Zwolnienie od podatku VAT wykonywanych przez Wnioskodawcę usług polegających na usłudze pośrednictwa finansowego w zakresie zarządzania zwrotami prowizji od kredytów lub pożyczek pieniężnych na rzecz Klienta.
Brak zastosowania ograniczenia, o którym mowa w art. 15e ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w zaliczaniu do kosztów uzyskania przychodów kosztów usług nabywanych od podmiotów powiązanych.
Zaliczenie kosztów nabywanych usług pośrednictwa do kosztów uzyskania przychodów.
Uznanie nabywanych czynności za import usług zwolnionych z opodatkowania podatkiem od towarów i usług w myśl art. 43 ust. 1 pkt 41 ustawy
określenie momentu poniesienia kosztu uzyskania przychodu z tytułu prowizji wypłacanych na rzecz pracowników Spółki terminowo, tj. z zachowaniem terminów ich wypłaty wskazanych w Regulaminie pracy
Czy opisana powyżej kompleksowa usługa świadczona przez osobę fizyczną na rzecz klientów korzystać będzie ze zwolnienia od opodatkowania podatkiem od towarów i usług, na mocy przepisu art. 43 ust. 1 pkt 38 i 40 ustawy o VAT?
Czy opisana powyżej kompleksowa usługa świadczona przez spółkę osobową na rzecz klientów korzystać będzie ze zwolnienia od opodatkowania podatkiem od towarów i usług, na mocy przepisu art. 43 ust. 1 pkt 38 i 40 ustawy o VAT?
Rozliczenie importu usługi, podstawy opodatkowania, zwolnienia z opodatkowania oraz ustalenia współczynnika proporcji dla usług pośrednictwa finansowego
w zakresie rozliczenia importu usługi, podstawy opodatkowania, zwolnienia z opodatkowania oraz ustalenia współczynnika proporcji dla usług pośrednictwa finansowego
Czy istnieje obowiązek wystawienia faktury VAT na odsetki i prowizje z tytułu udzielania pożyczek?
Czy czynność udzielenia pożyczki stanowi świadczenie usług objętych zakresem VAT podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT, które będzie jednocześnie korzystać ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 38 ustawy o VAT?
zastosowanie zwolnienia dla usług pośrednictwa finansowego oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.
zastosowanie zwolnienia dla usług pośrednictwa finansowego oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.
usługi polegające na przekazywaniu do spółki A. danych osobowych klientów w celu przedstawienia im oferty innych banków opodatkowane są stawką podatku w wysokości 23%.
Usługi polegające na poszukiwaniu potencjalnych Inwestorów zainteresowanych nabyciem instrumentów finansowych oferowanych przez firmę inwestycyjną lub Emitentów zainteresowanych zleceniem przeprowadzenia przez tenże Dom Maklerski oferty instrumentów finansowych opodatkowane są 23% podatkiem
Usługa udzielenia pożyczki mieszcząca się w grupowaniu PKWiU 65.22, stanowi czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, zgodnie z art. 5 ustawy o VAT, przy czym korzysta ze zwolnienia wynikającego z art. 43 ust. 1 pkt 1 powołanej ustawy jako usługa wymieniona w poz. 3 załącznika nr 4 do tej ustawy.
z tytułu wniesienia aportem przez udziałowca do Wnioskodawcy odsetek, Wnioskodawca będzie podatnikiem podatku VAT z tytułu nabycia tych odsetek, bowiem czynność nabycia mieści się w definicji odpłatnego świadczenia usługi podlegającej opodatkowaniu podatkiem VAT Wnioskodawca świadczy na rzecz swojego udziałowca usługę pośrednictwa finansowego polegającą na uwolnieniu sprzedawcy odsetek od ciężaru ich
Czy Spółka ma prawo do korzystania ze zwolnienia od podatku od towarów i usług w zakresie likwidacji szkód z ubezpieczeń?
Zastosowanie właściwej stawki podatku dla transakcji sprzedaży gruntu na rzecz dotychczasowego użytkownika wieczystego oraz prawidłowe udokumentowania przez Wnioskodawcę rat uiszczanych z tytułu ww. transakcji.
Usługi pożyczki na rzecz pracownika Spółki (PKWiU 65.22) korzystają ze zwolnienia od podatku VAT.
nabycie usług pośrednictwa finansowego i prawidłowe ich opodatkowanie