Obowiązki płatnika – wykorzystywanie samochodów służbowych do celów prywatnych.
Obowiązki płatnika w związku ze zwrotem kosztów transportu oddelegowanym pracownikom.
Powstanie przychodu w związku z wykorzystywaniem samochodu służbowego do celów prywatnych.
Obowiązki płatnika w związku z: wypłatą kuratorom sądowym ryczałtu na pokrycie zwiększonych kosztów dojazdów służbowych oraz wypłatą pracownikom ekwiwalentu za pranie odzieży roboczej.
Prawo do pełnego odliczenia podatku naliczonego z tytułu zakupu samochodów osobowych oraz z tytułu nabycia paliwa do tych samochodów.
1. Jaką wartość wydatku należy przyjąć przy rozliczaniu ryczałtu od dochodów spółek z tytułu ukrytych zysków, o których mowa w art. 28m ust. 1 pkt 2 u.p.d.o.p., a które dotyczą samochodów osobowych - czy jest to wartość brutto, wartość netto czy wartość netto powiększona o nieodliczony w wysokości 50% podatek VAT? 2. Jaką wartość wydatku należy przyjąć przy rozliczaniu ryczałtu od dochodów spółek z
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu czynszów miesięcznych z tytułu najmu samochodu osobowego.
Potwierdzenie, że po wprowadzeniu elektronicznego systemu zatwierdzania ewidencji przebiegu pojazdu, podpis elektroniczny składający się z kombinacji indywidualnego loginu oraz hasła pracownika Banku generowany przez Aplikację do ewidencji przebiegu pojazdu, może być uznany za „podpis podatnika” w rozumieniu art. 16 ust. 5 ustawy o CIT.
Podatek od towarów i usług dotyczący prawa do odliczenia podatku od wydatków związanych z użytkowaniem samochodu do celów mieszanych.
Dotyczy ustalenia czy ponoszone przez Spółkę wydatki lub odpisy amortyzacyjne związane z samochodami osobowymi dla których nie jest prowadzona ewidencja przebiegu pojazdu, a które są wykorzystywane przez pracowników Spółki wyłącznie do działalności gospodarczej nie stanowią wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą, będących przedmiotem opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek.
Czy kwota wydana na zakup samochodu osobowego, który to samochód będzie wykorzystywany nie tylko do celów działalności gospodarczej, będzie wykorzystywany także przez wspólnika do celów nie związanych z działalnością gospodarczą, ma być zaliczona do wydatków związanych z używaniem samochodów osobowych, o których mowa w art. 28m ust. 4 pkt 2b ustawy o PDOP (czyli do ukrytych zysków). Czy kwota wydana
Dotyczy ustalenia czy spółka prawidłowo ustala podstawę do opodatkowania oraz moment powstania dochodu niezwiązanego z działalnością gospodarczą z tytułu składki na ubezpieczenie OC, AC oraz NNW samochodów osobowych.
Prawo do odliczenia 50% podatku VAT naliczonego wynikającego z faktur od kupionych paliw, benzyny, LPG oraz innych wydatków ponoszonych na samochody prywatne wykorzystywane do celów prywatnych oraz do prowadzonej działalności gospodarczej.
Dotyczy ustalenia, czy Wnioskodawca może uznać wszelkie wydatki związane z użytkowaniem wskazanych we wniosku samochodów osobowych, w 100% jako koszt uzyskania przychodu, używając ich wyłącznie do działalności gospodarczej bez prowadzenia dodatkowej ewidencji przebiegu pojazdów.
Ustalenie, czy - wydatki ponoszone przez Spółkę przed 1 stycznia 2023 r. na naprawę szkody samochodu osobowego Spółki wykorzystywanego do celów działalności gospodarczej Spółki oraz dla prywatnych celów pracowników należy traktować jako tzw. ukrytą dywidendę albo wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą, które należy opodatkować ryczałtem od dochodów spółek, - wydatki ponoszone przez Spółkę
Czy koszty użytkowania i amortyzacji samochodów osobowych użytkowanych przez pracowników niebędących wspólnikami Wnioskodawcy stanowią wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą i podlegają opodatkowaniu ryczałtem zgodnie z art. 28m ustawy CIT?
Opodatkowanie zwrotu wydatków z tytułu wykorzystywania samochodów prywatnych dla celów służbowych w jazdach lokalnych.
W zakresie obowiązków płatnika w związku ze zwrotem pracownikom kosztów za używanie samochodów prywatnych do służbowych jazd lokalnych.
Wydatki związane z użytkowaniem, samochodu osobowego, wpisanego do ewidencji środków trwałych, w 100% jako koszt uzyskania przychodu, używanego wyłącznie do działalności gospodarczej bez prowadzenia dodatkowej ewidencji przebiegu pojazdu oraz bez zgłoszenia VAT-26.
w zakresie obowiązków płatnika w związku ze zwrotem pracownikom kosztów za używanie samochodów prywatnych do służbowych jazd lokalnych