1. Jaką wartość początkową lokalu należy przyjąć wprowadzając go do ewidencji środków trwałych? Czy można przyjąć wartość oszacowaną przez biegłego rzeczoznawcę na dzień wprowadzenia do ewidencji środków trwałych plus udokumentowane nakłady na remont? 2. Czy można zastosować zgodnie z przedstawionym stanem faktycznym amortyzację z zastosowaniem stawki 10% w stosunku do wyżej opisanego lokalu?
Zwolnienie od opodatkowania opłat bankowych, w sytuacji gdy spółdzielcze prawa do lokali zostały ustanowione przed 1 maja 2004 roku, po 1 maja 2004 roku oraz w sytuacji, gdy spółdzielcze prawa do lokali zostały ustanowione po raz kolejny po 1 maja 2004 roku.
Ustanowienie renty dożywotniej za przeniesienie prawa do lokalu mieszkalnego.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia udziału w spółdzielczym własnościowym prawie do lokalu mieszkalnego, nabytego w dziale spadku.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia oraz określenie daty nabycia przez Wnioskodawcę nieruchomości.
Planowana dostawa spółdzielczego prawa do lokalu użytkowego będzie korzystała ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Konsekwencje podatkowe zbycia przez spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością spółdzielczego prawa do lokalu użytkowego.
Zwolnienie od opodatkowania dostawy spółdzielczego własnościowego prawa do lokali użytkowych na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Czy opisana umowa przeniesienia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego w zamian za zapewnienie zbywcy dożywotniego utrzymania podlega podatkowi od czynności cywilnoprawnych?
W przypadku spółdzielczego prawa do lokalu nabycie następuje z dniem ustanowienia tego prawa, a nie z dniem wybudowania budynku, w którym lokal ten się znajduje. Podatnik nie zapłaci więc podatku dochodowego, jeżeli upłynie 5 lat, licząc od końca roku, w którym nastąpiło ustanowienie tego prawa. Jeżeli podatnik sprzeda spółdzielcze prawo do lokalu wcześniej, jest obowiązany zapłacić z tego tytułu podatek
Zwolnienie od podatku sprzedaży spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu oraz możliwości rezygnacji ze zwolnienia.
1) Czy sprzedaż przedmiotowej nieruchomości zabudowanej stacją transformatorową podlega opodatkowaniu podatkiem VAT, a jeśli nie to czy korzysta ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10a? 2) Czy sprzedaż spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu korzysta ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10a? Czy sprzedaż ta zwolniona
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zwolnienia przedmiotowego.
Zwolnienie od podatku VAT sprzedaży spółdzielczego prawa do lokalu użytkowego.
Czy w świetle przedstawionego stanu faktycznego Wnioskodawczyni będzie uprawniona do zwolnienia podatkowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w związku z okolicznością, że dochód z odpłatnego zbycia nieruchomości zostanie w części przeznaczony na własne cele mieszkaniowe w okresie nieprzekraczającym dwóch lat tj. na remont łazienki w najmowanym przez
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zbycia nieruchomości.
Czy w przypadku sprzedaży spółdzielczego prawa do lokalu użytkowego przychód osiągnięty z tego tytułu będzie nieopodatkowany, gdyż minął okres 5 lat od momentu nabycia?
Która data nabycia powinna być przyjęta w przypadku sprzedaży do rozliczenia przychodu, w przypadku, gdy wymieniony lokal oraz miejsce postojowe Wnioskodawczyni sprzedała w dniu 15 marca 2013 r.?
Czy istnieje możliwość zastosowania indywidualnej stawki amortyzacyjnej od używanego lokalu, w stosunku do którego Wnioskodawca posiada spółdzielcze prawo do lokalu mieszkalnego, a które zostanie przekształcone na podstawie umowy w formie aktu notarialnego w odrębną własność ?
Czy w przypadku sprzedaży nieruchomości Wnioskodawczyni jest zobowiązana zapłacić podatek dochodowy?