Interpretacje

Interpretacja
10.10.2023 Podatki

1) Czy połączenie spółek w sposób przedstawiony w opisie zdarzenia przyszłego będzie neutralne podatkowo w podatku CIT dla udziałowca spółki przejmowanej? 2) Czy połączenie spółek w sposób przedstawiony w opisie zdarzenia przyszłego będzie neutralne podatkowo w podatku CIT dla spółki przejmującej?

Interpretacja
23.08.2023 Podatki

Jeżeli Polska Spółka nie poniesie żadnych kosztów związanych z uczestnictwem ich pracowników w Programie Motywacyjnym, to czy realizacja Programu Motywacyjnego będzie skutkowała powstaniem po stronie Polskiej Spółki przychodu z tytułu nieodpłatnego świadczenia ?

Interpretacja
03.02.2023 Podatki

Ustalenie czy na moment powierzenia Powiernikowi posiadanych udziałów Spółki Zagranicznej nie powstanie przychód podatkowy, posiadanie prawa do pomniejszenia przychodu podatkowego w momencie odpłatnego zbycia udziałów Spółki Zagranicznej o koszty uzyskania przychodów w postaci wydatków poniesionych na objęcie udziałów w Spółce Zagranicznej, brak konieczności zastosowania przepisów dotyczących zagranicznych

Interpretacja
22.04.2022 Podatki

Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia Towarów i Usług Budowlanych związanych z realizacją Infrastruktury Drogowej.

Interpretacja
16.11.2015 Podatki

Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych przekształcenia spółki kapitałowej w spółkę jawną.

Interpretacja
16.11.2015 Podatki

Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych przekształcenia spółki kapitałowej w spółkę jawną.

Interpretacja
05.11.2013 Podatki

Czy w przypadku likwidacji X i otrzymania przez Wnioskodawcę udziałów w Y powstanie po stronie Wnioskodawcy przychód (lub dochód) podlegający opodatkowaniu w rozumieniu Ustawy o PIT?

Interpretacja
22.09.2011 Podatki

1. Czy firma Wnioskodawczyni, dokonując wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów do spółki joint venture której jest stroną, może stosować stawkę 0 w podatku od towarów i usług?2. Czy o fakcie przystąpienia do spółki joint venture zarejestrowanej w Belgii Wnioskodawczyni powinna powiadomić urząd skarbowy lub inne instytucje administracji państwowej w Polsce?3. Czy pomimo nieosiągania zysku z tytułu udziału

Interpretacja
17.03.2011 Podatki

W zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od wartości początkowej składników majątku wnoszonych do Spółki aportem przez wspólników spółki cywilnej, które nie będą ujawnione w księgach spółki wnoszącej wkład na dzień dokonania aportu.

Interpretacja
15.09.2009 Podatki

W sytuacji, gdy rok podatkowy podatnika nie pokrywa się z rokiem kalendarzowym, przy obliczaniu części kwoty zwolnienia od podatku dochodowego, która została wykorzystana w danym roku podatkowym należy wziąć pod uwagę średnioroczny kurs Euro do złotego, określony dla roku podatkowego podatnika. Taki sposób wyliczenia kwoty zwolnienia wynika wprost z powołanego wcześniej art. 23 ust. 6 ustawy o spółkach

Interpretacja
30.04.2009 Podatki

1. Czy do kosztów uzyskania przychodów w okresie objętym obowiązkiem podatkowym jest dopuszczalne wliczanie strat powstałych w okresie, w którym podatnik korzystał ze zwolnienia (kwotowego) dochodu od podatku? 2. Zakładając, że odpowiedź na pierwsze pytanie jest pozytywna: w którym momencie wliczanie straty podatkowej przez podatnika korzystającego ze zwolnienia (kwotowego) dochodu od początku jest

Interpretacja
27.02.2008 Podatki

Po jakim kursie należy przeliczyć na walutę krajową notę odsetkową od udzielonych pożyczek w momencie naliczenia odsetek (wystawienia noty)?Czy ustalając kwotę zapłaconych odsetek stanowiącą koszt uzyskania przychodu należy zapłacone odsetki przeliczyć na złote polskie po kursie po jakim nota odsetkowa została przeliczona w momencie naliczenia odsetek?

Interpretacja
27.02.2008 Podatki

Czy i w jakiej wysokości zapłacone odsetki od udzielonych pożyczek przez udziałowca holenderskiego będą mogły zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów?

Interpretacja
15.09.2006 Podatki

Czy podmiot zagraniczny nieposiadający na terytorium Polski siedziby zatrudniający w Polsce pracownika i opłacający składki na ubezpieczenie społeczne może być płatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych?

Interpretacja
03.08.2006 Podatki

Czy słuszne jest założenie Spółki, iż połączenie X, dotychczasowego udziałowca Spółki, z Y w drodze połączenia per incorporationem, nie ma wpływu na bieg dwuletniego okresu posiadania udziałów w spółce zależnej, wymaganego dla celów zwolnienia dywidendy z opodatkowania u źródła.

Interpretacja
18.04.2006 Podatki

1.czy odsetki od zaciągniętej przez Spółkę pożyczki, naliczone po oddaniu do używania środków trwałych, w okresie podlegania przez Spółkę zwolnieniu z podatku dochodowego od osób prawnych a zapłacone po zaprzestaniu korzystania ze wspomnianego zwolnienia, mogą stanowić koszt uzyskania przychodów Spółki w momencie ich zapłaty,2.czy różnice kursowe zrealizowane z chwilą spłaty pożyczki zaciągniętej przez

Interpretacja
12.04.2005 Podatki

Czy przychody osiągane przez Spółkę - będącą podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych - z tytułu świadczenia usług na podstawie umowy o świadczenie usług zawartej ze spółką szwajcarską powinny być zaliczane do przychodów podatkowych na podstawie art. 12 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

Interpretacja
31.12.2003 Podatki

Czy pośredni udział nierezydenta w kapitale Spółki powoduje, że Spółka będzie podlegać właściwości dużych urzędów skarbowych - na podstawie wchodzących w życie z dniem 1 stycznia 2004 r. przepisów art. 5 ust. 9b pkt 7 lit. c ustawy o urzędach i izbach skarbowych (Dz. U. z 1996 Nr 106, poz. 489 ze zm.) - i co należy rozumieć przez udział bezpośredni lub pośredni w zarządzaniu?