Z przedstawionego opisu stanu faktycznego wynika, że prowadzi Pani działalność gospodarczą polegającą na świadczeniu usług spedycji międzynarodowej. Jedną z takich usług była usługa spedycji związana z importem towaru z Chorwacji (miejsce załadunku) poprzez Węgry i Słowację do Polski. Usługa świadczona była na zlecenie kontrahenta polskiego będącego podatnikiem podatku od towarów i usług. Nie posiada

Interpretacja
07.11.2006 Podatki

Spółka prowadzi działalność gospodarczą polegającą na świadczeniu usług transportu krajowego ,międzynarodowego oraz spedycji. Wykonuje usługi przewozu towarów dla kontrahenta z Litwy, który podaje numer pod którym jest zidentyfikowany dla potrzeb VAT na terytorium Litwy. Towar jest załadowywany w Polsce i przewożony na Litwę, a tam zostaje przeładowany na inny środek transportu i przez kolejnego przweożnika

Interpretacja
06.04.2006 Podatki

Pytanie dotyczy momentu powstania obowiązku podatkowego przy sprzedaży usług transportowych i spedycyjnych.

Poprzednia Następna