Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a ustawy kursów w formie zdalnej, tzw. online oraz konferencji w formie zdalnej, tzw. online i stacjonarnie.
Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 85.59.1.
Zastosowanie zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 28 ustawy o VAT dla prowadzonych w formie lekcji wideo cyfrowych kursów językowych.
Obowiązki informacyjne w związku ze zwolnieniem studentów z uiszczania opłat semestralnych za kształcenie.
Przy obliczaniu zaliczek na podatek dochodowy od osób prawnych Wnioskodawca będzie miał prawo w 2019 r. do korzystania z preferencyjnej stawki podatkowej w wysokości 9% do momentu przekroczenia limitu określonego w art. 19 ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT.
Możliwość zastosowania stawki 8,5% zryczałtowanego podatku dochodowego dla usług doskonalenia zawodowego (coaching i mentoring) skategoryzowanych pod kodem PKWiU 85.59.1.
Zwolnienie od podatku VAT - na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a ustawy - usług świadczonych przez Placówkę w formie zdalnej.
Zwolnienie od podatku VAT świadczonych usług szkoleniowych/edukacyjnych.
Interpretacja ogólna dotycząca opodatkowania podatkiem od towarów i usług świadczeń polegających na przekazywaniu wiedzy w ramach procesu kształcenia, przez osoby fizyczne będące podatnikami VAT, na podstawie umów zawieranych z uczelniami.
Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. c usługi szkolenia nauczycieli finansowanych finansowanych w przedziale 70-100% oraz zwolnienia od podatku usługi szkolenia nauczycieli nabywanych przez nich na własny rachunek na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy.
Brak możliwości zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług dla świadczonych usług w zakresie edukacji muzycznej na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 27 ustawy o VAT.
Zastosowanie zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a dla usług świadczonych w ramach Projektu.
Świadczone usługi, polegające na prowadzeniu zajęć z gimnastyki, tańca, akrobatyki i rytmiki nie mogą korzystać ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 27 ustawy.
Stawka ryczałtu dla usług doskonalenia zawodowego (coaching i mentoring) skategoryzowanych pod kodem PKWiU 85.59.1.
Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej. Wyrejestrowanie kasy rejestrującej.
Zwolnienie od podatku usług nauczania na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 27 ustawy o podatku od towarów i usług oraz wykazanie na fakturze czynności zwolnionych.
Możliwość opodatkowania uzyskiwanych przychodów z tytułu pobierania wynagrodzenia organu prowadzącego pełniącego funkcję dyrektora pokrytego środkami z dotacji oświatowej w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych według stawki 3%.
Zwolnienie od podatku VAT usług szkoleniowych, gdy walidacja i wydanie certyfikatu jest ich obowiązkowym elementem, brak zwolnienia od podatku usług walidacji i wydania certyfikatu, gdy nie są obowiązkowym elementem usługi szkoleniowej oraz braku zwolnienia od podatku VAT usług walidacji i wydania certyfikatu. świadczonych na rzecz eksternistów.
Skutki podatkowe w związku z transferem bonów na usługi edukacyjne.
Przychód uzyskiwany przez Panią ze świadczenia usług w zakresie PKWiU 85.59.1 - usługi w zakresie pozostałych form edukacji, gdzie indziej niesklasyfikowane, podlega opodatkowaniu 8,5% stawką ryczałtu.
Zwolnienie od podatku zapewnienia usług pobytu dzieciom w żłobku i wyżywienia dzieci w żłobku. Niewliczanie wartości sprzedaży za usługi wyżywienia dzieci w żłobku do limitu sprzedaży, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy.