Zastosowanie mechanizmu odwrotnego obciążenia (usługi instalacji lub konserwacji systemów alarmowych świadczonych z usługą monitoringu).
Ustalenie czy Spółka ma obowiązek pobrania podatku u źródła w związku z dokonywaniem płatności na rzecz nierezydentów z tytułu: (i) zakupu usługi dostępu do systemu monitorowania (…) - usługi monitoringu sprawności wentylacji na naczepach (…) oraz (ii) nabycia na portalach (...) prawa do używania zdjęć wyłącznie na własny użytek do celów marketingowych.
Czy koszty wynagrodzenia wypłacanego przez Wnioskodawcę na rzecz spółki N będą podlegały ograniczeniu w zaliczaniu do kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 15e ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Usługi instalacji systemu bezpieczeństwa świadczone przez Spółkę na rzecz Usługobiorców nie będą podlegać opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług na terytorium kraju.
Pracodawca ma obowiązek poinformowania pracowników o wykorzystywaniu w zakładzie pracy monitoringu wizyjnego. Realizacja tego obowiązku wymaga ustalenia, a następnie przekazania pracownikom informacji o celu, zakresie oraz sposobie stosowania monitoringu przed jego wprowadzeniem. W przypadku zakładu pracy, w którym monitoring wizyjny już funkcjonuje, pracodawca powinien dopełnić obowiązku informacyjnego
Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej sprzedaży usług monitoringu i montażu systemów zabezpieczeń na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej.
W firmie został zainstalowany monitoring. Firma, która dokonała montażu, wystawiła nam fakturę za tę usługę na kwotę 4000 zł netto. Na fakturze nie jest wyszczególniony towar (kamery) do wykonania usługi. Czy w takim przypadku mogę zaliczyć taką fakturę do kosztów w całości? A może konieczne jest zaliczenie do środków trwałych lub wartości niematerialnych i prawnych?
Czy Agencja Detektywistyczna i Ochrony J Sp. z o.o. może, uregulowaną na podstawie podpisanej umowy przejęcia praw i obowiązków, cenę w kwocie 84.000,00 zł zaliczyć w całości bezpośrednio do kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych?
Podatnik zwraca się z zapytaniem, czy w przypadku wystawienia faktury przez słowacką firmę za monitoring systemu alarmowego Podatnik jest obowiązany do naliczenia podatku należnego VAT za ww. usługi i wystawić fakturę wewnętrzną?
Dotyczy momentu uzyskania przychodów z działalności polegającej na świadczeniu usług monitoringowych , w aspekcie dwóch przepisów art. 12 ust. 3 i 3a oraz art. 12 ust. 4 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. W opinii Spółki w ustawie o podatku dochodowym od osób prawnych ta sama czynność jest regulowana przez dwa przepisy.
W związku z powyższym Spółka wnosi o wskazanie właściwego momentu uzyskania przychodu i interpretację wzajemnego stosunku art. 12 ust. 1 i 3 do przepisu art. 12 ust. 4 updop. w przypadku świadczenia usług monitoringu.
Jak przedstawia się kwestia: opodatkowania podatkiem od towarów i usług dostawy złomu pochodzącego z rozbiórki pawilonu handlowego; prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia usług związanych z dozorowaniem obiektu przez firmę ochroniarską; nabycia usług rozbiórki pawilonu?
Kiedy powstaje prawo do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony wynikający z faktur dokumentujących świadczenie usług monitoringu systemów alarmowych?
Jaką stawką podatku VAT podlega opodatkowaniu usługa polegająca na wykonaniu instalacji i montażu systemu audiowizualnego w nowo budowanym obiekcie sklasyfikowanym w grupowaniu 1264 PKOB (tj. budynki szpitali i zakładów opieki medycznej)?
1. Czy świadczone na rzecz nie będących podatnikami nierezydentów usługi: monitorowania i raportowania projektu, szkolenia załogi, zbierania i przetwarzania danych finansowych i budżetowych, pomocy w przygotowaniu dokumentacji, należy opodatkować stawką podatku od towarów i usług w wysokości 0%? 2. Czy obciążenie kosztami poniesionymi w celu wykonania usługi, podlega opodatkowaniu stawką właściwą dla