Czy zawiadomienie ZAW-RD o wyborze opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek zostało skutecznie złożone z zachowaniem ustawowego terminu.
Czy Spółka jest transparentna podatkowo i w związku z tym nie jest zobowiązana do rozliczania podatku dochodowego od swoich przychodów.
Ewidencjonowanie sprzedaży przy zastosowaniu kas on-line. Ulga z tytułu zakupu kas on-line.
Uzyskanie przychodu z tytułu otrzymania spłaty w związku z planowanym działem spadku i zniesieniem współwłasności udziałów w spółdzielczym własnościowym prawie do lokalu mieszkalnego odziedziczonych po matce dokonanym przed upływem 5 lat od ich odziedziczenia oraz obowiązek złożenia zeznania podatkowego z tego tytułu.
Mając na uwadze powyższe uregulowania prawne oraz przedstawiony opis zdarzenia przyszłego stwierdzić należy, że odpłatne zbycie nieruchomości w 2019 roku nabytych przez Wnioskodawcę w 2013 roku w drodze umowy darowizny roku nie będzie stanowić dla Niego źródła przychodu w myśl art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Odpłatne zbycie nie nastąpi w wykonaniu działalności
Sprzedaż nieruchomości, przychód opodatkowany, zwolnienie przedmiotowe, wpłaty na poczet mieszkania, faktury, deweloper, akt notarialny, termin ustawowy, prawo własności.
W zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania dochodu uzyskanego ze sprzedaży lokalu mieszkalnego nabytego w spadku.
Czy w związku z przekazaniem deweloperowi wszystkich środków uzyskanych ze sprzedaży lokalu mieszkalnego nabytego w spadku w ustawowym terminie Wnioskodawczyni przysługuje prawo do skorzystania ze zwolnienia z opodatkowania?
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem składników majątku przedsiębiorstwa.
Opodatkowanie zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa, dla którego nie jest sporządzany bilans (2007 r.) oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur VAT z tego tytułu, wystawionych z uchybieniem ustawowego terminu (2013 r.).
Jak należy liczyc datę upływu pięcioletniego okresu zamieszkiwania lokalu mieszkalnego wymaganego do utrzymania ulgi z art. 16 ustawy o podatku od spadków i darowizn?
Czy sprzedając mieszkanie w 2006 roku jest zobowiązany do zapłacenia 10% podatku oraz od jakiego momentu liczy się okres 5 cio letni, t.j. czy od momentu zakupu gruntu, czy od momentu podpisania umowy o wyłącznej własności lokalu mieszkalnego.
Czy wydatki, w związku z którymi brak w dniu bilansowym dokumentów (faktur), są kosztami uzyskania przychodów w roku podatkowym, w którym otrzymano dokumenty, czy też te, w stosunku do których dokumenty otrzymano po zakończeniu roku podatkowego, ale przed terminem złożenia CIT-8 lub datą rzeczywistego złożenia CIT-8, w zależności od ich związku pośredniego lub bezpośredniego z przychodami danego roku
Spółka Akcyjna zamierza przekształcić się w ciągu roku w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością zamykając księgi na ostatni dzień swojej działalności w roku 2006. W powyższym stanie sprawy spółka ma wątpliwości w jakich terminach i za jaki okres należy złożyć ostatnią deklarację CIT-2 i zeznanie CIT-8 obejmujące ostatni okres jej działalności przed przekształceniem.
W 2000r. podatnik nabył w drodze darowizny udział w nieruchomości stanowiącej tzw. gospodarstwo ogrodnicze. W akcie notarialnym zobowiązał się prowadzić to gospodarstwo przez okres co najmniej 5 lat. W związku z zamiarem sprzedaży nabytego udziału podatnik zapytuje: czy upłynął już ten okres, czy też upłynie on z dniem 31 grudnia 2005r.?
Pytanie podatnika dotyczy obowiązku składania informacji CIT-ST. Spółka zwraca się z zapytaniem czy powinna złożyć skorygowane deklaracje miesięczne CIT-2 poprzez dołaczenie informacji CIT-ST za 2003 i 2004 r., czy też wystarczy gdy skoryguje tylko roczne zeznania CIT-8 za 2003 i 2004 r.
Czy sprzedaż spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu po upływie wskazanego 5-cioletniego terminu skutkować będzie utratą ulgi z art. 16 ustawy o podatku od spadków i darowizn (tekst jednolity - Dz. U. Nr 8 z 2005 r. poz. 80 z późn. zm.)?
Czy koszty dotyczące danego roku podatkowego, udokumentowane dowodami otrzymanymi w roku następnym, po dniu wymagalności złożenia zeznania podatkowego CIT-8, a przed ostatecznym zamknięciem ksiąg rachunkowych za ten rok, stanowią koszt uzyskania przychodu w roku, którego dotyczą czy roku następnego (otrzymania dowodu kosztowego)?
W wystąpieniu sformułowano zapytanie, czy sprzedaż nieruchomości po upływie wskazanego terminu skutkować będzie utratą przedmiotowej ulgi. Zdaniem podatnika w/w okres jest wystarczający, aby ulga została zachowana.
Czy Spółka może dokonać zmiany bieżącego roku podatkowego, obejmującego okres: 01.01.2004 r. - 31.12.2004 r., na podstawie uchwały zgromadzenia wspólników podjętej w kwietniu 2004 r. zmieniającej rok obrotowy na okres obejmujący: 01.01.2004 r. - 30.06.2005 r.